Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již čtvrtého titulu mládežnického mistra České republiky se v tomto roce dočkal zápasnický oddíl TJ Sokol Čechovice. Po Matěji Vrbovi, který hned třikrát triumfoval mezi mladšími i staršími žáky, se prosadil i David Pospíšil, na žíněnkách Olympu Praha vybojoval své premiérové zlato v řecko-římském zápase, konkrétně v žákovské kategorii do 75 kilogramů.

Novopečený šampion odjel do hlavního města jako jediný z trojice čechovických závodníků, kteří se původně měli na mistrovství republiky představit. Jenže Robina Buriánka skolila nemoc a Matěje Vrbu zase nalomené zápěstí. David je ale zastoupil na jedničku a exceloval a s velkou převahou ovládl všechna čtyři svá utkání. „V prvním souboji vedl 10:2 nad Vojtěchem Srbou z Hnidous a nakonec ho před limitem zdolal na lopatky. Poté na něj čekal domácí Juri Dryaskhaba, David vedl 8:0 a opět soupeře položil na lopatky. Ve třetím kole měl vzhledem k lichému počtu zápasníků volný los, ve čtvrtém proti němu stál Alexandr Fiala z Hodonína a za stavu 11:0 jej David znovu poslal na lopatky. Až v pátém kole vyhrál jen na body, třineckého Tomáše Trojku zdolal 18:5,“ jásal nad galapředstavením svého svěřence čechovický kouč Vojtěch Szilva.
Po předešlých nevydařených vystoupeních včetně bramborového šampionátu ve volném stylu se tak nadějný mladík konečně dočkal cenného kovu, a hned zlatého. „Hodně si věřil již minule, ale tehdy mu to nevyšlo a byl z toho hodně špatný. Teď se mu od začátku až do konce dařilo, zápasil velice dobře, až mě i překvapil. Je super, že to dokázal,“ liboval si zkušený trenér.
Pro jeho svěřence tak šlo již o čtvrtý triumf v roce 2018 a potvrzení mládežnické extratřídy. „Je to perfektní! Jen mě mrzí, že starší kluci pak po přechodu na střední nebo vysokou školu přestanou trénovat a už se tomu tolik nevěnují. Tím samozřejmě začnou prohrávat a už je to tak nebaví, jako když už tolik nevyhrávají,“ posteskl si Szilva směrem k odrostlejším zápasníkům, kteří před časem rovněž vynikali. 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments