Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Již čtvrtého titulu mládežnického mistra České republiky se v tomto roce dočkal zápasnický oddíl TJ Sokol Čechovice. Po Matěji Vrbovi, který hned třikrát triumfoval mezi mladšími i staršími žáky, se prosadil i David Pospíšil, na žíněnkách Olympu Praha vybojoval své premiérové zlato v řecko-římském zápase, konkrétně v žákovské kategorii do 75 kilogramů.

Novopečený šampion odjel do hlavního města jako jediný z trojice čechovických závodníků, kteří se původně měli na mistrovství republiky představit. Jenže Robina Buriánka skolila nemoc a Matěje Vrbu zase nalomené zápěstí. David je ale zastoupil na jedničku a exceloval a s velkou převahou ovládl všechna čtyři svá utkání. „V prvním souboji vedl 10:2 nad Vojtěchem Srbou z Hnidous a nakonec ho před limitem zdolal na lopatky. Poté na něj čekal domácí Juri Dryaskhaba, David vedl 8:0 a opět soupeře položil na lopatky. Ve třetím kole měl vzhledem k lichému počtu zápasníků volný los, ve čtvrtém proti němu stál Alexandr Fiala z Hodonína a za stavu 11:0 jej David znovu poslal na lopatky. Až v pátém kole vyhrál jen na body, třineckého Tomáše Trojku zdolal 18:5,“ jásal nad galapředstavením svého svěřence čechovický kouč Vojtěch Szilva.
Po předešlých nevydařených vystoupeních včetně bramborového šampionátu ve volném stylu se tak nadějný mladík konečně dočkal cenného kovu, a hned zlatého. „Hodně si věřil již minule, ale tehdy mu to nevyšlo a byl z toho hodně špatný. Teď se mu od začátku až do konce dařilo, zápasil velice dobře, až mě i překvapil. Je super, že to dokázal,“ liboval si zkušený trenér.
Pro jeho svěřence tak šlo již o čtvrtý triumf v roce 2018 a potvrzení mládežnické extratřídy. „Je to perfektní! Jen mě mrzí, že starší kluci pak po přechodu na střední nebo vysokou školu přestanou trénovat a už se tomu tolik nevěnují. Tím samozřejmě začnou prohrávat a už je to tak nebaví, jako když už tolik nevyhrávají,“ posteskl si Szilva směrem k odrostlejším zápasníkům, kteří před časem rovněž vynikali. 

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments