Dobré ráno, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Poslední květnovou sobotu se na prostějovském zámku tradičně konal šachový turnaj Chess Prostějov 2018 Open. Turnaj měl už v osm hodin exhibiční předkrm. „Je to účelné vyplnění času pro prezenci a nachystání samotného turnaje,“ vysvětlil načasování exhibice rodiny Londinů proti hráčům Prostějova ředitel turnaje Pavel Navrátil. Turnaje se také poprvé zúčastnilo pět členů šachové školy z partnerského polského města Środa.

Pro zasvěcené nebylo velkým překvapením, že exhibice skončila vítězstvím deseti zástupců šachového klanu Londinových v poměru 6:4. Turnaj se konal pod záštitou města Prostějova, takže všechny účastníky na úvod pozdravili zástupci města primátorka Alena Rašková, náměstek primátorky Pavel Smetana a radní Jana Halvadžievová.
„Šachovnice jsme umístili z poloviny do prostor zámku, druhou polovinu pak do zámeckého příkopu, kde bývá venkovní posezení kavárny Gallery Dvořák, čímž jsme se trochu jistili i vzhledem k počasí,“ dodal Navrátil. Šestapadesát hráčů, z toho devatenáct dětí, absolvovalo turnaj na sedm kol. Ve vítězné trojici byli dva domácí zástupci, vítěz Roman Závůrka a bronzový Karel Virgler, které doplnil Vít Valenta z ŠK Velké Losiny. V kategorii do 15 let těsně vyhrál reprezentant polské Środy Jan Skrzipiński.
Právě pro delegaci z družební Środy byla připravena prohlídka prostějovské radnice. Této možnosti využili i někteří další účastníci turnaje.


Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments