Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také v příštím roce pokračuje marketingová společnost TK PLUS ve všech svých úspěšných projektech. Prostějovské kurty budou hostit největší mužský tenisový turnaj v České republice Moneta Czech Open i finálový podnik mistrovství světa družstev do 14. let. Společnost počítá i nadále s podporou míčových sportů (volejbal, basketbal, fotbal) a tenisového klubu, vlajkovou lodí zůstává atletický mítink Zlatá tretra ve Vítkovicích. Na tradiční tiskové konferenci marketingové společnosti TK PLUS se nejen bilancoval rok 2018...

„Tenisový klub má za sebou dobrý rok, v němž získal celou řadu medailí z domácích i mezinárodních soutěží. Škoda že nevyšel titul v extralize, ale takový je život a jednou to přijít muselo... Myslím, že ale v této kategorii máme titulů i tak dostatek. Zlatá tretra potvrdila svoji životaschopnost. I bez Usaina Bolta byla skvělá. Sportovně to byl dobrý rok,“ ohlédl se v kalendáři Miroslav Černošek, šéf TK PLUS.
Odlišná je situace ve financování sportu. Z tohoto pohledu byl rok 2018 přímo katastrofální. Kluby i sporty jsou pod velkým tlakem, řadou omezení sešněrované dotace vlastně neumí použít pro jednotlivé akce. „Dokonce se nám stalo, že jsme peníze na Davis Cup vrátili. Podle stanovených podmínek jsme je neuměli utratit. Všem závazkům jsme přesto dostáli, což je při současném stavu skvělý výsledek. Rok 2018 totiž byl obecně pro český sport po stránce finanční úplně katastrofální. Ideál to z našeho pohledu nebyl ani po stránce ekonomické, vytvářet hodnoty pro basketbal a tenis je čím dál těžší. Nejsem moc velký optimista v tom, že to bude lepší, takže netuším, co bude v dalším roce...,“ poznamenal Černošek, který si naopak pochvaluje spolupráci s vedením Olomouckého kraje a prostějovskou i olomouckou radnicí. „V rámci možností se nás snaží podporovat. Jejich přístupu si velice vážím,“ uvedl manažer. „Jsem rád, že pokračujeme v tradicích, které mám rád a líbí se obecně Prostějovanům.“ Každroční rozhovor s tímto bossem vám přineseme v jednom z lednových čísel Večerníku.
Po obměně sestavy se mezi nejlepšími drží prostějovské volejbalistky, když ještě předtím vybojoval klub desátý mistrovský titul v řadě. „Podařilo se nám to, co jsme si s Mirkem Černoškem přáli. Myslím si, že z tohoto pohledu je to výrazná kapitola nejen z pohledu volejbalu, ale i našeho týmu. Z mého pohledu jsme vyhráli zaslouženě a ten kolektiv, který deset let vedl Miroslav Čada, splnil svůj cíl,“ mnul si ruce spokojeností Petr Chytil, jednatel TK PLUS a současně předseda správní rady VK Prostějov. Převážně tuzemská sestava s řadou vlastních odchovankyň bojuje v letošním ročníku o přední příčky v extralize, přestože nepatří mezi hlavní kandidáty na titul. „Všechny zápasy nebyly úplně ideální, ale postupně jde družstvo nahoru. Uděláme maximum, abychom v závěru sezóny Olomouc a Liberec potrápili,“ vyjádřil přání zpod vysoké sítě jednatel TK PLUS Petr Chytil. „Radost máme z mládežnických basketbalových výběrů. Noví trenéři jsou velmi aktivní a na výsledcích je to vidět. Těší nás i výsledky BK Olomoucko, který začíná předvádět atraktivní podívanou a v ligové tabulce se dere nahoru,“ poznamenal Chytil.
Velkou změnou projde, v souvislosti s úpravami organizace ATP, mužský tenisový challenger. V rámci Moneta Czech Open se v Prostějově představí hned osmačtyřicet hráčů. „Bude to náročnější, přesto si myslím, že všechno zvládneme. Uvidíme, co změny přinesou. Jedna věc se ale měnit nebude, diváci uvidí skvělý tenis,“ je přesvědčena šéfka tenisových projektů Petra Černošková. S uplynulými dvanácti měsíci je spokojená. „Myslím si, že letošní rok, co se týče našich tenisových akcí, byl úspěšný. Zvládli jsme jak Moneta Czech Open, tak i další akce. A máme radost, že u nás zůstane i mistrovství světa do čtrnácti let. S vedením ITF jsme se domluvili na další smlouvě na dva roky,“ dodala.
Vedení společnosti mrzí opakující se výpady proti hale Národního sportovního centra, které vyrostlo v Prostějově a již několik měsíců slouží školákům, dětem i sportovní veřejností... „O tomto tématu se toho namluvilo hodně. Šlo vesměs o závistivé a hloupé výpady. Skutečnost je taková, že naše město má nové špičkové sportoviště, které slouží veřejnosti, především pak dětem. Všichni se o tom každý den můžou na vlastní oči přesvědčit. Nejde o věc, která by se měla hanět. Myslím, že tento projekt by si naopak zasloužil ocenění,“ vzkazuje důrazně Petr Chytil.
Projekty TK PLUS pro rok 2019 najdete v uvedeném přehledu, podrobněji se jim pak budeme věnovat v tradiční speciální příloze, která bude tentokrát součástí jednoho z únorových čísel Večerníku.

01 pftkplus

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments