Dobré ráno, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uběhlo to jako voda a už se opět blíží tentokrát 16. ročník triatlonového závodu Veteran Steel Man. Konický triatlonový svátek proběhne v sobotu 28. července 2018 v malebném areálu Čertových rybníků u obce Čunín. V 11:10 odstartuje hlavní závod a po doplavání posledního závodníka bude odstartována kategorie Hobby na trasách 400 m plavání, 23 km kolo a 3,6 km běh v okolí rybníků. Organizátory velmi těší i narůstající počet startujících i dětí, které se na trať vydávají v doprovodu rodičů.

Závodit se bude nejen o ceny, ale rovněž o již tradiční trička. Pravidelní účastníci mají možnost zjistit, zda se jejich kondice lepší, nebo alespoň zůstává na stejné úrovni, což se týká především závodníků v kategorii mužů nad padesát let, která je v případě tohoto závodu tou „hlavní“.
Diváci jsou srdečně vítáni a mohou se těšit na velmi pestrou škálu závodníků a závodnic. Na startu se pravidelně potkávají výkonnostní triatlonisté, ironmani, sportovci jiných odvětví, ale i rekreační nebo spíše příležitostní sportovci a dokonce i děti. Závodí se v podstatě na jakémkoliv kole, dokonce můžete vidět i „skládačku“.
„Pokud jste na závodu ještě nebyli, tak na něj dorazte v předstihu, ať máte možnost seznámit se s areálem a organizací závodu. Připravte si potřebné vybavení na všechny tři disciplíny, a to nejlépe odděleně. Důkladně si prostudujte trasu kola, je nepříjemné poté v cíli zjistit případné odchylky od trasy,“ doporučuje pořadatel závodu Jan Kovanda.
Celá tato akce by se nemohla konat bez podpory sponzorů. „Velké poděkování patří majiteli areálu za vytvoření příjemného prostředí, dále je třeba poděkovat TCC Logistics za zajištění triček pro každého účastníka, jenž závod dokončí. Letos poprvé se do závodu vložila i jedna z největších místních firem Javořice, a.s. Ptení, což povede k udržení nastoleného standardu. Poděkování patří i AGROP NOVA a.s. za zabezpečení našich vlastních stupňů vítězů,“ zmínil se Kovanda, který na závěr všem závodníkům popřál, aby si užili závod a splnily se jim cíle, s nimiž do něj půjdou.

Jak se připravit na triatlon?
V období přípravy na závod je vhodné procvičit si plavání na otevřené vodě, zejména kraulaři mívají problém udržet správný směr. Vyzkoušejte si i to, v čem budete plavat, cyklistický dres není vhodný především kvůli kapsám. Je také dobré zkusit si přechody jednotlivých disciplín. Pro ty, kteří trpí křečemi, je vhodné mít u sebe nějaký prostředek tlumicí tuto bolest. Více informací se dočtete na stránkách závodu veteransteelman.cz, kde najdete i kontakty a můžete vznést případné další dotazy.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments