Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nohejbal ilustracniUplynulý víkend hráli muži i dorostenci své ligové zápasy a potažmo příliš se neočekával zisk nějakých bodů, ale při stoprocentním výkonu mužů i dorostenců to možné bylo. Muži hráli v sobotu 1. června od 10.00 hodin na půdě silných a nebezpečných Holubic, dorostenci hostili v o den později na kurtu u sokolovny kandidáta na některou z medailí družstvo Sokola SDS Exmost Modřic. Ani jednomu týmu se bohužel nepodařilo bodovat, což je mírné zklamání.

Muži Sokola začali svůj zápas v Holubicích nešťastně, neboť hned první dvojku prohrála uvodní set naše dvojice Valenta-Pírek o jediný míč a navíc si Valnta zranil koleno a hrál již další utkání s tímto handicapem. Druhá a letos nejlepší dvojka Prostějova Klaudy-Roba si se svým soupeřem poradila a vyrovnala stav zápasu na 1:1. Za rozhodující moment celého zápasu lze označit hned následující trojku, v níž naše sestava Klaudy-Roba-Valenta bojovala, ale vlastními chybami se připravila o výhru a důležitý bod. Přesto to bylo naše nejlepší utkání na které jsme již v dalším průběhu hry nedokázali navázat. Další trojice Prostějova ve složení Pírek-Omelka-Ftačník na svého soupeře nestačila a stav byl rázem 3:1 pro domácí družstvo. Vložená  žákovská dvojka domácích Matkulčík-Ftačník zahrála celkem velmi solidně a až v závěru se připravila o možné vítězství. Na singl dostal přednost tentokrát Jakub Klaudy, který s bývalým mistrem světa Bubniakem prohrál až nečekaně hladce oba dva sety. Hned následující trojka rozhodla o osudu celého zápasu, neboť  trojice Klaudy-Roba-Matkulčík (Valenta pro zranění nehrál) prohrála a konečný výsledek Holubice versus Prostějov tak zněl 6:1 pro domácí celek.

„S výkonem mužů v sobotnímu utkání nemohu být v žádném případě spokojen a to zejména s přípravou k tomuto utkání, Rovněž tak nemohu tolerovat odevzdaný výkon v průběhu zápasu, takto bychom již mnoho dalších bodů do konce soutěže neudělali. Doufám, že tento zápas byl spíše výjimkou,“ láteřil po utkání Richard Beneš, šéf prostějovských nohejbalistů.

Nedělním utkání dorostenců s týmem Sokola SDS Exmost Modřice se hrálo z důvodu nepříznivého počasí v tělocvičně a bylo otázkou jak si mladý tým Prostějova povede v zápase, v němž byli favority hosté z Modřic.

Obě první dvojice hosté z Modřic vyhráli, když si poradili jak s dvojicí Roba-Matkulčík tak i s dvojicí Ftačník-Příhoda a Modřic šly do dvoubodového vedení 2:0.. Podobný průběh měla i utkání trojic kde sice sestava Ftačník-Příhoda-Deutsch dokázala přehrát druhou trojku hostů a podařilo se snížit stav zápasu na 1:2 ale vzápětí trojka Roba-Matkulčík-Karafiát své utkání prohrála ve třech setech a soupeř šel poprvé do dvoubodového vedení 1:3. Vložená dvojka je prostějovským trvalým problémem i se slabšími celky a i dnes i přes podstatně lepší výkon než v předešlých zápasech prohrála. Zřejmě nejhodnotnějším mačem celého více než tříhodinového zápasu byl singl v němž domácí Roba rozhodl až úplně posledním míčem ve svůj prospěch 2:4.

Po tomto utkání bylo otázkou nakolik se podaří domácím zvednout svoji hru, aby zápas zdramatizovali. Bohužel hned v první obrácené trojce jsme prohráli rozdílem dvou míčů a soupeř měl již jistý bod. Druhá prostějovská trojka ovšem vyhrála i své druhé utkání a rázem vysvitla šance na zisk alespoň jednoho bodu. Bohužel hned první ze závěrečných dvojic přinesla rozuzlení, prostějovský pár Ftačník-Příhoda vedl v rozhodujícím setu již 8:6, ale nedokázal utkání dotáhnout do vítězného konce a soupeř mohl slavit cenné vítězství 6:3. 

„Zápas byl opravdovým bojem, tak jak to má být. Soupeř byl přece jen o něco vyhranější a zkušenější a o výsledku rozhodly naše zbytečné chyby na útoku. Pochvalu zaslouží tahoun Tomáš Roba a celá naše druhá trojka Ftačník-Příhoda-Deutch, která vyhrála oba své zápasy,“ konstatoval zklamaný lodivod Richard Beneš.

Další utkání sehrají muži ve druhé lize v sobotu 8.června od 10.00 hodïn na kurtu u sokolovny s pražským celkem Sokola Řeporyje. Příjďte povzbudit naše hráče ve veledůležitém utkání soutěže, občerstvení pro diváky je zabezpečeno včetně nejlevnějšího piva v Prostějově.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments