Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uběhlo to jako voda a už se opět blíží tentokrát 16. ročník triatlonového závodu Veteran Steel Man. Konický triatlonový svátek proběhne v sobotu 28. července 2018 v malebném areálu Čertových rybníků u obce Čunín. V 11:10 odstartuje hlavní závod a po doplavání posledního závodníka bude odstartována kategorie Hobby na trasách 400 m plavání, 23 km kolo a 3,6 km běh v okolí rybníků. Organizátory velmi těší i narůstající počet startujících i dětí, které se na trať vydávají v doprovodu rodičů.

Závodit se bude nejen o ceny, ale rovněž o již tradiční trička. Pravidelní účastníci mají možnost zjistit, zda se jejich kondice lepší, nebo alespoň zůstává na stejné úrovni, což se týká především závodníků v kategorii mužů nad padesát let, která je v případě tohoto závodu tou „hlavní“.
Diváci jsou srdečně vítáni a mohou se těšit na velmi pestrou škálu závodníků a závodnic. Na startu se pravidelně potkávají výkonnostní triatlonisté, ironmani, sportovci jiných odvětví, ale i rekreační nebo spíše příležitostní sportovci a dokonce i děti. Závodí se v podstatě na jakémkoliv kole, dokonce můžete vidět i „skládačku“.
„Pokud jste na závodu ještě nebyli, tak na něj dorazte v předstihu, ať máte možnost seznámit se s areálem a organizací závodu. Připravte si potřebné vybavení na všechny tři disciplíny, a to nejlépe odděleně. Důkladně si prostudujte trasu kola, je nepříjemné poté v cíli zjistit případné odchylky od trasy,“ doporučuje pořadatel závodu Jan Kovanda.
Celá tato akce by se nemohla konat bez podpory sponzorů. „Velké poděkování patří majiteli areálu za vytvoření příjemného prostředí, dále je třeba poděkovat TCC Logistics za zajištění triček pro každého účastníka, jenž závod dokončí. Letos poprvé se do závodu vložila i jedna z největších místních firem Javořice, a.s. Ptení, což povede k udržení nastoleného standardu. Poděkování patří i AGROP NOVA a.s. za zabezpečení našich vlastních stupňů vítězů,“ zmínil se Kovanda, který na závěr všem závodníkům popřál, aby si užili závod a splnily se jim cíle, s nimiž do něj půjdou.

Jak se připravit na triatlon?
V období přípravy na závod je vhodné procvičit si plavání na otevřené vodě, zejména kraulaři mívají problém udržet správný směr. Vyzkoušejte si i to, v čem budete plavat, cyklistický dres není vhodný především kvůli kapsám. Je také dobré zkusit si přechody jednotlivých disciplín. Pro ty, kteří trpí křečemi, je vhodné mít u sebe nějaký prostředek tlumicí tuto bolest. Více informací se dočtete na stránkách závodu veteransteelman.cz, kde najdete i kontakty a můžete vznést případné další dotazy.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments