Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uběhlo to jako voda a už se opět blíží tentokrát 16. ročník triatlonového závodu Veteran Steel Man. Konický triatlonový svátek proběhne v sobotu 28. července 2018 v malebném areálu Čertových rybníků u obce Čunín. V 11:10 odstartuje hlavní závod a po doplavání posledního závodníka bude odstartována kategorie Hobby na trasách 400 m plavání, 23 km kolo a 3,6 km běh v okolí rybníků. Organizátory velmi těší i narůstající počet startujících i dětí, které se na trať vydávají v doprovodu rodičů.

Závodit se bude nejen o ceny, ale rovněž o již tradiční trička. Pravidelní účastníci mají možnost zjistit, zda se jejich kondice lepší, nebo alespoň zůstává na stejné úrovni, což se týká především závodníků v kategorii mužů nad padesát let, která je v případě tohoto závodu tou „hlavní“.
Diváci jsou srdečně vítáni a mohou se těšit na velmi pestrou škálu závodníků a závodnic. Na startu se pravidelně potkávají výkonnostní triatlonisté, ironmani, sportovci jiných odvětví, ale i rekreační nebo spíše příležitostní sportovci a dokonce i děti. Závodí se v podstatě na jakémkoliv kole, dokonce můžete vidět i „skládačku“.
„Pokud jste na závodu ještě nebyli, tak na něj dorazte v předstihu, ať máte možnost seznámit se s areálem a organizací závodu. Připravte si potřebné vybavení na všechny tři disciplíny, a to nejlépe odděleně. Důkladně si prostudujte trasu kola, je nepříjemné poté v cíli zjistit případné odchylky od trasy,“ doporučuje pořadatel závodu Jan Kovanda.
Celá tato akce by se nemohla konat bez podpory sponzorů. „Velké poděkování patří majiteli areálu za vytvoření příjemného prostředí, dále je třeba poděkovat TCC Logistics za zajištění triček pro každého účastníka, jenž závod dokončí. Letos poprvé se do závodu vložila i jedna z největších místních firem Javořice, a.s. Ptení, což povede k udržení nastoleného standardu. Poděkování patří i AGROP NOVA a.s. za zabezpečení našich vlastních stupňů vítězů,“ zmínil se Kovanda, který na závěr všem závodníkům popřál, aby si užili závod a splnily se jim cíle, s nimiž do něj půjdou.

Jak se připravit na triatlon?
V období přípravy na závod je vhodné procvičit si plavání na otevřené vodě, zejména kraulaři mívají problém udržet správný směr. Vyzkoušejte si i to, v čem budete plavat, cyklistický dres není vhodný především kvůli kapsám. Je také dobré zkusit si přechody jednotlivých disciplín. Pro ty, kteří trpí křečemi, je vhodné mít u sebe nějaký prostředek tlumicí tuto bolest. Více informací se dočtete na stránkách závodu veteransteelman.cz, kde najdete i kontakty a můžete vznést případné další dotazy.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments