Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vojenské mistrovství světa 2018 v klasickém parašutismu, které hostí maďarský Szolnok, sice ještě není definitivně uzavřeno, ale Armádní sportovní oddíl Dukla Prostějov už na této vrcholné akci dosáhl jednoho výrazného úspěchu. Konkrétně se o něj postaral zkušený Libor Jiroušek, který se stal světovým šampionem!


Dlouhodobě je jedním z nejlepších parašutistických akrobatů planety, což na vrcholícím šampionátu opět potvrdil. V individuální akrobacii totiž nenašel přemožitele, nechal za sebou všechny soupeře včetně největšího konkurenta Webera z Německa a tím pádem se stal v dané disciplíně letošním mistrem světa CISM!
Jirouškovo skvělé zlato navíc podpořil rovněž výborným pátým místem Oldřich Šorf, ve druhé desítce skončili dvanáctý Jakub Pavlíček i šestnáctý Miloslav Kříž. Prostějované tradičně reprezentující Českou republiku si přitom vedli kvalitně také ve skupinové akrobacii, kde obsadili pátou příčku.
V době uzávěrky tohoto vydání Večerníku ještě v Szolnoku probíhaly soutěže na přesnost přistání, kde členové ASO Dukla PV též sahali po medailích. Obzvláště zmíněný Šorf, jenž průběžně držel třetí post mezi jednotlivci a zároveň útočil i na nejvyšší pozice v absolutním hodnocení mužů! Ani pro družstvo Hanáků nebyl cenný kov v přesnosti zdaleka ztracen, atakovali jej z šestého místa.
Kompletní výsledky armádního MS v klasickém parašutismu i ohlédnutí za celou akcí přineseme za týden v našem tištěném vydání ze dne 27. srpna!

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments