Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.4.2019
svátek slaví Marcela,
zítra Alexandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Už více než rok funguje na pláži U vrbiček na plumlovské přehradě půjčovna paddleboardů. Tam, kde si lze půjčit i klasická vodní šlapadla nebo loďky, můžete vyzkoušet rovněž progresivní sport či zábavu, kdy pádlujete po vodě vestoje na speciálním prkně. A v sobotu se v téhle zajímavé disciplíně uskutečnily i první oficiální závody prostějovského regionu.

Měly název SUP ZUBR RACE 2018, provázelo je krásné letní počasí a vydařily se navzdory nepříjemně silnému větru. „Ten to účastníkům dost ztěžoval, ale všichni se s náročnými podmínkami statečně poprali a ukázali své paddleboardingové umění na vodě,“ řekl Večerníku ředitel akce David Lisický, jinak špičkový raftař Tomi Remont Prostějov.
Klání absolvovala právě řada členů tohoto Raft teamu, zapojili se však také odvážlivci všeho věku a obou pohlaví z řad veřejnosti. „Disciplíny jsme rozdělili pro zkušenější závodníky i pro hobbíky tak, aby si každý mohl zasoutěžit proti odpovídajícím soupeřům. Účast zatím nebyla tak moc početná, neboť souběžně probíhaly velké závody paddleboardingu v Bratislavě a Českých Budějovicích, kromě toho se o tomhle sportu ještě musí dozvědět širší okruh lidí,“ vysvětlil Lisický.
Každopádně budoucnost vypadá slibně. „Na premiérovém ročníku SUP ZUBR RACE jsme spolupracovali se společností KIBOKO Brno, která se paddleboardingem už delší dobu zabývá a má i vlastní seriál závodů, do nějž by nás od příštího roku ráda zařadila. Navíc už teď máme podporu vedení obce Mostkovice, když ceny nejlepším předávali starosta Jaroslav Peška s místostarostkou Jitkou Vánskou. Za což samozřejmě děkujeme,“ doplnil Lisický s úsměvem.
Výsledky SUP ZUBR RACE 2018 – technical race muži elite: 1. Václav Kristek, 2. Aleš Kuchyňka, 3. David Lisický. Sprint muži: 1. Václav Kristek, 2. Zdeněk Bozděch, 3. Michal Hric. Sprint ženy: 1. Kateřina Kuchyňková, 2. Petra Velešíková. Beach race muži hobby: 1. Marek Velešík, 2. Vítězslav Hric, 3. Radek Buriánek. Beach race ženy hobby: 1. Petra Velešíková, 2. Zuzana Řehulková, 3. Soňa Nováková. 

29 paddleboard2

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments