Dobré dopoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V tomto týdnu měla vycestovat na závody Světového poháru R6 (šestimístných člunů) do Tibetu početná výprava raftařů Tomi Remont Prostějov. Právo startu si vybojovaly posádky mužů i veteránů, své zastoupení má hanácký oddíl také v lodi žen. Nakonec však bude účast členů Raft teamu TR PV na atraktivní akci mnohem skromnější, než to původně vypadalo.

„Po zvážení všech okolností a pro i proti jsme se rozhodli, že my chlapi Tibet vynecháme. Hlavním důvodem je blížící se svatba jednoho člena mužské sestavy Davida Lisického, která se svěťákem termínově koliduje. A tím pádem by spousta z nás na téhle životně důležité události našeho kamaráda chyběla, což jsme nechtěli,“ vysvětlil s úsměvem kapitán prostějovských vodáků Zbyněk Netopil.
Vzápětí přidal několik dalších příčin odmítnutí cesty do lákavé destinace. „Dost velkou roli při rozhodování sehrálo rovněž to, že jsme v Tibetu závodili už loni. Tím pádem jsme si tohle nesmírně zajímavé místo užili a navíc poznali, jak náročná je aklimatizace na prostředí v nadmořské výšce přes čtyři kilometry. Člověk se s tím vyrovnává týden po příletu na místo, fyzicky hotový je pak i týden po návratu domů,“ přiblížil Netopil.
Ve finanční náročnosti anabáze směr daleká Asie paradoxně potíž není. „Pořadatelé Světového poháru hradí letenky i veškeré náklady na pobyt, tudíž z hlediska peněz bychom neprodělali. Opravdu však zvítězila touha, abychom se všichni společně sešli na Davidově svatbě. S tím, že důležitých a krásných soutěží si ještě užijeme spoustu v budoucnosti,“ zdůraznil Netopil.
Tibetský SP tím pádem absolvují „pouze“ dvě juniorky Tomi Remont Lenka Sováková a Blanka Ligurská coby součást posádky žen České republiky. „Holky jsou šikovné, obě končí v mládežnické kategorii a přecházejí mezi dospělé. Teď můžou ukázat, co v nich je,“ nadhodil zkušený vodák. Na přelomu srpna a září následně uzavřou letošní raftovou sezónu tři tuzemské závody. 

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments