Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zásluhou členů a členek Raft teamu Tomi-Remont Prostějov dosáhl český rafting největšího úspěchu v celé své historii. Na mistrovství světa 2018 čtyřmístných člunů (R4) v Argentině měla ČR zastoupení v sedmi z osmi kategorií, přičemž hned ve čtyřech reprezentovaly naši zem kompletní posádky hanáckého oddílu. A celé tohle kvarteto vybojovalo vedle spousty dílčích medailí za jednotlivé disciplíny i titul absolutních světových šampiónů, což se dosud nikdy v dějinách tohoto adrenalinového sportu nepodařilo!

Naprosto báječně vyšla vrcholná akce na řece Aluminé prostějovským veteránům v sestavě Michal Hric, Vítězslav Hric, Jaroslav Pospíšil, Zbyněk Netopil, Jan Šťastný. Získali totiž kompletní sadu zlatých kovů za sprint, head to head, slalom, sjezd i celkové pořadí! Projevily se jak skvělá sehranost, tak přetrvávající top výkonnost zkušených borců, kteří mají za sebou mnoho společných let a dokázali je maximálně zúročit suverénním pobitím zbytku planety.
Muži TR HIKO (Aleš Daněk, Jan Havlíček, Ondřej Rolenc, Ondřej Pinkava, Jan Šťastný) v divoké Patagonii postupně dojeli třetí ve sprintu, druzí v head to head, první ve slalomu a druzí ve sjezdu, což jim těsně zajistilo konečné vítězství ve vyrovnané přetahované s Brazilci i Japonci.
Ženy TR OMEGA (Michaela Kratochvílová, Zuzana Valtrová, Pavla Procházková, Lenka Vandasová) svedly v oblasti Neuquén podobně těsné boje s Japonkami a Britkami. Skončily čtvrté ve sprintu, třetí v head to head, první ve slalomu a druhé ve sjezdu, rovněž jim to nakonec o kousek stačilo na souhrnné prvenství.
Junioři TR HANACE (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Filip Jelínek, Vojtěch Přikryl) byli v kategorii U23 během MS skoro tak dominantní, jako jejich veteránští parťáci. Nevyhráli pouze úvodní sprint (třetí), jinak poté ovládli head to head, slalom, sjezd a samozřejmě i výsledné hodnocení.
Celkový účet klubu Tomi-Remont Prostějov za tyto čtyři kategorie, které v barvách České republiky na argentinském šampionátu komplet obsadil, tedy zní: třináct zlatých medailí, tři stříbrné a tři bronzové!! Včetně toho nejpodstatnějšího, tedy všech čtyř titulů absolutních mistrů světa!
Navíc měl tým z Hané své zastoupení ještě ve dvou dalších kategoriích. Adéla Hricová byla součástí posádky juniorek ČR do 23 let, jež měly medailovou bilanci 1-2-2 a celkově obsadily druhou pozici. Klára Hricová pak pomohla národnímu výběru juniorek U19 ke třem druhým příčkám (včetně konečného pořadí) + dvěma třetím postům.
„Určitě to bylo naše nejpovedenější vystoupení v historii. Sice jsme z každého šampionátu světa či Evropy, který jsme v minulosti absolvovali, vždycky přivezli nějaké placky i tituly, většinou jich nebylo zrovna málo. Aby však všechny čtyři naše prostějovské posádky ovládly absolutní hodnocení, to tady ještě nikdy nebylo! A navíc si troufám tvrdit, že dosud žádná země na nějakém mistrovství nedominovala takhle výrazně nad ostatními výpravami napříč kategoriemi. Argentinská akce nám prostě vyšla fantasticky,“ liboval si Zbyněk Netopil, kapitán hanáckého Raft Teamu, s nímž vám Večerník přinese již brzy exkluzivní rozhovor.
Skvělé schopnosti prostějovských reprezentantů a reprezentantek na divoké vodě vynikají při hodnocení uplynulého raftového svátku tím víc, že výsledky člunů složených výhradně z jedinců oddílové příslušnosti Tomi-Remont byly v porovnání s ostatními vyslanci našeho státu mnohem lepší. Například junioři U19 z Letohradu nedosáhli na žádné zlato a úhrnně skončili „až“ třetí.
Každopádně zbývá jediné: za fantastické zvládnutí letošního MS před závodníky i závodnicemi Tomi-Remont hluboce smeknout!
51 medaileVÝSLEDKY MS V RAFTINGU 2018 – ARGENTINA
MUŽI
Sprint: 1. Brazílie, 2. Japonsko, 3. Česko
Head to head: 1. Japonsko, 2. Česko, 3. Chile
Slalom: 1. Česko, 2. Japonsko, 3. Brazílie
Sjezd: 1. Brazílie, 2. Česko, 3. Argentina
Celkově: 1. Česko, 2. Brazílie, 3. Japonsko
ŽENY
Sprint: 1. Rusko, 2. Velká Británie, 3. Japonsko, 4. Česko
Head to head: 1. Velká Británie, 2. Japonsko, 3. Česko
Slalom: 1. Česko, 2. Rusko, 3. Velká Británie.
Sjezd: 1. Japonsko, 2. Česko, 3. Velká Británie.
Celkově: 1. Česko, 2. Japonsko, 3. Velká Británie.
VETERÁNI
Sprint: 1. Česko, 2. Argentina, 3. USA
Head to head: 1. Česko, 2. Argentina, 3. Kostarika
Slalom: 1. Česko, 2. Kostarika, 3. Slovensko
Sjezd: 1. Česko, 2. USA, 3. Argentina
Celkově: 1. Česko, 2. Argentina, 3. Kostarika
JUNIOŘI U23
Sprint: 1. Slovinsko, 2. Argentina, 3. Česko
Head to head: 1. Česko, 2. Slovensko, 3. Slovinsko
Slalom: 1. Česko, 2. Brazílie, 3. Argentina
Sjezd: 1. Česko, 2. Brazílie, 3. Slovinsko
Celkově: 1. Česko, 2. Brazílie, 3. Slovinsko
JUNIORKY U23
Sprint: 1. Rusko, 2. Argentina, 3. Česko
Head to head: 1. Rusko, 2. Argentina, 3. Česko
Slalom: 1. Česko, 2. Argentina, 3. Rusko
Sjezd: 1. Rusko, 2. Česko, 3. Argentina.
Celkově: 1. Rusko, 2. Česko, 3. Argentina
JUNIORKY U19
Sprint: 1. Argentina, 2. Rusko, 3. Česko.
Head to head: 1. Argentina, 2. Rusko, 3. Česko
Slalom: 1. Argentina, 2. Česko, 3. Rusko
Sjezd: 1. Argentina, 2. Česko, 3. Rusko
Celkově: 1. Argentina, 2. Česko, 3. Rusko

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments