Příjemnou noc, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Triatlonový Zdětín Cup klame tělem. Na jednu stranu se jedná o setkání party kamarádů a jejich kamarádů či kamarádek, které rozhodně není pouze o sportu, na druhou stranu jeho náročnost přiměje skutečně každého, aby si sáhl až na samotné dno.


Akce letos napsala už své šesté pokračování. Tentokrát se na její start postavilo celkem 26 sportovců, dalších 8 absolvovalo „pouze“ samu o sobě velmi náročnou cyklistickou část. „Letošní hlavní novinkou je, že se neplavalo v boskovických lázních, ale v bazénu v aquaparku ve Vyškově. Od toho se odvíjela změna trasy pro kola, která z Vyškova vedla přes Otinoves, Lipovou, Jednov, Konici, Laškov, Pěnčín, Čechy pod Kosířem, Bilovice-Lutotín a Lešany až do Zdětína. Pouze běh na Bělecký mlýn a zpět zůstal stejný,“ vyjádřil se hlavní organizátor Tomáš Kučera.
Na všechny účastníky po kilometru plavání čekalo skutečně pekelných 72 kilometrů na kole a následně 8,5 kilometru běhu. Při parném a větrném počasí to pro nikoho nebylo nic snadného. Navzdory němu si cyklistickou část ve velmi svižném tempu zajela i čtyřiasedmdesátiletá Marie Štefková, jejíž manžel Oldřich navzdory problémům s míchou úspěšně zvládl celý triatlon. Dlouhá trasa byla perfektně značená, přesto se některým „podařilo“ v zápalu boje zabloudit. „Přijel jsem na první místo, ale bohužel jsem jednu ze značek přehlédl. Doběhl jsem tedy až do sousední vesnice, tam jsem se otočil, vrátil se a rozhodl se, že už si raději dám pivo,“ prozradil v cíli smolař celého závodu, který na akci dorazil až z Brna. „Byl jsem na této akci poprvé, a přestože se snažím sportovat, musím říct, že nic tak náročného jsem v životě neabsolvoval,“ prohlásil zase Tomáš Mlčoch z Vřesovic. Na všechny už v cíli čekaly skvělé grilované pochoutky a pivo na čepu, které si na podobných závodech vychutná úplně každý. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments