Dobré poledne, dnes je pondělí 22.4.2019
svátek slaví Evľénie,
zítra Vojtěch
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První červnový víkend se v hale Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy uskutečnilo Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice. Šampionátu se zúčastnily elitní kategorie dospělých, juniorů, kadetů a žákyň „A“, prostějovský oddíl získal v součtu úžasných dvanáct medailí včetně šesti titulů mistrů republiky.

První den zahájili své soutěže kadeti a kadetky, v nichž neměl TJ Prostějov žádného účastníka. Následovaly juniorské kategorie a tam již přišla první medailová sklizeň. Kategorii juniorů určenou pro gymnasty od patnácti do osmnácti let ovládl s velkým bodovým náskokem Daniel Ponížil, jenž tak obhájil své loňské prvenství. Jeho oddílový kolega Jindřich Šafran se nevyvaroval chyb na hrazdě, což ho odsunulo až na šestou příčku. Velmi solidní výkon podal Filip Petrásek, který zacvičil jednodušší, ale zato čisté sestavy a připsal si konečné třinácté místo.
V juniorkách, tedy dívčím souboji do patnácti let, si lépe vedla třináctiletá Aneta Škubalová. Poprvé závodila v této kategorii a navíc po vážnějším zimním zranění, přesto získala čtrnáctou příčku. Hned za ní stanula Darina Dvorská.
Na závěr dne se předvedla kategorie dospělých. S velkým očekáváním sledovali členové prostějovského oddílu závod žen a čekali, jak do celkového pořadí zasáhne teprve šestnáctiletá Dominika Ponížilová, loňská vítězka juniorské kategorie. Nakonec její výkon dosáhl na celkové třetí místo, z bronzového stupínku ji jen dvě desetiny bodu dělily od stříbrné Lucie Jiříkové z Brna. První místo obsadila Aneta Holasová z Prahy. Další členka hanáckého TJ Magdaléna Holcová zacvičila stejně jako Filip jednodušší, ale čisté sestavy a připsala si sedmé místo.
Nedělní závod zahájily žákyně „A“ (neboli VS3), kam se dívky musely probojovat přes sérii kvalifikačních závodů. Z celkového počtu šestačtyřiceti závodnic se těm prostějovským povedlo zůstat v první polovině. Lépe se vedlo Nele Borské, která se zaskvěla na kladině a celkově si vysloužila sedmnáctou příčku. Nikola Cibulcová naopak skvěle ovládá přeskok, neobešla se však bez pádu z kladiny a tak se musela spokojit s třiadvacátou pozicí.
Nedělní odpoledne pak bylo ve znamení finálových bojů na jednotlivých nářadích a tam to již řádně zacinkalo. Úžasnou sérii výkonů převedla Dominika Ponížilová, která zajela skvělé sestavy a právem si tak vybojovala hned tři mistrovské tituly – a to na přeskoku, bradlech a kladině! Následoval jí její bratr Daniel v juniorské kategorii, kde si připsal titul Mistra ČR na akrobacii a kruzích, k tomu ještě přidal stříbro na přeskoku a hrazdě. Titulem dvojnásobného vicemistra se může nově pyšnit Jindřich Šafran, zaskvěl se výkony na koni a bradlech. Poslední medaili, a sice bronzovou, získala Darina Dvorská na přeskoku.
Velká gratulace patří nejen těmto závodníkům, ale i trenérům prostějovského oddílu sportovní gymnastiky Veronice Lukášové, Miloslavu Musilovi, Karlu Hemerkovi, Ladislavu Petráskovi a Vladislavě Ponížilové.
A zatímco většina gymnastů se již těší na zasloužené letní volno, sourozence Ponížilovy a jejich trenéry Veroniku Lukášovou a Miloslava Musila čeká další příprava. Kvapem se totiž blíží mistrovství Evropy, které proběhne už na začátku srpna ve skotském Glasgow. 

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments