Dobré ráno, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Anketa Sportovec Olomouckého kraje dosáhla své pomyslné plnoletosti. A domácího prostředí Městského divadla naplno využili sportovci Prostějova. V rámci pondělního vyhlášení kategorií za rok 2018 ovládli hned tři kategorie, navíc prestižní Cenu Olomouckého kraje získala Lucie Šafářová, dlouholetá opora tenisového TK Agrofert Prostějov. Zástupci místních klubů posbírali celkově šest medailových umístění. To nejcennější v hlavní kategorii pro sebe uzmul parašutista Jiří Gečnuk. Společně s Olomouckým krajem se i o osmnáctý ročník organizačně postarala marketingová společnost TK PLUS a celým večerem tradičně provázel moderátor Petr Salava.

Významný galavečer zahájili společně několika vřelými slovy hejtman Ladislav Okleštěk a primátor Statutárního města Prostějova František Jura. „Olomoucký kraj byl první, který začal tato ocenění v Česku udělovat. Je pro nás důležité, aby sportovci věděli, jak moc si region jejich výkonů váží a že na ně můžeme být pyšní,“ prohlásil Okleštěk. „Gratulujeme všem jak oceněným, tak nominovaným za jejich úspěchy a za to, že jsou vzorem, hlavně pro mladé sportovce,“ přidal jeho stranický kolega z ANO 2011.
Petr Salava, který nás provázel celým večerem, ještě krátce zavzpomínal na premiérový ročnik. „Naše vyhlašování začalo v roce 2001 v Moravském divadle v Olomouci. Na tento první večer velmi rád vzpomínám, obzvlášť pak na rozhovor s držitelem ceny Sportovec Olomouckého kraje, kterým se stal Aleš Valenta,“ zavalil publikum vlnou nostalgie.
Program se dále neprotahoval a přešlo se rovnou k ocenění...
Jako první byla vyhlášena cena pro nejlepší handicapovanou sportovkyni, jíž se stala atletka Kateřina Korgerová. Vzápětí vyhlásil náměstek hejtmana Olomouckého kraje nejlepšího handicapovaného sportovce, přičemž tento titul si hrdě odnesl úspěšný střelec Tomáš Pešek, který navíc splnil kritéria pro paralympiádu v Tokiu 2020. Poté přišlo na řadu ocenění Nejlepšího trenéra Olomouckého kraje. Z nominovaných (Miroslav Čada, dlouholetý trenér VK Prostějov, Jaroslav Navrátil, šéftrenéra TK Agrofert Prostějov a Jiří Teplý, dlouholetý kouč olomouckých volejbalistek) si odnesl cenu právě posledně jmenovaný. „Jak je to dlouho? To už si téměř nepamatuji. Myslím, že to bylo v roce 1990, tudíž už třicet let toto družstvo trénuji,“ zamyslel se s úsměvem na pódiu vítěz. „Strašně rychle to ubíhá. Už jsem klidnější, než dříve, tolik se nerozčiluji. Jsem vytrvalý, to je moje silná stránka. Doufám, že letos přijde ještě nějaký úspěch,“ přidal natěšeně Jiří Teplý.
Následovalo předání Čestné ceny za sportovní reprezentaci olomouckého regionu, jenž je věnována v první řadě sportovcům nebo trenérům, kteří již ukončili aktivní sportovní činnost a v minulosti úspěšně reprezentovali Olomoucký kraj. Letošní trofej obdržel Ivan Bank, člen horské služby v Jeseníkách, který dříve v malém lyžařském středisku ve Štědrákově Lhotě učil lyžovat děti už v mateřské školce. Ovšem nejvíc se věnoval svým synům, a to Tomáši Bankovi, který je nyní úspěšný trenér, a Ondřeji Bankovi, bývalému reprezentantovi České republiky. „Všechno nadále sleduji dost poctivě. Tak jak jsem byl rád, že Ondra skončil s lyžováním, a mohl jsem tudíž v klidu sledovat průběh závodu a nebýt v nervech, tak teď mám znovu nervy z Ester Ledecké. Čtu všechny recenze a ne každá je vždy pěkná. Takže sleduju dál, jak se jí daří,“ pronesl Bank starší.
Velice vyrovnané byly juniorské kategorie. Mezi družstvy dominovali mladí fotbalisté olomoucké Sigmy „U19“, kteří postoupili do čtvrtfinále evropské mládežnické Ligy mistrů. U jednotlivců byli oceněni tři nejlepší. Hodnotící komise je vybrala z dvaapadesáti nominovaných sportovních nadějí, což je nejvyšší počet v historii. „Hejtmanství přikládá amatérskému i profesionálnímu sportu velkou váhu. Proto letos kraj pošle sportovním klubům na činnost desítky milionů korun. Podpoříme nejen hráče fotbalu nebo hokeje, ale i zástupce téměř všech sportovních odvětví. Věříme, že i díky tomu budou dnešní junioři úspěšní také po přechodu do seniorské kategorie,“ prohlásil náměstek hejtmana pro oblast sportu Petr Vrána. Třetí místo získala Barbora Dimovová, druhé Tereza Janošíková a celkovým vítězem této kategorie se stal prostějovský cyklista Jakub Šťastný. „Pokud mám vysvětlit, co je to keirin, tak je to závod, který se jede na šest kol, z toho tři za motorkou a tři bez ní. Přešel jsem na tuto disciplínu, jelikož mi můj kolega řekl, že mám velkou sílu. Tak jsem to zkusil a už jsem u toho zůstal,“ objasnil původ své stěžejní disciplíny juniorský mistr světa v keirinu.
Mezi seniorskými družstvy dominovaly volejbalistky VK Prostějov. V loňském roce získaly desátý extraligový titul v řadě, což je jedinečná šňůra. „Dosáhli jsme na vše, co bylo možné. Šlo o ojedinělou dekádu. Až časem nám dojde, jaký to byl úspěch,“ uvedl sportovní manažer VK Prostějov Miroslav Čada. Cenu společně s ním převzala za celý tým kapitánka týmu Helena Horká.
Poté již přišla na řadu hlavní kategorie. Pro bronz si přišel orientační běžec SK Severky Šumperk Vojtěch Král. „Připravujeme se na mistrovství světa v Norsku, co se týče orientačního běhu, takže na to se moc těším,“ vyřkl své plány do budoucna. Druhé místo získala Barbora Krejčíková, tenistka TK PRECHEZA Přerov, za níž převzal trofej její tatínek Dušan Krejčík. Absolutním vítězem ceny nejlepšího sportovce Olomouckého kraje se stal parašutista ASO Dukla Prostějov Jiří Gečnuk. Ten se v roce 2018 radoval z vytouženého titulu absolutního mistra světa a za svou třicetiletou kariéru má naskákaných již 13 750 seskoků. „Kdo si skočí poprvé tandemový seskok, určitě zažije adrenalin, já, jelikož skáču dlouho, bych to strachem nenazýval, spíš bych to označil jako respekt,“ zareagoval na otázku moderátora. „Je to pro mě velké ocenění. Uspět v takové konkurenci, to má svoji váhu,“ přidal dojatě padesátiletý vítěz.
Držitelkou Ceny Olomouckého kraje se stala Lucie Šafářová. Bývalá tenistka světové desítky se loučí s profesionální kariérou. Prostějovu pomohla k celé řadě extraligových titulů a byla dlouholetou oporou fedcupového týmu „Moje kariéra byla krásná i dlouhá. Těžko vyzdvihnu pouze jeden úspěch. Byly to krásné roky. Mám medaili z olympiády, tituly z Fed Cupu, zahrála jsem si grandslamové finále. Byla to skvělá jízda,“ vyznala se prostějovská tenistka.
Předání cen nám zpříjemnila kapela O5 a Radeček, která představila dva své akustické vstupy mezi vyhlašováním, a na závěr bylo pro všechny návštěvníky připraveno bohaté občerstvení. Všem oceněným sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.

Kraji teprve potřetí nevládne tenista

Na cyklistku Janu Horákovou a veslařku Pavlínu Žižkovou navázal Jiří Gečnuk. Po deseti letech přerušil nadvládu tenisových vítězů ankety Nejlepší sportovec Olomouckého kraje. Prostějovský parašutista je teprve třetím vítězem, který nesbírá úspěchy v bílém sportu. Rekordmanem ankety je Tomáš Berdych. Dlouholetá česká tenisová jednička vyhrála ve své kategorii sedmkrát. Třikrát se radovala Petra Kvitová a Jiří Novák, kterému patřily první tři ročníky. V roce 2015 a loni si pro cenu přišla Lucie Šafářová.
„Celosvětových tenisových úspěchů bylo v minulých letech opravdu hodně a ti nejlepší hráči a hráčky České republiky hráli za Prostějov. To se ve výsledcích ankety projevilo. Pochopitelně nás triumfy pokaždé těšily. Ale to neznamená, že nemáme radost, když se to podaří někomu jinému. Umíme ocenit každého úspěšného sportovce, kterému se daří reprezentovat region a celou Českou republiku,“ nechala se slyšet šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Černošková.

Sportovec Olomouckého kraje 2018 – VÝSLEDKY

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:
1. Jiří GEČNUK parašutismus ASO Dukla Prostějov
2. Barbora Krejčíková tenis TK PRECHEZA Přerov
3. Vojtěch Král orientační běh SK Severka Šumperk

NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:
1. VK PROSTĚJOV volejbal
2. VK UP Olomouc volejbal
TOMI-REMONT Prostějov rafting

NEJLEPŠÍ JUNIOR:
1. Jakub ŠŤASTNÝ cyklistika SKC PARDUS TUFO Prostějov
2. Tereza Janošíková orientační běh SK Severka Šumperk
3. Barbora Dimovová kanoistika TJ VS Litovel

NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:
1. SK SIGMA OLOMOUC fotbal
2. TK Agrofert Prostějov tenis
3. TOMI-REMONT Prostějov rafting

NEJLEPŠÍ TRENÉR:
1. Jiří TEPLÝ volejbal VK UP Olomouc
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:
1. Tomáš PEŠEK sportovní střelba SK TPS Olomouc
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:
1. Kateřina KORGEROVÁ atletika TJ Šumperk

ČESTNÁ CENA:
Ivan BANK
CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:
Lucie ŠAFÁŘOVÁ tenis


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments