Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V plné přípravě na novou sezónu 2019 jsou parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov. A ten loni nejúspěšnější z nich převzal během uplynulého týdne prestižní ocenění za triumfy ve dvou různých anketách.

„Po skončení každého soutěžního roku mají kluci vždy dostatek času na zasloužený odpočinek, aby pořádně zregenerovali. Pak se ale pokaždé vrhnou znova do práce, trénovat je samozřejmě potřeba i přes zimu. A to hlavně kondici buď v posilovně, nebo při různých doplňkových sportech,“ prozradil reprezentační trenér parašutistů České republiky Ivan Hovorka.
Tentokrát je zimní příprava obzvlášť důležitá. „Letošní sezóna totiž odstartuje nezvykle brzy – už v květnu Světovým pohárem v Argentině. Tenhle jihoamerický začátek je naprostou novinkou, kromě přesnosti přistání se tam bude skákat i akrobacie,“ informoval Hovorka.
Prostějovští borci se budou snažit v rámci možností o co nejlepší nachystání hned pro tuto jarní akci. „Velká škoda však je, že kvůli argentinskému ‚svěťáku‘ padlo mistrovství Evropy, které mělo letos proběhnout ve Strakonicích. Mezinárodní letecká federace jej odsunula až na rok 2021,“ vypíchl Hovorka zajímavou zprávu.
Krásný týden pak prožil dlouholetý tahoun ASO Dukla Prostějov Jiří Gečnuk, jenž se loni podílel na mnoha parašutistických úspěších a ve věku padesáti let se stal absolutním mistrem světa jednotlivců mezi muži. Především za tenhle skvělý počin byl oceněn hned ve dvou anketách, když vyhrál Sportovce Olomouckého kraje 2018 (slavnostní vyhlášení 11. února v Prostějově) i Sportovce Aeroklubu ČR 2018 (slavnostní večer 14. února v Praze).
„Vítězství v krajské anketě mě obrovsky překvapilo, protože skončit první před tolika vynikajícími sportovci různých odvětví včetně tenisových špiček je pro mne ohromná čest i pocta. Anketu Aeroklubu jsem ve své kategorii klasického parašutismu naopak vyhrál už poněkolikáté, tam o takové překvapení nešlo. Přesto si i tohoto ocenění velice vážím, z obou mám upřímnou radost,“ řekl Jiří Gečnuk Večerníku v exkluzivním rozhovoru, který najdete v příštím vydání.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments