Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mladá hráčka squashe Veronika Vejrostová z Prostějova po úspěšném vstupu do letošní sezóny absolvovala počátkem února juniorské mistrovství České republiky v Praze.

06 vejrostova3A vyšlo této dívce skvěle, do své medailové sbírky přidala další cenný přírůstek!

Veronika Vejrostová se na Mistrovství České republiky ve squashi představila hned ve dvou věkových kategoriích, přičemž v obou byla shodně nasazená jako 5/6. Zatímco mezi staršími vybojovala po jediné porážce pátou příčku, s vrstevnicemi jí jedna ztráta přinesla vytouženou medaili.
Ve své hlavní kategorii G15 dokázala bez problémů zvládnout první kolo 3:0 na sety a postoupit mezi osm nejlepších. Čtvrtfinále sehrála proti Evě Klimešové (nasazené 3/4), aby přes velkou nervozitu zkraje utkání nakonec vcelku hladce zvítězila opět 3:0. Tím prošla už do semifinále, v němž narazila na turnajovou dvojku Karolínu Šrámkovou. Duel to byl hodně vyrovnaný, po zahajovací sadě zvládnuté i díky dobré délce úderů 11:7 převzala taktovku soupeřka, která opanovala druhou část 6:11. V dalších dvou setech se však Vejrostová maximálně koncentrovala na každou výměnu a byť se dramatický vývoj přeléval ze strany na stranu, po dvou těsně vydřených setech 11:9 vyhrála celkově 3:1. Tím postoupila do svého historicky premiérového finále národního šampionátu. V něm sice nestačila na nejvýše nasazenou Rianu Alexovou, ale přesto obsazení konečného druhého místa a zisk stříbra byly úžasným výsledkem i krásným osobním úspěchem!
Prostějovská rodačka výborně ovládající squash navíc na MČR 2019 přidala ještě pátou příčku ve starší věkové kategorii G17. Po vítězném vstupním kole vypadla ve čtvrtfinále, načež nezaváhala v bojích o pátou až osmou pozici. Tam nejprve porazila Vendulu Boháčovou 3:1 a následně zdolala poprvé v kariéře i Kláru Hamáčkovou 3:2.06 vejrostova2
Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-