Příjemnou noc, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

První červnový víkend se v hale Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy uskutečnilo Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice. Šampionátu se zúčastnily elitní kategorie dospělých, juniorů, kadetů a žákyň „A“, prostějovský oddíl získal v součtu úžasných dvanáct medailí včetně šesti titulů mistrů republiky.

První den zahájili své soutěže kadeti a kadetky, v nichž neměl TJ Prostějov žádného účastníka. Následovaly juniorské kategorie a tam již přišla první medailová sklizeň. Kategorii juniorů určenou pro gymnasty od patnácti do osmnácti let ovládl s velkým bodovým náskokem Daniel Ponížil, jenž tak obhájil své loňské prvenství. Jeho oddílový kolega Jindřich Šafran se nevyvaroval chyb na hrazdě, což ho odsunulo až na šestou příčku. Velmi solidní výkon podal Filip Petrásek, který zacvičil jednodušší, ale zato čisté sestavy a připsal si konečné třinácté místo.
V juniorkách, tedy dívčím souboji do patnácti let, si lépe vedla třináctiletá Aneta Škubalová. Poprvé závodila v této kategorii a navíc po vážnějším zimním zranění, přesto získala čtrnáctou příčku. Hned za ní stanula Darina Dvorská.
Na závěr dne se předvedla kategorie dospělých. S velkým očekáváním sledovali členové prostějovského oddílu závod žen a čekali, jak do celkového pořadí zasáhne teprve šestnáctiletá Dominika Ponížilová, loňská vítězka juniorské kategorie. Nakonec její výkon dosáhl na celkové třetí místo, z bronzového stupínku ji jen dvě desetiny bodu dělily od stříbrné Lucie Jiříkové z Brna. První místo obsadila Aneta Holasová z Prahy. Další členka hanáckého TJ Magdaléna Holcová zacvičila stejně jako Filip jednodušší, ale čisté sestavy a připsala si sedmé místo.
Nedělní závod zahájily žákyně „A“ (neboli VS3), kam se dívky musely probojovat přes sérii kvalifikačních závodů. Z celkového počtu šestačtyřiceti závodnic se těm prostějovským povedlo zůstat v první polovině. Lépe se vedlo Nele Borské, která se zaskvěla na kladině a celkově si vysloužila sedmnáctou příčku. Nikola Cibulcová naopak skvěle ovládá přeskok, neobešla se však bez pádu z kladiny a tak se musela spokojit s třiadvacátou pozicí.
Nedělní odpoledne pak bylo ve znamení finálových bojů na jednotlivých nářadích a tam to již řádně zacinkalo. Úžasnou sérii výkonů převedla Dominika Ponížilová, která zajela skvělé sestavy a právem si tak vybojovala hned tři mistrovské tituly – a to na přeskoku, bradlech a kladině! Následoval jí její bratr Daniel v juniorské kategorii, kde si připsal titul Mistra ČR na akrobacii a kruzích, k tomu ještě přidal stříbro na přeskoku a hrazdě. Titulem dvojnásobného vicemistra se může nově pyšnit Jindřich Šafran, zaskvěl se výkony na koni a bradlech. Poslední medaili, a sice bronzovou, získala Darina Dvorská na přeskoku.
Velká gratulace patří nejen těmto závodníkům, ale i trenérům prostějovského oddílu sportovní gymnastiky Veronice Lukášové, Miloslavu Musilovi, Karlu Hemerkovi, Ladislavu Petráskovi a Vladislavě Ponížilové.
A zatímco většina gymnastů se již těší na zasloužené letní volno, sourozence Ponížilovy a jejich trenéry Veroniku Lukášovou a Miloslava Musila čeká další příprava. Kvapem se totiž blíží mistrovství Evropy, které proběhne už na začátku srpna ve skotském Glasgow. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments