Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Také v příštím roce pokračuje marketingová společnost TK PLUS ve všech svých úspěšných projektech. Prostějovské kurty budou hostit největší mužský tenisový turnaj v České republice Moneta Czech Open i finálový podnik mistrovství světa družstev do 14. let. Společnost počítá i nadále s podporou míčových sportů (volejbal, basketbal, fotbal) a tenisového klubu, vlajkovou lodí zůstává atletický mítink Zlatá tretra ve Vítkovicích. Na tradiční tiskové konferenci marketingové společnosti TK PLUS se nejen bilancoval rok 2018...

„Tenisový klub má za sebou dobrý rok, v němž získal celou řadu medailí z domácích i mezinárodních soutěží. Škoda že nevyšel titul v extralize, ale takový je život a jednou to přijít muselo... Myslím, že ale v této kategorii máme titulů i tak dostatek. Zlatá tretra potvrdila svoji životaschopnost. I bez Usaina Bolta byla skvělá. Sportovně to byl dobrý rok,“ ohlédl se v kalendáři Miroslav Černošek, šéf TK PLUS.
Odlišná je situace ve financování sportu. Z tohoto pohledu byl rok 2018 přímo katastrofální. Kluby i sporty jsou pod velkým tlakem, řadou omezení sešněrované dotace vlastně neumí použít pro jednotlivé akce. „Dokonce se nám stalo, že jsme peníze na Davis Cup vrátili. Podle stanovených podmínek jsme je neuměli utratit. Všem závazkům jsme přesto dostáli, což je při současném stavu skvělý výsledek. Rok 2018 totiž byl obecně pro český sport po stránce finanční úplně katastrofální. Ideál to z našeho pohledu nebyl ani po stránce ekonomické, vytvářet hodnoty pro basketbal a tenis je čím dál těžší. Nejsem moc velký optimista v tom, že to bude lepší, takže netuším, co bude v dalším roce...,“ poznamenal Černošek, který si naopak pochvaluje spolupráci s vedením Olomouckého kraje a prostějovskou i olomouckou radnicí. „V rámci možností se nás snaží podporovat. Jejich přístupu si velice vážím,“ uvedl manažer. „Jsem rád, že pokračujeme v tradicích, které mám rád a líbí se obecně Prostějovanům.“ Každroční rozhovor s tímto bossem vám přineseme v jednom z lednových čísel Večerníku.
Po obměně sestavy se mezi nejlepšími drží prostějovské volejbalistky, když ještě předtím vybojoval klub desátý mistrovský titul v řadě. „Podařilo se nám to, co jsme si s Mirkem Černoškem přáli. Myslím si, že z tohoto pohledu je to výrazná kapitola nejen z pohledu volejbalu, ale i našeho týmu. Z mého pohledu jsme vyhráli zaslouženě a ten kolektiv, který deset let vedl Miroslav Čada, splnil svůj cíl,“ mnul si ruce spokojeností Petr Chytil, jednatel TK PLUS a současně předseda správní rady VK Prostějov. Převážně tuzemská sestava s řadou vlastních odchovankyň bojuje v letošním ročníku o přední příčky v extralize, přestože nepatří mezi hlavní kandidáty na titul. „Všechny zápasy nebyly úplně ideální, ale postupně jde družstvo nahoru. Uděláme maximum, abychom v závěru sezóny Olomouc a Liberec potrápili,“ vyjádřil přání zpod vysoké sítě jednatel TK PLUS Petr Chytil. „Radost máme z mládežnických basketbalových výběrů. Noví trenéři jsou velmi aktivní a na výsledcích je to vidět. Těší nás i výsledky BK Olomoucko, který začíná předvádět atraktivní podívanou a v ligové tabulce se dere nahoru,“ poznamenal Chytil.
Velkou změnou projde, v souvislosti s úpravami organizace ATP, mužský tenisový challenger. V rámci Moneta Czech Open se v Prostějově představí hned osmačtyřicet hráčů. „Bude to náročnější, přesto si myslím, že všechno zvládneme. Uvidíme, co změny přinesou. Jedna věc se ale měnit nebude, diváci uvidí skvělý tenis,“ je přesvědčena šéfka tenisových projektů Petra Černošková. S uplynulými dvanácti měsíci je spokojená. „Myslím si, že letošní rok, co se týče našich tenisových akcí, byl úspěšný. Zvládli jsme jak Moneta Czech Open, tak i další akce. A máme radost, že u nás zůstane i mistrovství světa do čtrnácti let. S vedením ITF jsme se domluvili na další smlouvě na dva roky,“ dodala.
Vedení společnosti mrzí opakující se výpady proti hale Národního sportovního centra, které vyrostlo v Prostějově a již několik měsíců slouží školákům, dětem i sportovní veřejností... „O tomto tématu se toho namluvilo hodně. Šlo vesměs o závistivé a hloupé výpady. Skutečnost je taková, že naše město má nové špičkové sportoviště, které slouží veřejnosti, především pak dětem. Všichni se o tom každý den můžou na vlastní oči přesvědčit. Nejde o věc, která by se měla hanět. Myslím, že tento projekt by si naopak zasloužil ocenění,“ vzkazuje důrazně Petr Chytil.
Projekty TK PLUS pro rok 2019 najdete v uvedeném přehledu, podrobněji se jim pak budeme věnovat v tradiční speciální příloze, která bude tentokrát součástí jednoho z únorových čísel Večerníku.

01 pftkplus

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments