Dobrý podvečer, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTO: Už více než rok funguje na pláži U vrbiček na plumlovské přehradě půjčovna paddleboardů. Tam, kde si lze půjčit i klasická vodní šlapadla nebo loďky, můžete vyzkoušet rovněž progresivní sport či zábavu, kdy pádlujete po vodě vestoje na speciálním prkně. A v sobotu se v téhle zajímavé disciplíně uskutečnily i první oficiální závody prostějovského regionu.

Měly název SUP ZUBR RACE 2018, provázelo je krásné letní počasí a vydařily se navzdory nepříjemně silnému větru. „Ten to účastníkům dost ztěžoval, ale všichni se s náročnými podmínkami statečně poprali a ukázali své paddleboardingové umění na vodě,“ řekl Večerníku ředitel akce David Lisický, jinak špičkový raftař Tomi Remont Prostějov.
Klání absolvovala právě řada členů tohoto Raft teamu, zapojili se však také odvážlivci všeho věku a obou pohlaví z řad veřejnosti. „Disciplíny jsme rozdělili pro zkušenější závodníky i pro hobbíky tak, aby si každý mohl zasoutěžit proti odpovídajícím soupeřům. Účast zatím nebyla tak moc početná, neboť souběžně probíhaly velké závody paddleboardingu v Bratislavě a Českých Budějovicích, kromě toho se o tomhle sportu ještě musí dozvědět širší okruh lidí,“ vysvětlil Lisický.
Každopádně budoucnost vypadá slibně. „Na premiérovém ročníku SUP ZUBR RACE jsme spolupracovali se společností KIBOKO Brno, která se paddleboardingem už delší dobu zabývá a má i vlastní seriál závodů, do nějž by nás od příštího roku ráda zařadila. Navíc už teď máme podporu vedení obce Mostkovice, když ceny nejlepším předávali starosta Jaroslav Peška s místostarostkou Jitkou Vánskou. Za což samozřejmě děkujeme,“ doplnil Lisický s úsměvem.
Výsledky SUP ZUBR RACE 2018 – technical race muži elite: 1. Václav Kristek, 2. Aleš Kuchyňka, 3. David Lisický. Sprint muži: 1. Václav Kristek, 2. Zdeněk Bozděch, 3. Michal Hric. Sprint ženy: 1. Kateřina Kuchyňková, 2. Petra Velešíková. Beach race muži hobby: 1. Marek Velešík, 2. Vítězslav Hric, 3. Radek Buriánek. Beach race ženy hobby: 1. Petra Velešíková, 2. Zuzana Řehulková, 3. Soňa Nováková. 

29 paddleboard2

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments