Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Ani z druhého dílu Světového poháru 2018 v klasickém parašutismu na přesnost přistání se borci Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku nevrátili s prázdnou. Ve Slovinsku získali dvě medaile doplněné dalšími třemi posty těsně pod stupni vítězů.

Městečko Bled vyhlášené nádhernou přírodou včetně známého jezera téhož názvu hostí SP pro vyznavače padáků každoročně, tentokrát šlo o závod letošního seriálu číslo dva. Z Hané na pomezí Balkánu a střední Evropy vyrazily oba kompletní týmy doplněné o juniora Jakuba Rataje, přičemž prostějovští parašutisté znovu potvrdili svou mezinárodní extratřídu.
Vyšla jim především soutěž družstev, v níž „A“-tým ve složení Jiří Gečnuk, Hynek Tábor, Oldřich Šorf, Bonifác Hájek, Petr Směšný dosáhl na stříbro a béčko v sestavě Libor Jiroušek, Petr Chládek, Jakub Pavlíček, Ondřej Žák, Miloslav Kříž skončilo čtvrté.
Mezi jednotlivci vybojoval bronz v juniorské kategorii Chládek, pátý byl další mladík Rataj. Z individuálního hodnocení mužské elity pak odešel nejlépe rovněž pátý Tábor, zatímco dalších šest jeho parťáků se vešlo do druhé, částečně i třetí desítky (patnáctý Hájek, devatenáctí Gečnuk, Šorf, Kříž, Žák a Pavlíček).
„Stejně jako při zahájení svěťáku v Rijece i tentokrát chybí nejcennější kov, nějaký super výsledek. Ale na druhou stranu všichni kluci zaskákali velice dobře nebo aspoň solidně, nikdo vyloženě nepropadl. A z téhle důležité stability vyplynula vysoká umístění obou našich týmů v družstvech,“ vyzdvihl hlavní pozitivum slovinské anabáze reprezentační trenér ČR Ivan Hovorka.
Top výkon z jeho svěřenců předvedl Hynek Tábor, kouč však pochválil všechny. „Jednak se zúčastnila hodně početná konkurence skoro dvou stovek závodníků z více než čtyřiceti kolektivů, chyběli jen Rusové, Číňané a Bělorusové. Navíc se soutěžilo v těžkých podmínkách, kdy se v den zahájení prudce ochladilo ze čtyřiceti stupňů na méně než dvacet, často pršelo a dost foukalo. Kluci přesto udrželi výše zmíněnou stabilitu, vyrovnanost,“ ocenil Hovorka.
„Chlapi kvalitu mají, jen zatím tolik netrefují nuly. Ze srandy jim říkám, že si je určitě šetří na mistrovství světa. Platí to i pro mladého Peťu Chládka, který sice byl v juniorech třetí, ale má na míň trestných centimetrů. Stejně jako další. Já osobně věřím, že to zase přijde na těch šampionátech. Momentálně beru výsledky z Bledu rozhodně jako menší úspěch,“ hodnotil Hovorka.
Armádní i civilní MS čeká parašutisty Dukly až během srpna, do té doby stihnou další dvě klání Světového poháru (13. až 15. července v německém Peitingu, 27. až 29. července v italském Bellunu) plus mezi tím mistrovství republiky (9. až 22. července v Plzni). „Teď zrovna má celý mančaft dvoutýdenní dovolenou, aby si všichni odpočinuli před našlapaným programem zbytku sezóny,“ doplnil Ivan Hovorka.

Druhý závod Světového poháru 2018 – Slovinsko (Bled)
Muži – jednotlivci: 1. Varga (Maďarsko) a Wiesner (Německo) 4 cm, 3. Balta a Karun (oba Slovinsko) 5 cm, 5. Tábor 6 cm, 15. Hájek 8 cm, 19. Gečnuk, Šorf, Kříž, Žák a Pavlíček 9 cm, 37. Jiroušek a Směšný 11 cm, 43. Chládek 12 cm, 53. Rataj (všichni Česko – Dukla Prostějov) 14 cm.
Muži – družstva: 1. Maďarsko 36 cm, 2. Česko – Dukla Prostějov A (Gečnuk, Tábor, Šorf, Hájek, Směšný) 43 cm, 3. Slovinsko 46 cm, 4. Česko – Dukla Prostějov B (Jiroušek, Chládek, Pavlíček, Žák, Kříž) 50 cm.
Junioři – jednotlivci: 1. Urban (Slovensko) 7 cm, 2. Tschech (Německo) 10 cm, 3. Chládek 12 cm, 5. Rataj (oba Česko – Dukla Prostějov) 14 cm.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments