Dobré poledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mladá hráčka squashe Veronika Vejrostová z Prostějova po úspěšném vstupu do letošní sezóny absolvovala počátkem února juniorské mistrovství České republiky v Praze.

06 vejrostova3A vyšlo této dívce skvěle, do své medailové sbírky přidala další cenný přírůstek!

Veronika Vejrostová se na Mistrovství České republiky ve squashi představila hned ve dvou věkových kategoriích, přičemž v obou byla shodně nasazená jako 5/6. Zatímco mezi staršími vybojovala po jediné porážce pátou příčku, s vrstevnicemi jí jedna ztráta přinesla vytouženou medaili.
Ve své hlavní kategorii G15 dokázala bez problémů zvládnout první kolo 3:0 na sety a postoupit mezi osm nejlepších. Čtvrtfinále sehrála proti Evě Klimešové (nasazené 3/4), aby přes velkou nervozitu zkraje utkání nakonec vcelku hladce zvítězila opět 3:0. Tím prošla už do semifinále, v němž narazila na turnajovou dvojku Karolínu Šrámkovou. Duel to byl hodně vyrovnaný, po zahajovací sadě zvládnuté i díky dobré délce úderů 11:7 převzala taktovku soupeřka, která opanovala druhou část 6:11. V dalších dvou setech se však Vejrostová maximálně koncentrovala na každou výměnu a byť se dramatický vývoj přeléval ze strany na stranu, po dvou těsně vydřených setech 11:9 vyhrála celkově 3:1. Tím postoupila do svého historicky premiérového finále národního šampionátu. V něm sice nestačila na nejvýše nasazenou Rianu Alexovou, ale přesto obsazení konečného druhého místa a zisk stříbra byly úžasným výsledkem i krásným osobním úspěchem!
Prostějovská rodačka výborně ovládající squash navíc na MČR 2019 přidala ještě pátou příčku ve starší věkové kategorii G17. Po vítězném vstupním kole vypadla ve čtvrtfinále, načež nezaváhala v bojích o pátou až osmou pozici. Tam nejprve porazila Vendulu Boháčovou 3:1 a následně zdolala poprvé v kariéře i Kláru Hamáčkovou 3:2.06 vejrostova2
Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments