Dobré poledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Poslední květnovou sobotu se na prostějovském zámku tradičně konal šachový turnaj Chess Prostějov 2018 Open. Turnaj měl už v osm hodin exhibiční předkrm. „Je to účelné vyplnění času pro prezenci a nachystání samotného turnaje,“ vysvětlil načasování exhibice rodiny Londinů proti hráčům Prostějova ředitel turnaje Pavel Navrátil. Turnaje se také poprvé zúčastnilo pět členů šachové školy z partnerského polského města Środa.

Pro zasvěcené nebylo velkým překvapením, že exhibice skončila vítězstvím deseti zástupců šachového klanu Londinových v poměru 6:4. Turnaj se konal pod záštitou města Prostějova, takže všechny účastníky na úvod pozdravili zástupci města primátorka Alena Rašková, náměstek primátorky Pavel Smetana a radní Jana Halvadžievová.
„Šachovnice jsme umístili z poloviny do prostor zámku, druhou polovinu pak do zámeckého příkopu, kde bývá venkovní posezení kavárny Gallery Dvořák, čímž jsme se trochu jistili i vzhledem k počasí,“ dodal Navrátil. Šestapadesát hráčů, z toho devatenáct dětí, absolvovalo turnaj na sedm kol. Ve vítězné trojici byli dva domácí zástupci, vítěz Roman Závůrka a bronzový Karel Virgler, které doplnil Vít Valenta z ŠK Velké Losiny. V kategorii do 15 let těsně vyhrál reprezentant polské Środy Jan Skrzipiński.
Právě pro delegaci z družební Środy byla připravena prohlídka prostějovské radnice. Této možnosti využili i někteří další účastníci turnaje.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments