Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V tomto týdnu měla vycestovat na závody Světového poháru R6 (šestimístných člunů) do Tibetu početná výprava raftařů Tomi Remont Prostějov. Právo startu si vybojovaly posádky mužů i veteránů, své zastoupení má hanácký oddíl také v lodi žen. Nakonec však bude účast členů Raft teamu TR PV na atraktivní akci mnohem skromnější, než to původně vypadalo.

„Po zvážení všech okolností a pro i proti jsme se rozhodli, že my chlapi Tibet vynecháme. Hlavním důvodem je blížící se svatba jednoho člena mužské sestavy Davida Lisického, která se svěťákem termínově koliduje. A tím pádem by spousta z nás na téhle životně důležité události našeho kamaráda chyběla, což jsme nechtěli,“ vysvětlil s úsměvem kapitán prostějovských vodáků Zbyněk Netopil.
Vzápětí přidal několik dalších příčin odmítnutí cesty do lákavé destinace. „Dost velkou roli při rozhodování sehrálo rovněž to, že jsme v Tibetu závodili už loni. Tím pádem jsme si tohle nesmírně zajímavé místo užili a navíc poznali, jak náročná je aklimatizace na prostředí v nadmořské výšce přes čtyři kilometry. Člověk se s tím vyrovnává týden po příletu na místo, fyzicky hotový je pak i týden po návratu domů,“ přiblížil Netopil.
Ve finanční náročnosti anabáze směr daleká Asie paradoxně potíž není. „Pořadatelé Světového poháru hradí letenky i veškeré náklady na pobyt, tudíž z hlediska peněz bychom neprodělali. Opravdu však zvítězila touha, abychom se všichni společně sešli na Davidově svatbě. S tím, že důležitých a krásných soutěží si ještě užijeme spoustu v budoucnosti,“ zdůraznil Netopil.
Tibetský SP tím pádem absolvují „pouze“ dvě juniorky Tomi Remont Lenka Sováková a Blanka Ligurská coby součást posádky žen České republiky. „Holky jsou šikovné, obě končí v mládežnické kategorii a přecházejí mezi dospělé. Teď můžou ukázat, co v nich je,“ nadhodil zkušený vodák. Na přelomu srpna a září následně uzavřou letošní raftovou sezónu tři tuzemské závody. 

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments