Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

První červnový víkend se v hale Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy uskutečnilo Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice. Šampionátu se zúčastnily elitní kategorie dospělých, juniorů, kadetů a žákyň „A“, prostějovský oddíl získal v součtu úžasných dvanáct medailí včetně šesti titulů mistrů republiky.

První den zahájili své soutěže kadeti a kadetky, v nichž neměl TJ Prostějov žádného účastníka. Následovaly juniorské kategorie a tam již přišla první medailová sklizeň. Kategorii juniorů určenou pro gymnasty od patnácti do osmnácti let ovládl s velkým bodovým náskokem Daniel Ponížil, jenž tak obhájil své loňské prvenství. Jeho oddílový kolega Jindřich Šafran se nevyvaroval chyb na hrazdě, což ho odsunulo až na šestou příčku. Velmi solidní výkon podal Filip Petrásek, který zacvičil jednodušší, ale zato čisté sestavy a připsal si konečné třinácté místo.
V juniorkách, tedy dívčím souboji do patnácti let, si lépe vedla třináctiletá Aneta Škubalová. Poprvé závodila v této kategorii a navíc po vážnějším zimním zranění, přesto získala čtrnáctou příčku. Hned za ní stanula Darina Dvorská.
Na závěr dne se předvedla kategorie dospělých. S velkým očekáváním sledovali členové prostějovského oddílu závod žen a čekali, jak do celkového pořadí zasáhne teprve šestnáctiletá Dominika Ponížilová, loňská vítězka juniorské kategorie. Nakonec její výkon dosáhl na celkové třetí místo, z bronzového stupínku ji jen dvě desetiny bodu dělily od stříbrné Lucie Jiříkové z Brna. První místo obsadila Aneta Holasová z Prahy. Další členka hanáckého TJ Magdaléna Holcová zacvičila stejně jako Filip jednodušší, ale čisté sestavy a připsala si sedmé místo.
Nedělní závod zahájily žákyně „A“ (neboli VS3), kam se dívky musely probojovat přes sérii kvalifikačních závodů. Z celkového počtu šestačtyřiceti závodnic se těm prostějovským povedlo zůstat v první polovině. Lépe se vedlo Nele Borské, která se zaskvěla na kladině a celkově si vysloužila sedmnáctou příčku. Nikola Cibulcová naopak skvěle ovládá přeskok, neobešla se však bez pádu z kladiny a tak se musela spokojit s třiadvacátou pozicí.
Nedělní odpoledne pak bylo ve znamení finálových bojů na jednotlivých nářadích a tam to již řádně zacinkalo. Úžasnou sérii výkonů převedla Dominika Ponížilová, která zajela skvělé sestavy a právem si tak vybojovala hned tři mistrovské tituly – a to na přeskoku, bradlech a kladině! Následoval jí její bratr Daniel v juniorské kategorii, kde si připsal titul Mistra ČR na akrobacii a kruzích, k tomu ještě přidal stříbro na přeskoku a hrazdě. Titulem dvojnásobného vicemistra se může nově pyšnit Jindřich Šafran, zaskvěl se výkony na koni a bradlech. Poslední medaili, a sice bronzovou, získala Darina Dvorská na přeskoku.
Velká gratulace patří nejen těmto závodníkům, ale i trenérům prostějovského oddílu sportovní gymnastiky Veronice Lukášové, Miloslavu Musilovi, Karlu Hemerkovi, Ladislavu Petráskovi a Vladislavě Ponížilové.
A zatímco většina gymnastů se již těší na zasloužené letní volno, sourozence Ponížilovy a jejich trenéry Veroniku Lukášovou a Miloslava Musila čeká další příprava. Kvapem se totiž blíží mistrovství Evropy, které proběhne už na začátku srpna ve skotském Glasgow. 

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments