Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mladá hráčka squashe Veronika Vejrostová z Prostějova po úspěšném vstupu do letošní sezóny absolvovala počátkem února juniorské mistrovství České republiky v Praze.

06 vejrostova3A vyšlo této dívce skvěle, do své medailové sbírky přidala další cenný přírůstek!

Veronika Vejrostová se na Mistrovství České republiky ve squashi představila hned ve dvou věkových kategoriích, přičemž v obou byla shodně nasazená jako 5/6. Zatímco mezi staršími vybojovala po jediné porážce pátou příčku, s vrstevnicemi jí jedna ztráta přinesla vytouženou medaili.
Ve své hlavní kategorii G15 dokázala bez problémů zvládnout první kolo 3:0 na sety a postoupit mezi osm nejlepších. Čtvrtfinále sehrála proti Evě Klimešové (nasazené 3/4), aby přes velkou nervozitu zkraje utkání nakonec vcelku hladce zvítězila opět 3:0. Tím prošla už do semifinále, v němž narazila na turnajovou dvojku Karolínu Šrámkovou. Duel to byl hodně vyrovnaný, po zahajovací sadě zvládnuté i díky dobré délce úderů 11:7 převzala taktovku soupeřka, která opanovala druhou část 6:11. V dalších dvou setech se však Vejrostová maximálně koncentrovala na každou výměnu a byť se dramatický vývoj přeléval ze strany na stranu, po dvou těsně vydřených setech 11:9 vyhrála celkově 3:1. Tím postoupila do svého historicky premiérového finále národního šampionátu. V něm sice nestačila na nejvýše nasazenou Rianu Alexovou, ale přesto obsazení konečného druhého místa a zisk stříbra byly úžasným výsledkem i krásným osobním úspěchem!
Prostějovská rodačka výborně ovládající squash navíc na MČR 2019 přidala ještě pátou příčku ve starší věkové kategorii G17. Po vítězném vstupním kole vypadla ve čtvrtfinále, načež nezaváhala v bojích o pátou až osmou pozici. Tam nejprve porazila Vendulu Boháčovou 3:1 a následně zdolala poprvé v kariéře i Kláru Hamáčkovou 3:2.06 vejrostova2
Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments