Dobré ráno, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V plné přípravě na novou sezónu 2019 jsou parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov. A ten loni nejúspěšnější z nich převzal během uplynulého týdne prestižní ocenění za triumfy ve dvou různých anketách.

„Po skončení každého soutěžního roku mají kluci vždy dostatek času na zasloužený odpočinek, aby pořádně zregenerovali. Pak se ale pokaždé vrhnou znova do práce, trénovat je samozřejmě potřeba i přes zimu. A to hlavně kondici buď v posilovně, nebo při různých doplňkových sportech,“ prozradil reprezentační trenér parašutistů České republiky Ivan Hovorka.
Tentokrát je zimní příprava obzvlášť důležitá. „Letošní sezóna totiž odstartuje nezvykle brzy – už v květnu Světovým pohárem v Argentině. Tenhle jihoamerický začátek je naprostou novinkou, kromě přesnosti přistání se tam bude skákat i akrobacie,“ informoval Hovorka.
Prostějovští borci se budou snažit v rámci možností o co nejlepší nachystání hned pro tuto jarní akci. „Velká škoda však je, že kvůli argentinskému ‚svěťáku‘ padlo mistrovství Evropy, které mělo letos proběhnout ve Strakonicích. Mezinárodní letecká federace jej odsunula až na rok 2021,“ vypíchl Hovorka zajímavou zprávu.
Krásný týden pak prožil dlouholetý tahoun ASO Dukla Prostějov Jiří Gečnuk, jenž se loni podílel na mnoha parašutistických úspěších a ve věku padesáti let se stal absolutním mistrem světa jednotlivců mezi muži. Především za tenhle skvělý počin byl oceněn hned ve dvou anketách, když vyhrál Sportovce Olomouckého kraje 2018 (slavnostní vyhlášení 11. února v Prostějově) i Sportovce Aeroklubu ČR 2018 (slavnostní večer 14. února v Praze).
„Vítězství v krajské anketě mě obrovsky překvapilo, protože skončit první před tolika vynikajícími sportovci různých odvětví včetně tenisových špiček je pro mne ohromná čest i pocta. Anketu Aeroklubu jsem ve své kategorii klasického parašutismu naopak vyhrál už poněkolikáté, tam o takové překvapení nešlo. Přesto si i tohoto ocenění velice vážím, z obou mám upřímnou radost,“ řekl Jiří Gečnuk Večerníku v exkluzivním rozhovoru, který najdete v příštím vydání.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments