Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obrovského úspěchu celé české polní kuše se podařilo dosáhnout Jaroslavě Nedělníkové. Členka Savany KK Kostelec na Hané zvládla na nedávném mistrovství Evropy v estonském Pärnu vůbec nejlépe ze všech soutěž seniorek a z pobaltské republiky si domů na Hanou přivezla zlatou medaili!

Dlouholetá domácí jednička a mnohonásobná halová i venkovní šampionka mezi ženami vstupovala již do finálové osmičky z nejlepší výchozí pozice a také v závěrečných deseti ranách potvrdila, že je titul ve správných rukou. Nikdo se jí nepřiblížil, ba právě naopak.
Pětkrát poslala Nedělníková šíp do desítky, čtyřikrát do devítky a nejslabší byla hned její první rána, za níž brala osm bodů. Svůj náskok na čele tak navýšila až na konečných jedenáct bodů před domácí Merike Khakovou. O dalších šest bodů zpět zůstala bronzová Ágota Lénártová z Maďarska, kterou o cennější kov připravila trojka na páté finálové ráně.
Při pobřeží Baltského moře se představilo celkem devět českých reprezentantů, hned šest z nich odcestovalo na severovýchod ze střední Moravy. Pětice Josef, Jaroslava a Hana Nedělníkovi, Lukáš Andrés a Karolína Hynková se rekrutovala z Kostelce, Bohumil Korbař má svou oddílovou domovinu v Plumlově. I jemu se podařilo proniknout až do finálového boje a bral mezi muži osmé místo.
Podrobnější reportáž, výsledkovou listinu a také fotodokumentaci z vrcholu letošní kušistické sezóny naleznete v jednom z příštích vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments