Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vojenské mistrovství světa 2018 v klasickém parašutismu, které hostí maďarský Szolnok, sice ještě není definitivně uzavřeno, ale Armádní sportovní oddíl Dukla Prostějov už na této vrcholné akci dosáhl jednoho výrazného úspěchu. Konkrétně se o něj postaral zkušený Libor Jiroušek, který se stal světovým šampionem!


Dlouhodobě je jedním z nejlepších parašutistických akrobatů planety, což na vrcholícím šampionátu opět potvrdil. V individuální akrobacii totiž nenašel přemožitele, nechal za sebou všechny soupeře včetně největšího konkurenta Webera z Německa a tím pádem se stal v dané disciplíně letošním mistrem světa CISM!
Jirouškovo skvělé zlato navíc podpořil rovněž výborným pátým místem Oldřich Šorf, ve druhé desítce skončili dvanáctý Jakub Pavlíček i šestnáctý Miloslav Kříž. Prostějované tradičně reprezentující Českou republiku si přitom vedli kvalitně také ve skupinové akrobacii, kde obsadili pátou příčku.
V době uzávěrky tohoto vydání Večerníku ještě v Szolnoku probíhaly soutěže na přesnost přistání, kde členové ASO Dukla PV též sahali po medailích. Obzvláště zmíněný Šorf, jenž průběžně držel třetí post mezi jednotlivci a zároveň útočil i na nejvyšší pozice v absolutním hodnocení mužů! Ani pro družstvo Hanáků nebyl cenný kov v přesnosti zdaleka ztracen, atakovali jej z šestého místa.
Kompletní výsledky armádního MS v klasickém parašutismu i ohlédnutí za celou akcí přineseme za týden v našem tištěném vydání ze dne 27. srpna!

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments