Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

 Počátkem jara 2019 bude slavnostně vyhlášena anketa Sportovec města Prostějova za rok 2018. Aktuální edice tohoto již tradičního projektu nyní uzavírá svou prvotní fázi, kterou je zasílání návrhů nominovaných sportovců do jednotlivých kategorií ankety. Pojďme si je na stránkách Večerníku, který je každoročním mediálním partnerem ankety, stručně představit.Sportovec města Prostějova
Jedná se o kategorii, ve které se vyskytují zpravidla profesionálové. Není vyloučena nominace amatérského sportovce, pokud jeho výsledky v rozhodném roce byly mimořádné.
Talent roku
Kategorie pro nejlepší sportovce v mládežnickém věku od přípravky až po juniorský věk.
Tým roku
Kategorie pro amatérské i profesionální kluby, kde nerozhodují pouze výsledky, ale i klima v družstvu. Vítězem ankety by se neměl stát tým, který je tvořen individualitami a jeho venkovní projev je v rozporu se smyslem kolektivního sportu.
Mládežnický tým roku
Kategorie pro amatérské i profesionální kluby mládeže (přípravka až junioři), kde opět nerozhodují pouze výsledky, ale i klima v družstvu. Vítězem ankety by se neměl stát tým, který je tvořen individualitami a jeho venkovní projev je v rozporu se smyslem kolektivního sportu.
Trenér roku
Kategorie pro nominované trenéry, kteří jsou velkou osobností ve svém odvětví, jsou s nimi spojeny sportovní úspěchy v rozhodném roce, případně svou obětavostí a angažovaností jsou morálním příkladem pro své svěřence i společnost.
Trenér mládeže roku
Kategorie pro nominované z řad trenérů mládeže (přípravka až junioři), kteří jsou velkou osobností ve svém odvětví, jsou s nimi spojeny sportovní úspěchy v rozhodném roce, případně svou obětavostí a angažovaností jsou morálním příkladem pro své svěřence i společnost. V porovnání s předchozí kategorií je tato ještě významnější, co se týče dopadu na morální, osobnostní a sportovní rozvoj.
Neprofesionální sportovec roku
Kategorie pro sportovce, u kterých není soutěžení v jejich disciplíně hlavním zdrojem příjmů. Sem mohou být nominováni jednotlivci z řad mládeže i dospělých.
Sportovní událost roku
Kategorie pro ocenění organizace mimořádného sportovního počinu v rámci regionu, který má zpravidla přesah i mimo něj. Může se jednat o akci, která proběhla v Prostějově, případně ji pořádal zdejší klub i mimo region.
Cena komise sportovní
Kategorie určená pro lidi pohybující se okolo sportu, kteří mu obětují svůj volný čas. Může se jednat o dobrovolné funkcionáře, učitele, lékaře, maséry, rozhodčí, kustody a podobně.
Cena fair play – sportovní srdce
Nejmladší kategorie ankety, jejíž snahou je ocenit nenápadné sportovní osobnosti, o jejichž konání se za normálních okolností prostějovská veřejnost nedozví. Může se jednat o srdcaře, který nezištně pracuje pro svůj klub. Nominován však může být i mimořádný počin v duchu fair play.
Síň slávy prostějovského sportu
Nejváženější kategorie, která v sobě nese velkou symboliku. Vítězstvím v této části ankety prostějovská veřejnost říká, že si považuje vybranou sportovní osobnost, hodlá ji ctít a zavazuje se nést její odkaz i v budoucnosti. Nominovaným může být člověk z jakéhokoliv období, avšak preferováni jsou již nesportující jednotlivci. Zpravidla se jedná o prostějovské olympioniky, mistry světa či Evropy, případně vícenásobné mistry republiky.
Sportovní hvězda prostějovských médií
Kategorie, v níž se nominujícím nekladou žádné překážky. V souladu s duchem ankety by se mělo jednat o sportujícího občana města Prostějova, případně člena prostějovského klubu. Hvězdou PV médií může být sportovní celebrita plnící řádky novin, ale rovněž i sportovec nebo sportovkyně populární na sociálních sítích a jakýmkoliv způsobem napomáhající ke zviditelňování svého odvětví. Tato část ankety je vedena zvlášť, a to prostřednictvím mediálních partnerů komise, kterými jsou PROSTĚJOVSKÝ Večerník a Prostějovské novinky. Hlasovat je možno také prostřednictvím webových stránek komise www.skmpv.cz.
OBECNÉ INFORMACE
Anketu Sportovec města Prostějova za rok 2018 vyhlašuje Komise sportovní Rady města Prostějova. Slavnostní vyhlášení proběhne v březnu 2019 v Hotelu Tennis Club Prostějov za účasti představitelů statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje i široké sportovní veřejnosti. Návrhy nominovaných do jednotlivých kategorií ankety může podávat kterýkoliv občan města Prostějova. Bližší informace včetně nominačního formuláře jsou ke stažení na webových stránkách komise www.skmpv.cz. V případě, že nominaci podává klub či zástupce klubu, může nominovat do ankety osobu, která není příslušníkem daného oddílu. Snahou ankety je ocenit nejúspěšnější sportovce v dané kategorii. Nominovaným může být jen sportovec, který je občanem města Prostějova nebo je členem některého z prostějovských klubů.
Termín uzávěrky pro zasílání návrhů: čtvrtek 10. ledna 2019.
Nominační formulář: na webových stránkách www.skmpv.cz.
Manažer ankety: Miloš Sklenka (telefon 602 717 286, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zúčastněte se fotosoutěže Sportovní komise

Sportovní komise Rady města Prostějova vyhlašuje čtvrtý ročník dlouhodobé soutěže na téma Sportovní fotografie prostějovského sportu. Soutěž probíhá na internetových stránkách komise www.skmpv.cz. Jejím cílem je podpořit spojení kultury a sportu i prezentovat fotky pořízené lidmi, jejichž tvorba podporuje sport v Prostějově.
Klání je rozděleno do dvou kategorií, přičemž sám autor si zvolí, do které kategorie zařadí svou fotografii. Maximální počet příspěvků od jednoho autora jsou dva snímky do jedné kategorie.
Kategorie 1: Umělecká sportovní fotografie
V této kategorii by měly být fotografie, kde jsou v převaze emoce z prostředí sportovního výkonu, kde barvy a stíny převažují nad složkou samého sportu. Mohou to být i hrátky s úpravou obrázku.
Kategorie 2: Sportovní fotografie
V této kategorii by měly být fotografie, kde je zachycen vlastní sportovní výkon nebo emoce z něj, jako například radost i smutek.
Uzávěrka pro hodnocení soutěže je 15. února. Fotografie se následně budou posuzovat ve dvou hodnoceních. Hlasování veřejnosti proběhne prostřednictvím internetových stránek www.skmpv.cz od 16. února do 5. března. Hodnocení a vybrání vítězné fotografie v obou kategoriích pak bude kombinací tohoto hlasování veřejnosti a počtu hlasů odborné komise složené ze tří fotografů – profesionálů. Slavnostní vyhodnocení proběhne v rámci galavečera Sportovec města Prostějova 2018 během března v Hotelu Tennis Club. Vítězné snímky poté budou umístěny do galerií v halách Sportcentra DDM Prostějov a Národního sportovního centra Prostějov.
Fotografie můžete přihlásit do soutěže na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pro přihlášení musí mít každý snímek minimální velikost 1 MB a maximální velikost 2 MB. Originální fotografie však může mít velikost až 8 MB a v každém případě musí splňovat parametry potřebné pro velkoplošný tisk. Uveďte jméno, datum narození, kontakt a do které kategorie fotografii přihlašujete. Pořadatel soutěže má právo vyřadit příspěvky, jejichž obsah se nebude týkat daného tématu. (

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments