Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Je to neskutečné číslo, ale už 72. druhý ročník Velké ceny Prostějova v atletice proběhl v neděli 23. září, v posledních letech už tradičně na atletickém oválu areálu RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Bohužel tentokrát se organizátoři pořádně nedomluvili s počasím a kvůli deštivému počasí i silnému větru se na poslední chvíli odhlašovali závodníci, kteří měli přijet. I tak ale byly k vidění kvalitní atletické výkony v podání sportovců od žáků po finalisty MČR na 110 metrů překážek.

„Co na to říct, počasí nám nepřeje, hlavně vítr je silný. Uvidíme, jak moc to ovlivní oštěpaře, nebo překážkáře. Už jsme otočili pole na hod oštěpem, aby bylo lépe po větru,“ prozradil Večerníku Milan Čečman, hlavní organizátor atletického mítinku. „Hodně sportovců se ráno kouklo na počasí a ještě se na poslední chvíli omluvili, že nedorazí. Je to škoda, ale chápu, že se někomu nechce jet třeba přes půl republiky a tady bude pršet,“ dodal.
I tak se závody po čtrnácté hodině odpolední rozeběhly v plném proudu a stanoviště na skok daleký přivítalo první závodníky z řad žáků. Paralelně s nimi se také rozeběhli první sprinteři a mítink nabíral na obrátkách. Hlavním tahákem byly opět dvě disciplíny - hod oštěpem a sprinterský souboj přes překážky na 110 metrů. Do klání, které zpopularizoval zejména Jan Železný, nakonec zasáhlo celkem šest adeptů na vítěze a finální pokusy se těsně blížily k sedmdesátimetrové hranici. Po poslední sérii se kuriózně dělili o první místo Dominik Sokola z AK Kroměříž a Ondřej Bartoň ze slovenského klubu SKCG Nitra, kteří oba shodně hodili 68,52 metru. Rozhodnout tak musel rozstřel, kde pro sebe utrhl první místo Sokola. „Byl to napínavý souboj. Vítr byl opravdu silný a v takovém počasí musíte doufat, že nebudete házet ve chvíli, kdy to pořádně fouká. Nakonec jsme se otočili alespoň po větru, takže ty pokusy byly celkem solidní,“ zhodnotil své představení vítěz. Třetí skončil Vojtěch Kozák z Jiskry Litomyšl.
Prim hrál běh na 110 metrů přes překážky. Už před začátkem bylo jasné, že všichni přihlášení závodníci nakonec nedorazí, a tak z toho byl vcelku soukromý závod. „Pozval jsem všechny finalisty letošního mistrovství republiky, ale nakonec poběží jen trojice,“ vylíčil poněkud zklamaně Milan Čečman. Na dráhu se postavili Martin Pokorný z AK Olomouc, prostějovský zástupce Jiří Odvářka a brněnský Martin Schmöger. Závod se nesl přesně proti větru, i tak byl ale napínavý až do samého konce. O devět setin sekundy s časem 15,49 nakonec zvítězil Pokorný před Odvářkou. „Počasí sice nevyšlo, ale je září, takže se s tím prostě musí počítat. Už jsem závodil i v osmi stupních, takže dnes to je ještě dobré,“ svěřil se Večerníku čerstvý vítěz Martin Pokorný. „Vítr to hodně ztížil, tím pádem ten čas není moc dobrý. Vezme tak půl vteřiny, možná víc. Je to jako běžet do zdi. Každopádně jsem měl co dělat, protože Jirka byl těsně za mnou a v jednu chvíli jsem si myslel, že mě předběhne. Naštěstí jsem ho zvládl ke konci udržet o kousek za sebou,“ dodal novopečený vítěz na 110 metrů.
I takové příběhy píše atletika, která je pro Milana Čečmana životní vášní. „Nakonec jsem spokojený, přijelo tolik lidí, kolik chtělo, a dokonce přišli i nějací diváci, takže můžeme být spokojení. Byla k vidění dobrá atletika a snad příště bude počasí moudřejší. Co je horší, tak že atletika nemá pořádný stadion, kde by se takovéto závody mohly pořádat. Tady není ochranná síť u stanoviště hodu s oštěpem a tak dále. Přece jen je tohle školní hřiště. Chtělo by to, aby Prostějov měl svůj atletický okruh a zázemí. Není přece možné, aby okresní město nemělo pořádnou atletickou dráhu,“ nadhodil myšlenku Čečman.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments