Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V tomto týdnu měla vycestovat na závody Světového poháru R6 (šestimístných člunů) do Tibetu početná výprava raftařů Tomi Remont Prostějov. Právo startu si vybojovaly posádky mužů i veteránů, své zastoupení má hanácký oddíl také v lodi žen. Nakonec však bude účast členů Raft teamu TR PV na atraktivní akci mnohem skromnější, než to původně vypadalo.

„Po zvážení všech okolností a pro i proti jsme se rozhodli, že my chlapi Tibet vynecháme. Hlavním důvodem je blížící se svatba jednoho člena mužské sestavy Davida Lisického, která se svěťákem termínově koliduje. A tím pádem by spousta z nás na téhle životně důležité události našeho kamaráda chyběla, což jsme nechtěli,“ vysvětlil s úsměvem kapitán prostějovských vodáků Zbyněk Netopil.
Vzápětí přidal několik dalších příčin odmítnutí cesty do lákavé destinace. „Dost velkou roli při rozhodování sehrálo rovněž to, že jsme v Tibetu závodili už loni. Tím pádem jsme si tohle nesmírně zajímavé místo užili a navíc poznali, jak náročná je aklimatizace na prostředí v nadmořské výšce přes čtyři kilometry. Člověk se s tím vyrovnává týden po příletu na místo, fyzicky hotový je pak i týden po návratu domů,“ přiblížil Netopil.
Ve finanční náročnosti anabáze směr daleká Asie paradoxně potíž není. „Pořadatelé Světového poháru hradí letenky i veškeré náklady na pobyt, tudíž z hlediska peněz bychom neprodělali. Opravdu však zvítězila touha, abychom se všichni společně sešli na Davidově svatbě. S tím, že důležitých a krásných soutěží si ještě užijeme spoustu v budoucnosti,“ zdůraznil Netopil.
Tibetský SP tím pádem absolvují „pouze“ dvě juniorky Tomi Remont Lenka Sováková a Blanka Ligurská coby součást posádky žen České republiky. „Holky jsou šikovné, obě končí v mládežnické kategorii a přecházejí mezi dospělé. Teď můžou ukázat, co v nich je,“ nadhodil zkušený vodák. Na přelomu srpna a září následně uzavřou letošní raftovou sezónu tři tuzemské závody. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments