Dobré dopoledne, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Již čtvrtého titulu mládežnického mistra České republiky se v tomto roce dočkal zápasnický oddíl TJ Sokol Čechovice. Po Matěji Vrbovi, který hned třikrát triumfoval mezi mladšími i staršími žáky, se prosadil i David Pospíšil, na žíněnkách Olympu Praha vybojoval své premiérové zlato v řecko-římském zápase, konkrétně v žákovské kategorii do 75 kilogramů.

Novopečený šampion odjel do hlavního města jako jediný z trojice čechovických závodníků, kteří se původně měli na mistrovství republiky představit. Jenže Robina Buriánka skolila nemoc a Matěje Vrbu zase nalomené zápěstí. David je ale zastoupil na jedničku a exceloval a s velkou převahou ovládl všechna čtyři svá utkání. „V prvním souboji vedl 10:2 nad Vojtěchem Srbou z Hnidous a nakonec ho před limitem zdolal na lopatky. Poté na něj čekal domácí Juri Dryaskhaba, David vedl 8:0 a opět soupeře položil na lopatky. Ve třetím kole měl vzhledem k lichému počtu zápasníků volný los, ve čtvrtém proti němu stál Alexandr Fiala z Hodonína a za stavu 11:0 jej David znovu poslal na lopatky. Až v pátém kole vyhrál jen na body, třineckého Tomáše Trojku zdolal 18:5,“ jásal nad galapředstavením svého svěřence čechovický kouč Vojtěch Szilva.
Po předešlých nevydařených vystoupeních včetně bramborového šampionátu ve volném stylu se tak nadějný mladík konečně dočkal cenného kovu, a hned zlatého. „Hodně si věřil již minule, ale tehdy mu to nevyšlo a byl z toho hodně špatný. Teď se mu od začátku až do konce dařilo, zápasil velice dobře, až mě i překvapil. Je super, že to dokázal,“ liboval si zkušený trenér.
Pro jeho svěřence tak šlo již o čtvrtý triumf v roce 2018 a potvrzení mládežnické extratřídy. „Je to perfektní! Jen mě mrzí, že starší kluci pak po přechodu na střední nebo vysokou školu přestanou trénovat a už se tomu tolik nevěnují. Tím samozřejmě začnou prohrávat a už je to tak nebaví, jako když už tolik nevyhrávají,“ posteskl si Szilva směrem k odrostlejším zápasníkům, kteří před časem rovněž vynikali. 

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments