Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nohejbal ilustracniUplynulý víkend hráli muži i dorostenci své ligové zápasy a potažmo příliš se neočekával zisk nějakých bodů, ale při stoprocentním výkonu mužů i dorostenců to možné bylo. Muži hráli v sobotu 1. června od 10.00 hodin na půdě silných a nebezpečných Holubic, dorostenci hostili v o den později na kurtu u sokolovny kandidáta na některou z medailí družstvo Sokola SDS Exmost Modřic. Ani jednomu týmu se bohužel nepodařilo bodovat, což je mírné zklamání.

Muži Sokola začali svůj zápas v Holubicích nešťastně, neboť hned první dvojku prohrála uvodní set naše dvojice Valenta-Pírek o jediný míč a navíc si Valnta zranil koleno a hrál již další utkání s tímto handicapem. Druhá a letos nejlepší dvojka Prostějova Klaudy-Roba si se svým soupeřem poradila a vyrovnala stav zápasu na 1:1. Za rozhodující moment celého zápasu lze označit hned následující trojku, v níž naše sestava Klaudy-Roba-Valenta bojovala, ale vlastními chybami se připravila o výhru a důležitý bod. Přesto to bylo naše nejlepší utkání na které jsme již v dalším průběhu hry nedokázali navázat. Další trojice Prostějova ve složení Pírek-Omelka-Ftačník na svého soupeře nestačila a stav byl rázem 3:1 pro domácí družstvo. Vložená  žákovská dvojka domácích Matkulčík-Ftačník zahrála celkem velmi solidně a až v závěru se připravila o možné vítězství. Na singl dostal přednost tentokrát Jakub Klaudy, který s bývalým mistrem světa Bubniakem prohrál až nečekaně hladce oba dva sety. Hned následující trojka rozhodla o osudu celého zápasu, neboť  trojice Klaudy-Roba-Matkulčík (Valenta pro zranění nehrál) prohrála a konečný výsledek Holubice versus Prostějov tak zněl 6:1 pro domácí celek.

„S výkonem mužů v sobotnímu utkání nemohu být v žádném případě spokojen a to zejména s přípravou k tomuto utkání, Rovněž tak nemohu tolerovat odevzdaný výkon v průběhu zápasu, takto bychom již mnoho dalších bodů do konce soutěže neudělali. Doufám, že tento zápas byl spíše výjimkou,“ láteřil po utkání Richard Beneš, šéf prostějovských nohejbalistů.

Nedělním utkání dorostenců s týmem Sokola SDS Exmost Modřice se hrálo z důvodu nepříznivého počasí v tělocvičně a bylo otázkou jak si mladý tým Prostějova povede v zápase, v němž byli favority hosté z Modřic.

Obě první dvojice hosté z Modřic vyhráli, když si poradili jak s dvojicí Roba-Matkulčík tak i s dvojicí Ftačník-Příhoda a Modřic šly do dvoubodového vedení 2:0.. Podobný průběh měla i utkání trojic kde sice sestava Ftačník-Příhoda-Deutsch dokázala přehrát druhou trojku hostů a podařilo se snížit stav zápasu na 1:2 ale vzápětí trojka Roba-Matkulčík-Karafiát své utkání prohrála ve třech setech a soupeř šel poprvé do dvoubodového vedení 1:3. Vložená dvojka je prostějovským trvalým problémem i se slabšími celky a i dnes i přes podstatně lepší výkon než v předešlých zápasech prohrála. Zřejmě nejhodnotnějším mačem celého více než tříhodinového zápasu byl singl v němž domácí Roba rozhodl až úplně posledním míčem ve svůj prospěch 2:4.

Po tomto utkání bylo otázkou nakolik se podaří domácím zvednout svoji hru, aby zápas zdramatizovali. Bohužel hned v první obrácené trojce jsme prohráli rozdílem dvou míčů a soupeř měl již jistý bod. Druhá prostějovská trojka ovšem vyhrála i své druhé utkání a rázem vysvitla šance na zisk alespoň jednoho bodu. Bohužel hned první ze závěrečných dvojic přinesla rozuzlení, prostějovský pár Ftačník-Příhoda vedl v rozhodujícím setu již 8:6, ale nedokázal utkání dotáhnout do vítězného konce a soupeř mohl slavit cenné vítězství 6:3. 

„Zápas byl opravdovým bojem, tak jak to má být. Soupeř byl přece jen o něco vyhranější a zkušenější a o výsledku rozhodly naše zbytečné chyby na útoku. Pochvalu zaslouží tahoun Tomáš Roba a celá naše druhá trojka Ftačník-Příhoda-Deutch, která vyhrála oba své zápasy,“ konstatoval zklamaný lodivod Richard Beneš.

Další utkání sehrají muži ve druhé lize v sobotu 8.června od 10.00 hodïn na kurtu u sokolovny s pražským celkem Sokola Řeporyje. Příjďte povzbudit naše hráče ve veledůležitém utkání soutěže, občerstvení pro diváky je zabezpečeno včetně nejlevnějšího piva v Prostějově.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments