Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

V atraktivní destinaci vysokohorského Tibetu se ve druhé polovině srpna uskutečnil Světový pohár 2018 v raftingu. Jak už Večerník informoval dříve, většina nominovaných členů oddílu Tomi Remont Prostějov na tuto mezinárodní akci neodcestovala, aby nechyběla na svatbě vodáka – kamaráda Davida Lisického. Přesto hanácký klub v daleké Asii vybojoval hned tři medaile!

Na letošní Světový pohár totiž nakonec odletěly alespoň tři prostějovské ženy: zkušená Petra Halašková a dvojice mladých Lenka Sováková - Blanka Ligurská. „Jelo se v kategorii čtyřmístných člunů R4, takže holky vlastně tvořily tři čtvrtiny ženské posádky České republiky,“ vysvětlil kapitán Tomi Remont Zbyněk Netopil.
A prostějovská posádka něžného pohlaví si v Tibetu vedla výborně. „Holkám vyšel nejvíc hlavně vítězný sjezd, také slalom zvládly skvěle ke druhému místu. Ve sprintu i v head to head zůstaly těsně pod bednou čtvrté a páté, ale celkově znamenal součet všech umístění krásnou druhou pozici v celkovém pořadí,“ prozradil Večerníku Netopil.
Souhrnný účet? Parádní: jedno zlato a dvě stříbra! „Zkušená Peťa vzala mladá děvčata pod svá křídla. A všechny společně dokázaly, že i v daném složení výkonnostně mají na nejužší světovou špičku. U Lenky s Blankou coby nedávných juniorek je znát výrazné zlepšování, prostě jdou nahoru,“ ocenil šéf TR PV.
Z asijské země známé extrémně vysokou polohou, dlouholetým čínským útlakem a mnišským řádem v čele s Dalajlámou měl i jednu zážitkovou perličku. „Tibet je právem nazývaný střechou světa, a tak chtěly holky napodobit lezení nás chlapů do velké výšky. Před nějakými deseti lety jsme my kluci raftaři vystoupili v Ekvádoru až do 6700 metrů, děvčata chtěla zdolat aspoň pět kilometrů. Zvládla však ´jen´ 4500 metrů, což je ale na středoevropanky z Moravy pořád docela hodně,“ okomentoval Zbyněk Netopil doprovodnou disciplínu s úsměvem.
Právě nyní na přelomu srpna a září vrcholí raftová sezóna 2018 posledními dvěma tuzemskými závody, jimiž se uzavře seriál letošního Českého poháru R4 i nominace na mistrovství světa R6 (šestimístných člunů) v příštím roce. O výsledcích vodáků Tomi Remont Prostějov vás bude Večerník informovat.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments