Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již čtvrtého titulu mládežnického mistra České republiky se v tomto roce dočkal zápasnický oddíl TJ Sokol Čechovice. Po Matěji Vrbovi, který hned třikrát triumfoval mezi mladšími i staršími žáky, se prosadil i David Pospíšil, na žíněnkách Olympu Praha vybojoval své premiérové zlato v řecko-římském zápase, konkrétně v žákovské kategorii do 75 kilogramů.

Novopečený šampion odjel do hlavního města jako jediný z trojice čechovických závodníků, kteří se původně měli na mistrovství republiky představit. Jenže Robina Buriánka skolila nemoc a Matěje Vrbu zase nalomené zápěstí. David je ale zastoupil na jedničku a exceloval a s velkou převahou ovládl všechna čtyři svá utkání. „V prvním souboji vedl 10:2 nad Vojtěchem Srbou z Hnidous a nakonec ho před limitem zdolal na lopatky. Poté na něj čekal domácí Juri Dryaskhaba, David vedl 8:0 a opět soupeře položil na lopatky. Ve třetím kole měl vzhledem k lichému počtu zápasníků volný los, ve čtvrtém proti němu stál Alexandr Fiala z Hodonína a za stavu 11:0 jej David znovu poslal na lopatky. Až v pátém kole vyhrál jen na body, třineckého Tomáše Trojku zdolal 18:5,“ jásal nad galapředstavením svého svěřence čechovický kouč Vojtěch Szilva.
Po předešlých nevydařených vystoupeních včetně bramborového šampionátu ve volném stylu se tak nadějný mladík konečně dočkal cenného kovu, a hned zlatého. „Hodně si věřil již minule, ale tehdy mu to nevyšlo a byl z toho hodně špatný. Teď se mu od začátku až do konce dařilo, zápasil velice dobře, až mě i překvapil. Je super, že to dokázal,“ liboval si zkušený trenér.
Pro jeho svěřence tak šlo již o čtvrtý triumf v roce 2018 a potvrzení mládežnické extratřídy. „Je to perfektní! Jen mě mrzí, že starší kluci pak po přechodu na střední nebo vysokou školu přestanou trénovat a už se tomu tolik nevěnují. Tím samozřejmě začnou prohrávat a už je to tak nebaví, jako když už tolik nevyhrávají,“ posteskl si Szilva směrem k odrostlejším zápasníkům, kteří před časem rovněž vynikali. 

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments