Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obrovského úspěchu celé české polní kuše se podařilo dosáhnout Jaroslavě Nedělníkové. Členka Savany KK Kostelec na Hané zvládla na nedávném mistrovství Evropy v estonském Pärnu vůbec nejlépe ze všech soutěž seniorek a z pobaltské republiky si domů na Hanou přivezla zlatou medaili!

Dlouholetá domácí jednička a mnohonásobná halová i venkovní šampionka mezi ženami vstupovala již do finálové osmičky z nejlepší výchozí pozice a také v závěrečných deseti ranách potvrdila, že je titul ve správných rukou. Nikdo se jí nepřiblížil, ba právě naopak.
Pětkrát poslala Nedělníková šíp do desítky, čtyřikrát do devítky a nejslabší byla hned její první rána, za níž brala osm bodů. Svůj náskok na čele tak navýšila až na konečných jedenáct bodů před domácí Merike Khakovou. O dalších šest bodů zpět zůstala bronzová Ágota Lénártová z Maďarska, kterou o cennější kov připravila trojka na páté finálové ráně.
Při pobřeží Baltského moře se představilo celkem devět českých reprezentantů, hned šest z nich odcestovalo na severovýchod ze střední Moravy. Pětice Josef, Jaroslava a Hana Nedělníkovi, Lukáš Andrés a Karolína Hynková se rekrutovala z Kostelce, Bohumil Korbař má svou oddílovou domovinu v Plumlově. I jemu se podařilo proniknout až do finálového boje a bral mezi muži osmé místo.
Podrobnější reportáž, výsledkovou listinu a také fotodokumentaci z vrcholu letošní kušistické sezóny naleznete v jednom z příštích vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments