Příjemnou noc, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V tomto týdnu měla vycestovat na závody Světového poháru R6 (šestimístných člunů) do Tibetu početná výprava raftařů Tomi Remont Prostějov. Právo startu si vybojovaly posádky mužů i veteránů, své zastoupení má hanácký oddíl také v lodi žen. Nakonec však bude účast členů Raft teamu TR PV na atraktivní akci mnohem skromnější, než to původně vypadalo.

„Po zvážení všech okolností a pro i proti jsme se rozhodli, že my chlapi Tibet vynecháme. Hlavním důvodem je blížící se svatba jednoho člena mužské sestavy Davida Lisického, která se svěťákem termínově koliduje. A tím pádem by spousta z nás na téhle životně důležité události našeho kamaráda chyběla, což jsme nechtěli,“ vysvětlil s úsměvem kapitán prostějovských vodáků Zbyněk Netopil.
Vzápětí přidal několik dalších příčin odmítnutí cesty do lákavé destinace. „Dost velkou roli při rozhodování sehrálo rovněž to, že jsme v Tibetu závodili už loni. Tím pádem jsme si tohle nesmírně zajímavé místo užili a navíc poznali, jak náročná je aklimatizace na prostředí v nadmořské výšce přes čtyři kilometry. Člověk se s tím vyrovnává týden po příletu na místo, fyzicky hotový je pak i týden po návratu domů,“ přiblížil Netopil.
Ve finanční náročnosti anabáze směr daleká Asie paradoxně potíž není. „Pořadatelé Světového poháru hradí letenky i veškeré náklady na pobyt, tudíž z hlediska peněz bychom neprodělali. Opravdu však zvítězila touha, abychom se všichni společně sešli na Davidově svatbě. S tím, že důležitých a krásných soutěží si ještě užijeme spoustu v budoucnosti,“ zdůraznil Netopil.
Tibetský SP tím pádem absolvují „pouze“ dvě juniorky Tomi Remont Lenka Sováková a Blanka Ligurská coby součást posádky žen České republiky. „Holky jsou šikovné, obě končí v mládežnické kategorii a přecházejí mezi dospělé. Teď můžou ukázat, co v nich je,“ nadhodil zkušený vodák. Na přelomu srpna a září následně uzavřou letošní raftovou sezónu tři tuzemské závody. 

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments