Příjemnou noc, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První červnový víkend se v hale Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy uskutečnilo Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice. Šampionátu se zúčastnily elitní kategorie dospělých, juniorů, kadetů a žákyň „A“, prostějovský oddíl získal v součtu úžasných dvanáct medailí včetně šesti titulů mistrů republiky.

První den zahájili své soutěže kadeti a kadetky, v nichž neměl TJ Prostějov žádného účastníka. Následovaly juniorské kategorie a tam již přišla první medailová sklizeň. Kategorii juniorů určenou pro gymnasty od patnácti do osmnácti let ovládl s velkým bodovým náskokem Daniel Ponížil, jenž tak obhájil své loňské prvenství. Jeho oddílový kolega Jindřich Šafran se nevyvaroval chyb na hrazdě, což ho odsunulo až na šestou příčku. Velmi solidní výkon podal Filip Petrásek, který zacvičil jednodušší, ale zato čisté sestavy a připsal si konečné třinácté místo.
V juniorkách, tedy dívčím souboji do patnácti let, si lépe vedla třináctiletá Aneta Škubalová. Poprvé závodila v této kategorii a navíc po vážnějším zimním zranění, přesto získala čtrnáctou příčku. Hned za ní stanula Darina Dvorská.
Na závěr dne se předvedla kategorie dospělých. S velkým očekáváním sledovali členové prostějovského oddílu závod žen a čekali, jak do celkového pořadí zasáhne teprve šestnáctiletá Dominika Ponížilová, loňská vítězka juniorské kategorie. Nakonec její výkon dosáhl na celkové třetí místo, z bronzového stupínku ji jen dvě desetiny bodu dělily od stříbrné Lucie Jiříkové z Brna. První místo obsadila Aneta Holasová z Prahy. Další členka hanáckého TJ Magdaléna Holcová zacvičila stejně jako Filip jednodušší, ale čisté sestavy a připsala si sedmé místo.
Nedělní závod zahájily žákyně „A“ (neboli VS3), kam se dívky musely probojovat přes sérii kvalifikačních závodů. Z celkového počtu šestačtyřiceti závodnic se těm prostějovským povedlo zůstat v první polovině. Lépe se vedlo Nele Borské, která se zaskvěla na kladině a celkově si vysloužila sedmnáctou příčku. Nikola Cibulcová naopak skvěle ovládá přeskok, neobešla se však bez pádu z kladiny a tak se musela spokojit s třiadvacátou pozicí.
Nedělní odpoledne pak bylo ve znamení finálových bojů na jednotlivých nářadích a tam to již řádně zacinkalo. Úžasnou sérii výkonů převedla Dominika Ponížilová, která zajela skvělé sestavy a právem si tak vybojovala hned tři mistrovské tituly – a to na přeskoku, bradlech a kladině! Následoval jí její bratr Daniel v juniorské kategorii, kde si připsal titul Mistra ČR na akrobacii a kruzích, k tomu ještě přidal stříbro na přeskoku a hrazdě. Titulem dvojnásobného vicemistra se může nově pyšnit Jindřich Šafran, zaskvěl se výkony na koni a bradlech. Poslední medaili, a sice bronzovou, získala Darina Dvorská na přeskoku.
Velká gratulace patří nejen těmto závodníkům, ale i trenérům prostějovského oddílu sportovní gymnastiky Veronice Lukášové, Miloslavu Musilovi, Karlu Hemerkovi, Ladislavu Petráskovi a Vladislavě Ponížilové.
A zatímco většina gymnastů se již těší na zasloužené letní volno, sourozence Ponížilovy a jejich trenéry Veroniku Lukášovou a Miloslava Musila čeká další příprava. Kvapem se totiž blíží mistrovství Evropy, které proběhne už na začátku srpna ve skotském Glasgow. 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments