Příjemnou noc, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Poslední květnovou sobotu se na prostějovském zámku tradičně konal šachový turnaj Chess Prostějov 2018 Open. Turnaj měl už v osm hodin exhibiční předkrm. „Je to účelné vyplnění času pro prezenci a nachystání samotného turnaje,“ vysvětlil načasování exhibice rodiny Londinů proti hráčům Prostějova ředitel turnaje Pavel Navrátil. Turnaje se také poprvé zúčastnilo pět členů šachové školy z partnerského polského města Środa.

Pro zasvěcené nebylo velkým překvapením, že exhibice skončila vítězstvím deseti zástupců šachového klanu Londinových v poměru 6:4. Turnaj se konal pod záštitou města Prostějova, takže všechny účastníky na úvod pozdravili zástupci města primátorka Alena Rašková, náměstek primátorky Pavel Smetana a radní Jana Halvadžievová.
„Šachovnice jsme umístili z poloviny do prostor zámku, druhou polovinu pak do zámeckého příkopu, kde bývá venkovní posezení kavárny Gallery Dvořák, čímž jsme se trochu jistili i vzhledem k počasí,“ dodal Navrátil. Šestapadesát hráčů, z toho devatenáct dětí, absolvovalo turnaj na sedm kol. Ve vítězné trojici byli dva domácí zástupci, vítěz Roman Závůrka a bronzový Karel Virgler, které doplnil Vít Valenta z ŠK Velké Losiny. V kategorii do 15 let těsně vyhrál reprezentant polské Środy Jan Skrzipiński.
Právě pro delegaci z družební Środy byla připravena prohlídka prostějovské radnice. Této možnosti využili i někteří další účastníci turnaje.


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments