Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Ani z druhého dílu Světového poháru 2018 v klasickém parašutismu na přesnost přistání se borci Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku nevrátili s prázdnou. Ve Slovinsku získali dvě medaile doplněné dalšími třemi posty těsně pod stupni vítězů.

Městečko Bled vyhlášené nádhernou přírodou včetně známého jezera téhož názvu hostí SP pro vyznavače padáků každoročně, tentokrát šlo o závod letošního seriálu číslo dva. Z Hané na pomezí Balkánu a střední Evropy vyrazily oba kompletní týmy doplněné o juniora Jakuba Rataje, přičemž prostějovští parašutisté znovu potvrdili svou mezinárodní extratřídu.
Vyšla jim především soutěž družstev, v níž „A“-tým ve složení Jiří Gečnuk, Hynek Tábor, Oldřich Šorf, Bonifác Hájek, Petr Směšný dosáhl na stříbro a béčko v sestavě Libor Jiroušek, Petr Chládek, Jakub Pavlíček, Ondřej Žák, Miloslav Kříž skončilo čtvrté.
Mezi jednotlivci vybojoval bronz v juniorské kategorii Chládek, pátý byl další mladík Rataj. Z individuálního hodnocení mužské elity pak odešel nejlépe rovněž pátý Tábor, zatímco dalších šest jeho parťáků se vešlo do druhé, částečně i třetí desítky (patnáctý Hájek, devatenáctí Gečnuk, Šorf, Kříž, Žák a Pavlíček).
„Stejně jako při zahájení svěťáku v Rijece i tentokrát chybí nejcennější kov, nějaký super výsledek. Ale na druhou stranu všichni kluci zaskákali velice dobře nebo aspoň solidně, nikdo vyloženě nepropadl. A z téhle důležité stability vyplynula vysoká umístění obou našich týmů v družstvech,“ vyzdvihl hlavní pozitivum slovinské anabáze reprezentační trenér ČR Ivan Hovorka.
Top výkon z jeho svěřenců předvedl Hynek Tábor, kouč však pochválil všechny. „Jednak se zúčastnila hodně početná konkurence skoro dvou stovek závodníků z více než čtyřiceti kolektivů, chyběli jen Rusové, Číňané a Bělorusové. Navíc se soutěžilo v těžkých podmínkách, kdy se v den zahájení prudce ochladilo ze čtyřiceti stupňů na méně než dvacet, často pršelo a dost foukalo. Kluci přesto udrželi výše zmíněnou stabilitu, vyrovnanost,“ ocenil Hovorka.
„Chlapi kvalitu mají, jen zatím tolik netrefují nuly. Ze srandy jim říkám, že si je určitě šetří na mistrovství světa. Platí to i pro mladého Peťu Chládka, který sice byl v juniorech třetí, ale má na míň trestných centimetrů. Stejně jako další. Já osobně věřím, že to zase přijde na těch šampionátech. Momentálně beru výsledky z Bledu rozhodně jako menší úspěch,“ hodnotil Hovorka.
Armádní i civilní MS čeká parašutisty Dukly až během srpna, do té doby stihnou další dvě klání Světového poháru (13. až 15. července v německém Peitingu, 27. až 29. července v italském Bellunu) plus mezi tím mistrovství republiky (9. až 22. července v Plzni). „Teď zrovna má celý mančaft dvoutýdenní dovolenou, aby si všichni odpočinuli před našlapaným programem zbytku sezóny,“ doplnil Ivan Hovorka.

Druhý závod Světového poháru 2018 – Slovinsko (Bled)
Muži – jednotlivci: 1. Varga (Maďarsko) a Wiesner (Německo) 4 cm, 3. Balta a Karun (oba Slovinsko) 5 cm, 5. Tábor 6 cm, 15. Hájek 8 cm, 19. Gečnuk, Šorf, Kříž, Žák a Pavlíček 9 cm, 37. Jiroušek a Směšný 11 cm, 43. Chládek 12 cm, 53. Rataj (všichni Česko – Dukla Prostějov) 14 cm.
Muži – družstva: 1. Maďarsko 36 cm, 2. Česko – Dukla Prostějov A (Gečnuk, Tábor, Šorf, Hájek, Směšný) 43 cm, 3. Slovinsko 46 cm, 4. Česko – Dukla Prostějov B (Jiroušek, Chládek, Pavlíček, Žák, Kříž) 50 cm.
Junioři – jednotlivci: 1. Urban (Slovensko) 7 cm, 2. Tschech (Německo) 10 cm, 3. Chládek 12 cm, 5. Rataj (oba Česko – Dukla Prostějov) 14 cm.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments