Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uběhlo to jako voda a už se opět blíží tentokrát 16. ročník triatlonového závodu Veteran Steel Man. Konický triatlonový svátek proběhne v sobotu 28. července 2018 v malebném areálu Čertových rybníků u obce Čunín. V 11:10 odstartuje hlavní závod a po doplavání posledního závodníka bude odstartována kategorie Hobby na trasách 400 m plavání, 23 km kolo a 3,6 km běh v okolí rybníků. Organizátory velmi těší i narůstající počet startujících i dětí, které se na trať vydávají v doprovodu rodičů.

Závodit se bude nejen o ceny, ale rovněž o již tradiční trička. Pravidelní účastníci mají možnost zjistit, zda se jejich kondice lepší, nebo alespoň zůstává na stejné úrovni, což se týká především závodníků v kategorii mužů nad padesát let, která je v případě tohoto závodu tou „hlavní“.
Diváci jsou srdečně vítáni a mohou se těšit na velmi pestrou škálu závodníků a závodnic. Na startu se pravidelně potkávají výkonnostní triatlonisté, ironmani, sportovci jiných odvětví, ale i rekreační nebo spíše příležitostní sportovci a dokonce i děti. Závodí se v podstatě na jakémkoliv kole, dokonce můžete vidět i „skládačku“.
„Pokud jste na závodu ještě nebyli, tak na něj dorazte v předstihu, ať máte možnost seznámit se s areálem a organizací závodu. Připravte si potřebné vybavení na všechny tři disciplíny, a to nejlépe odděleně. Důkladně si prostudujte trasu kola, je nepříjemné poté v cíli zjistit případné odchylky od trasy,“ doporučuje pořadatel závodu Jan Kovanda.
Celá tato akce by se nemohla konat bez podpory sponzorů. „Velké poděkování patří majiteli areálu za vytvoření příjemného prostředí, dále je třeba poděkovat TCC Logistics za zajištění triček pro každého účastníka, jenž závod dokončí. Letos poprvé se do závodu vložila i jedna z největších místních firem Javořice, a.s. Ptení, což povede k udržení nastoleného standardu. Poděkování patří i AGROP NOVA a.s. za zabezpečení našich vlastních stupňů vítězů,“ zmínil se Kovanda, který na závěr všem závodníkům popřál, aby si užili závod a splnily se jim cíle, s nimiž do něj půjdou.

Jak se připravit na triatlon?
V období přípravy na závod je vhodné procvičit si plavání na otevřené vodě, zejména kraulaři mívají problém udržet správný směr. Vyzkoušejte si i to, v čem budete plavat, cyklistický dres není vhodný především kvůli kapsám. Je také dobré zkusit si přechody jednotlivých disciplín. Pro ty, kteří trpí křečemi, je vhodné mít u sebe nějaký prostředek tlumicí tuto bolest. Více informací se dočtete na stránkách závodu veteransteelman.cz, kde najdete i kontakty a můžete vznést případné další dotazy.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments