Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rada statutárního města Prostějova minulý týden schválila návrh sportovní komise ohledně dotací, které se mají rozdělit mezi sportovní kluby a oddíly. Primátor se tak rozhodl na úterý 15. ledna svolat mimořádné zastupitelstvo, jež má posoudit a schválit předloženou podobu návrhu. V této první etapě se má do prostějovského sportu rozdělit přes sedmnáct milionů korun. „Budeme jednat mimo stanovené pořadí, abychom finanční prostředky poskytli zavčas,“ objasňuje zrychlený proces prostějovský primátor František Jura (ANO 2011).

Téma mimořádného jednání zastupitelstva v úterý 15. ledna bylo hlavní zprávou tiskové konference rady města konané minulou středu po obědě v zasedací místnosti primátora Prostějova. Radní předloží zastupitelům ke schválení přehled možného poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2019. Finance, které odsouhlasili, mají podpořit například činnost mládežnického basketbalu v Prostějově, pronájem ledové plochy a nebytových prostor pro mládežnická hokejová družstva, celoroční činnosti družstev mládeže v silniční i dráhové cyklistice a družstva BMX, celoroční činnost mládežnických tenisových týmů, mládežnických fotbalových družstev a další nezbytně nutné položky k tomu, aby se sport ve městě mohl i nadále rozvíjet.Dotace mají být poskytnuty jednorázově bezhotovostním převodem na účet příjemce dotace a jsou určeny na úhradu nákladů příjemce vzniklých v období celého roku 2019.
„Chceme podpořit kluby, proto jsme v radě města schválili jednání zastupitelstva mimo již dříve schválený plán. Jedná se o finanční podporu města především do mládeže, ale samozřejmě i do vrcholového sportu, v němž nás některé kluby velice úspěšně reprezentují. Mě osobně tato problematika samozřejmě enormně zajímá, jak co se týká podpory sportu na vládní úrovni, tak na krajské i městské. Jakým způsobem sport podporuje český stát, o tom bych raději pomlčel, ale buďme rádi v našich podmínkách za to, že zde máme tak vstřícný Olomoucký kraj a pochopitelně také zdejší magistrát, který si může dovolit ze svého rozpočtu tak dobře sport podporovat. Opravdu to není obvyklé v jiných městech,“ zdůvodnil nečekaný krok rady František Jura, primátor statutárního města Prostějova. 02 graf02
Zastupitelé budou diskutovat a schvalovat dotace sportovním klubům v objemu 17 300 korun. „Nejvyšší peněžní částky chceme rozdělit už teď, aby ty největší sportovní kluby a oddíly měly peníze na účtech co nejdříve. Podporujeme hlavně mládež, ale i vrcholový sport. A jak je všeobecně známé, mládež a dospělí jdou ruku v ruce vstříc úspěšným výsledkům. Všichni také víme, že například státní dotace, pokud nějaké vůbec jsou, přicházejí na konta sportovních klubů mnohdy až v září či říjnu daného roku. A kdyby nebylo krajů a měst, kluby by doslova živořily?“ zopakoval hlavní záměr tohoto kroku primátor. „Potřebujeme k tomu souhlas zastupitelů a o předloženém návrhu budeme samozřejmě diskutovat. Nevylučuji taktéž, že v úterý může po diskusi dojít k nějakým dílčím změnám,“ přidal ještě Jura.
Za rozdělení dotací je nyní v nové radě města zodpovědný náměstek Jan Krchňavý (PéVéčko). „Sportovní komise všechny žádosti pečlivě posoudila a zpracovala konečný návrh. Je zřejmé, že mnohé kluby požadovaly větší dotaci, než kterou jsme jim nyní schopni poskytnout. I tak si ale myslím, že vzhledem k možnostem města je celková suma určená k rozdělení do sportu velice vysoká a žádné jiné město srovnatelné s Prostějovem takto výrazně sport nepodporuje,“ míní bývalý ředitel ZŠ Jana Železného, kde má sport dlouhodobě zelenou. „Tímto však nic nekončí, ještě do konce ledna budeme zpracovávat další žádosti klubů a oddílů z takzvaného ‚malého' sportu,“ doplnil Krchňavý.

02 graf01
Půjde i o krajské dotace
Na zítřejším jednání prostějovského zastupitelstva půjde také o krajské dotace. „Součástí programu bude mimo jiné schválení podání žádostí o dotace z Olomouckého kraje, a to na tři investiční akce v Prostějově. Jde o rekonstrukce bazénu na ZŠ v ulici Dr. Horáka, tribuny na velodromu a nádvoří zámku, kde by měla vzniknout letní scéna pro kulturní a společenské akce,“ informoval Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Tyto žádosti potřebujeme schválit a podat už nyní, protože další zastupitelstvo je až v polovině února. A to by bylo pozdě,“ dodal primátor František Jura (ANO 2011).

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments