Dobré dopoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

V atraktivní destinaci vysokohorského Tibetu se ve druhé polovině srpna uskutečnil Světový pohár 2018 v raftingu. Jak už Večerník informoval dříve, většina nominovaných členů oddílu Tomi Remont Prostějov na tuto mezinárodní akci neodcestovala, aby nechyběla na svatbě vodáka – kamaráda Davida Lisického. Přesto hanácký klub v daleké Asii vybojoval hned tři medaile!

Na letošní Světový pohár totiž nakonec odletěly alespoň tři prostějovské ženy: zkušená Petra Halašková a dvojice mladých Lenka Sováková - Blanka Ligurská. „Jelo se v kategorii čtyřmístných člunů R4, takže holky vlastně tvořily tři čtvrtiny ženské posádky České republiky,“ vysvětlil kapitán Tomi Remont Zbyněk Netopil.
A prostějovská posádka něžného pohlaví si v Tibetu vedla výborně. „Holkám vyšel nejvíc hlavně vítězný sjezd, také slalom zvládly skvěle ke druhému místu. Ve sprintu i v head to head zůstaly těsně pod bednou čtvrté a páté, ale celkově znamenal součet všech umístění krásnou druhou pozici v celkovém pořadí,“ prozradil Večerníku Netopil.
Souhrnný účet? Parádní: jedno zlato a dvě stříbra! „Zkušená Peťa vzala mladá děvčata pod svá křídla. A všechny společně dokázaly, že i v daném složení výkonnostně mají na nejužší světovou špičku. U Lenky s Blankou coby nedávných juniorek je znát výrazné zlepšování, prostě jdou nahoru,“ ocenil šéf TR PV.
Z asijské země známé extrémně vysokou polohou, dlouholetým čínským útlakem a mnišským řádem v čele s Dalajlámou měl i jednu zážitkovou perličku. „Tibet je právem nazývaný střechou světa, a tak chtěly holky napodobit lezení nás chlapů do velké výšky. Před nějakými deseti lety jsme my kluci raftaři vystoupili v Ekvádoru až do 6700 metrů, děvčata chtěla zdolat aspoň pět kilometrů. Zvládla však ´jen´ 4500 metrů, což je ale na středoevropanky z Moravy pořád docela hodně,“ okomentoval Zbyněk Netopil doprovodnou disciplínu s úsměvem.
Právě nyní na přelomu srpna a září vrcholí raftová sezóna 2018 posledními dvěma tuzemskými závody, jimiž se uzavře seriál letošního Českého poháru R4 i nominace na mistrovství světa R6 (šestimístných člunů) v příštím roce. O výsledcích vodáků Tomi Remont Prostějov vás bude Večerník informovat.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments