Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

V atraktivní destinaci vysokohorského Tibetu se ve druhé polovině srpna uskutečnil Světový pohár 2018 v raftingu. Jak už Večerník informoval dříve, většina nominovaných členů oddílu Tomi Remont Prostějov na tuto mezinárodní akci neodcestovala, aby nechyběla na svatbě vodáka – kamaráda Davida Lisického. Přesto hanácký klub v daleké Asii vybojoval hned tři medaile!

Na letošní Světový pohár totiž nakonec odletěly alespoň tři prostějovské ženy: zkušená Petra Halašková a dvojice mladých Lenka Sováková - Blanka Ligurská. „Jelo se v kategorii čtyřmístných člunů R4, takže holky vlastně tvořily tři čtvrtiny ženské posádky České republiky,“ vysvětlil kapitán Tomi Remont Zbyněk Netopil.
A prostějovská posádka něžného pohlaví si v Tibetu vedla výborně. „Holkám vyšel nejvíc hlavně vítězný sjezd, také slalom zvládly skvěle ke druhému místu. Ve sprintu i v head to head zůstaly těsně pod bednou čtvrté a páté, ale celkově znamenal součet všech umístění krásnou druhou pozici v celkovém pořadí,“ prozradil Večerníku Netopil.
Souhrnný účet? Parádní: jedno zlato a dvě stříbra! „Zkušená Peťa vzala mladá děvčata pod svá křídla. A všechny společně dokázaly, že i v daném složení výkonnostně mají na nejužší světovou špičku. U Lenky s Blankou coby nedávných juniorek je znát výrazné zlepšování, prostě jdou nahoru,“ ocenil šéf TR PV.
Z asijské země známé extrémně vysokou polohou, dlouholetým čínským útlakem a mnišským řádem v čele s Dalajlámou měl i jednu zážitkovou perličku. „Tibet je právem nazývaný střechou světa, a tak chtěly holky napodobit lezení nás chlapů do velké výšky. Před nějakými deseti lety jsme my kluci raftaři vystoupili v Ekvádoru až do 6700 metrů, děvčata chtěla zdolat aspoň pět kilometrů. Zvládla však ´jen´ 4500 metrů, což je ale na středoevropanky z Moravy pořád docela hodně,“ okomentoval Zbyněk Netopil doprovodnou disciplínu s úsměvem.
Právě nyní na přelomu srpna a září vrcholí raftová sezóna 2018 posledními dvěma tuzemskými závody, jimiž se uzavře seriál letošního Českého poháru R4 i nominace na mistrovství světa R6 (šestimístných člunů) v příštím roce. O výsledcích vodáků Tomi Remont Prostějov vás bude Večerník informovat.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments