Příjemnou noc, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

V atraktivní destinaci vysokohorského Tibetu se ve druhé polovině srpna uskutečnil Světový pohár 2018 v raftingu. Jak už Večerník informoval dříve, většina nominovaných členů oddílu Tomi Remont Prostějov na tuto mezinárodní akci neodcestovala, aby nechyběla na svatbě vodáka – kamaráda Davida Lisického. Přesto hanácký klub v daleké Asii vybojoval hned tři medaile!

Na letošní Světový pohár totiž nakonec odletěly alespoň tři prostějovské ženy: zkušená Petra Halašková a dvojice mladých Lenka Sováková - Blanka Ligurská. „Jelo se v kategorii čtyřmístných člunů R4, takže holky vlastně tvořily tři čtvrtiny ženské posádky České republiky,“ vysvětlil kapitán Tomi Remont Zbyněk Netopil.
A prostějovská posádka něžného pohlaví si v Tibetu vedla výborně. „Holkám vyšel nejvíc hlavně vítězný sjezd, také slalom zvládly skvěle ke druhému místu. Ve sprintu i v head to head zůstaly těsně pod bednou čtvrté a páté, ale celkově znamenal součet všech umístění krásnou druhou pozici v celkovém pořadí,“ prozradil Večerníku Netopil.
Souhrnný účet? Parádní: jedno zlato a dvě stříbra! „Zkušená Peťa vzala mladá děvčata pod svá křídla. A všechny společně dokázaly, že i v daném složení výkonnostně mají na nejužší světovou špičku. U Lenky s Blankou coby nedávných juniorek je znát výrazné zlepšování, prostě jdou nahoru,“ ocenil šéf TR PV.
Z asijské země známé extrémně vysokou polohou, dlouholetým čínským útlakem a mnišským řádem v čele s Dalajlámou měl i jednu zážitkovou perličku. „Tibet je právem nazývaný střechou světa, a tak chtěly holky napodobit lezení nás chlapů do velké výšky. Před nějakými deseti lety jsme my kluci raftaři vystoupili v Ekvádoru až do 6700 metrů, děvčata chtěla zdolat aspoň pět kilometrů. Zvládla však ´jen´ 4500 metrů, což je ale na středoevropanky z Moravy pořád docela hodně,“ okomentoval Zbyněk Netopil doprovodnou disciplínu s úsměvem.
Právě nyní na přelomu srpna a září vrcholí raftová sezóna 2018 posledními dvěma tuzemskými závody, jimiž se uzavře seriál letošního Českého poháru R4 i nominace na mistrovství světa R6 (šestimístných člunů) v příštím roce. O výsledcích vodáků Tomi Remont Prostějov vás bude Večerník informovat.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments