Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Poslední květnovou sobotu se na prostějovském zámku tradičně konal šachový turnaj Chess Prostějov 2018 Open. Turnaj měl už v osm hodin exhibiční předkrm. „Je to účelné vyplnění času pro prezenci a nachystání samotného turnaje,“ vysvětlil načasování exhibice rodiny Londinů proti hráčům Prostějova ředitel turnaje Pavel Navrátil. Turnaje se také poprvé zúčastnilo pět členů šachové školy z partnerského polského města Środa.

Pro zasvěcené nebylo velkým překvapením, že exhibice skončila vítězstvím deseti zástupců šachového klanu Londinových v poměru 6:4. Turnaj se konal pod záštitou města Prostějova, takže všechny účastníky na úvod pozdravili zástupci města primátorka Alena Rašková, náměstek primátorky Pavel Smetana a radní Jana Halvadžievová.
„Šachovnice jsme umístili z poloviny do prostor zámku, druhou polovinu pak do zámeckého příkopu, kde bývá venkovní posezení kavárny Gallery Dvořák, čímž jsme se trochu jistili i vzhledem k počasí,“ dodal Navrátil. Šestapadesát hráčů, z toho devatenáct dětí, absolvovalo turnaj na sedm kol. Ve vítězné trojici byli dva domácí zástupci, vítěz Roman Závůrka a bronzový Karel Virgler, které doplnil Vít Valenta z ŠK Velké Losiny. V kategorii do 15 let těsně vyhrál reprezentant polské Środy Jan Skrzipiński.
Právě pro delegaci z družební Środy byla připravena prohlídka prostějovské radnice. Této možnosti využili i někteří další účastníci turnaje.


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments