Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Je to neskutečné číslo, ale už 72. druhý ročník Velké ceny Prostějova v atletice proběhl v neděli 23. září, v posledních letech už tradičně na atletickém oválu areálu RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Bohužel tentokrát se organizátoři pořádně nedomluvili s počasím a kvůli deštivému počasí i silnému větru se na poslední chvíli odhlašovali závodníci, kteří měli přijet. I tak ale byly k vidění kvalitní atletické výkony v podání sportovců od žáků po finalisty MČR na 110 metrů překážek.

„Co na to říct, počasí nám nepřeje, hlavně vítr je silný. Uvidíme, jak moc to ovlivní oštěpaře, nebo překážkáře. Už jsme otočili pole na hod oštěpem, aby bylo lépe po větru,“ prozradil Večerníku Milan Čečman, hlavní organizátor atletického mítinku. „Hodně sportovců se ráno kouklo na počasí a ještě se na poslední chvíli omluvili, že nedorazí. Je to škoda, ale chápu, že se někomu nechce jet třeba přes půl republiky a tady bude pršet,“ dodal.
I tak se závody po čtrnácté hodině odpolední rozeběhly v plném proudu a stanoviště na skok daleký přivítalo první závodníky z řad žáků. Paralelně s nimi se také rozeběhli první sprinteři a mítink nabíral na obrátkách. Hlavním tahákem byly opět dvě disciplíny - hod oštěpem a sprinterský souboj přes překážky na 110 metrů. Do klání, které zpopularizoval zejména Jan Železný, nakonec zasáhlo celkem šest adeptů na vítěze a finální pokusy se těsně blížily k sedmdesátimetrové hranici. Po poslední sérii se kuriózně dělili o první místo Dominik Sokola z AK Kroměříž a Ondřej Bartoň ze slovenského klubu SKCG Nitra, kteří oba shodně hodili 68,52 metru. Rozhodnout tak musel rozstřel, kde pro sebe utrhl první místo Sokola. „Byl to napínavý souboj. Vítr byl opravdu silný a v takovém počasí musíte doufat, že nebudete házet ve chvíli, kdy to pořádně fouká. Nakonec jsme se otočili alespoň po větru, takže ty pokusy byly celkem solidní,“ zhodnotil své představení vítěz. Třetí skončil Vojtěch Kozák z Jiskry Litomyšl.
Prim hrál běh na 110 metrů přes překážky. Už před začátkem bylo jasné, že všichni přihlášení závodníci nakonec nedorazí, a tak z toho byl vcelku soukromý závod. „Pozval jsem všechny finalisty letošního mistrovství republiky, ale nakonec poběží jen trojice,“ vylíčil poněkud zklamaně Milan Čečman. Na dráhu se postavili Martin Pokorný z AK Olomouc, prostějovský zástupce Jiří Odvářka a brněnský Martin Schmöger. Závod se nesl přesně proti větru, i tak byl ale napínavý až do samého konce. O devět setin sekundy s časem 15,49 nakonec zvítězil Pokorný před Odvářkou. „Počasí sice nevyšlo, ale je září, takže se s tím prostě musí počítat. Už jsem závodil i v osmi stupních, takže dnes to je ještě dobré,“ svěřil se Večerníku čerstvý vítěz Martin Pokorný. „Vítr to hodně ztížil, tím pádem ten čas není moc dobrý. Vezme tak půl vteřiny, možná víc. Je to jako běžet do zdi. Každopádně jsem měl co dělat, protože Jirka byl těsně za mnou a v jednu chvíli jsem si myslel, že mě předběhne. Naštěstí jsem ho zvládl ke konci udržet o kousek za sebou,“ dodal novopečený vítěz na 110 metrů.
I takové příběhy píše atletika, která je pro Milana Čečmana životní vášní. „Nakonec jsem spokojený, přijelo tolik lidí, kolik chtělo, a dokonce přišli i nějací diváci, takže můžeme být spokojení. Byla k vidění dobrá atletika a snad příště bude počasí moudřejší. Co je horší, tak že atletika nemá pořádný stadion, kde by se takovéto závody mohly pořádat. Tady není ochranná síť u stanoviště hodu s oštěpem a tak dále. Přece jen je tohle školní hřiště. Chtělo by to, aby Prostějov měl svůj atletický okruh a zázemí. Není přece možné, aby okresní město nemělo pořádnou atletickou dráhu,“ nadhodil myšlenku Čečman.

HOD OŠTĚPEM 800 G –¬¬ MUŽI
1. Dominik Sokola (AK Kroměříž) 68.52
2. Ondrej Bartoň (SKCG Nitra) 68.52
3. Vojtěch Kozák (TJ Jiskra Litomyšl) 66.97
4. Kryštof Kozač (SK Jeseniova) 59.05
5. Lukáš Král (AK Kroměříž ) 54.00
6. Richard Honner (AO Slávia STU Bratislava) 52.38

HOD OŠTĚPEM 600 G – ŽENY
1. Michaela Treglerová (ASK Slavia Praha) 45.67
2. Martina Píšová0( TJ Dukla Praha) 44.93
3. Hana Hájková (AK Slovan Moravská Třebová) 37.77

SKOK DALEKÝ – ŽENY
1. Klára Brázdilová (Atletický klub Zlín, z.s.) 4.85
2. Veronika Hanáčková (Atletický klub Zlín, z.s.) 4.44

SKOK DALEKÝ – MUŽI
1. Tomáš Kozmík (Atletický klub Zlín, z.s.) 5.60
2. Jiří Mičke (Atletický klub Zlín, z.s.) 5.08

100 M – MUŽI
1. Jan Vařeka (Atletický klub Prostějov, z. s.) 11.72
2. Filip Zeman (JAC Brno) 11.91

100 M – ŽENY
1. Tereza Supová (TJ Dukla Praha) 13.76
2. Michaela Treglerová (ASK Slavia Praha) 14.35
3. Kristýna Jiříčková (AK Kroměříž) 14.55
4. Martina Píšová (TJ Dukla Praha) 14.65
5. Amálie Stoklasová (AK Kroměříž) 15.80

100 M PŘEKÁŽEK – ŽENY
1. Michaela Hynčicová (SK Hranice, z.s.) 17.11
2. Michaela Treglerová (ASK Slavia Praha) 17.29
3. Martina Píšová (TJ Dukla Praha) 17.87

110 M PŘEKÁŽEK – MUŽI
1. Martin Pokorný (Atletický klub Olomouc z.s.) 15.49
2. Jiří Odvářka (Atletický klub Prostějov, z. s.) 15.58
3. Martin Schmöger (AC Moravská Slavia Brno) 16.06

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments