Dobrý podvečer, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTO: Už více než rok funguje na pláži U vrbiček na plumlovské přehradě půjčovna paddleboardů. Tam, kde si lze půjčit i klasická vodní šlapadla nebo loďky, můžete vyzkoušet rovněž progresivní sport či zábavu, kdy pádlujete po vodě vestoje na speciálním prkně. A v sobotu se v téhle zajímavé disciplíně uskutečnily i první oficiální závody prostějovského regionu.

Měly název SUP ZUBR RACE 2018, provázelo je krásné letní počasí a vydařily se navzdory nepříjemně silnému větru. „Ten to účastníkům dost ztěžoval, ale všichni se s náročnými podmínkami statečně poprali a ukázali své paddleboardingové umění na vodě,“ řekl Večerníku ředitel akce David Lisický, jinak špičkový raftař Tomi Remont Prostějov.
Klání absolvovala právě řada členů tohoto Raft teamu, zapojili se však také odvážlivci všeho věku a obou pohlaví z řad veřejnosti. „Disciplíny jsme rozdělili pro zkušenější závodníky i pro hobbíky tak, aby si každý mohl zasoutěžit proti odpovídajícím soupeřům. Účast zatím nebyla tak moc početná, neboť souběžně probíhaly velké závody paddleboardingu v Bratislavě a Českých Budějovicích, kromě toho se o tomhle sportu ještě musí dozvědět širší okruh lidí,“ vysvětlil Lisický.
Každopádně budoucnost vypadá slibně. „Na premiérovém ročníku SUP ZUBR RACE jsme spolupracovali se společností KIBOKO Brno, která se paddleboardingem už delší dobu zabývá a má i vlastní seriál závodů, do nějž by nás od příštího roku ráda zařadila. Navíc už teď máme podporu vedení obce Mostkovice, když ceny nejlepším předávali starosta Jaroslav Peška s místostarostkou Jitkou Vánskou. Za což samozřejmě děkujeme,“ doplnil Lisický s úsměvem.
Výsledky SUP ZUBR RACE 2018 – technical race muži elite: 1. Václav Kristek, 2. Aleš Kuchyňka, 3. David Lisický. Sprint muži: 1. Václav Kristek, 2. Zdeněk Bozděch, 3. Michal Hric. Sprint ženy: 1. Kateřina Kuchyňková, 2. Petra Velešíková. Beach race muži hobby: 1. Marek Velešík, 2. Vítězslav Hric, 3. Radek Buriánek. Beach race ženy hobby: 1. Petra Velešíková, 2. Zuzana Řehulková, 3. Soňa Nováková. 

29 paddleboard2

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments