Dobré poledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTO: Už více než rok funguje na pláži U vrbiček na plumlovské přehradě půjčovna paddleboardů. Tam, kde si lze půjčit i klasická vodní šlapadla nebo loďky, můžete vyzkoušet rovněž progresivní sport či zábavu, kdy pádlujete po vodě vestoje na speciálním prkně. A v sobotu se v téhle zajímavé disciplíně uskutečnily i první oficiální závody prostějovského regionu.

Měly název SUP ZUBR RACE 2018, provázelo je krásné letní počasí a vydařily se navzdory nepříjemně silnému větru. „Ten to účastníkům dost ztěžoval, ale všichni se s náročnými podmínkami statečně poprali a ukázali své paddleboardingové umění na vodě,“ řekl Večerníku ředitel akce David Lisický, jinak špičkový raftař Tomi Remont Prostějov.
Klání absolvovala právě řada členů tohoto Raft teamu, zapojili se však také odvážlivci všeho věku a obou pohlaví z řad veřejnosti. „Disciplíny jsme rozdělili pro zkušenější závodníky i pro hobbíky tak, aby si každý mohl zasoutěžit proti odpovídajícím soupeřům. Účast zatím nebyla tak moc početná, neboť souběžně probíhaly velké závody paddleboardingu v Bratislavě a Českých Budějovicích, kromě toho se o tomhle sportu ještě musí dozvědět širší okruh lidí,“ vysvětlil Lisický.
Každopádně budoucnost vypadá slibně. „Na premiérovém ročníku SUP ZUBR RACE jsme spolupracovali se společností KIBOKO Brno, která se paddleboardingem už delší dobu zabývá a má i vlastní seriál závodů, do nějž by nás od příštího roku ráda zařadila. Navíc už teď máme podporu vedení obce Mostkovice, když ceny nejlepším předávali starosta Jaroslav Peška s místostarostkou Jitkou Vánskou. Za což samozřejmě děkujeme,“ doplnil Lisický s úsměvem.
Výsledky SUP ZUBR RACE 2018 – technical race muži elite: 1. Václav Kristek, 2. Aleš Kuchyňka, 3. David Lisický. Sprint muži: 1. Václav Kristek, 2. Zdeněk Bozděch, 3. Michal Hric. Sprint ženy: 1. Kateřina Kuchyňková, 2. Petra Velešíková. Beach race muži hobby: 1. Marek Velešík, 2. Vítězslav Hric, 3. Radek Buriánek. Beach race ženy hobby: 1. Petra Velešíková, 2. Zuzana Řehulková, 3. Soňa Nováková. 

29 paddleboard2

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments