Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

florbal MiczekJiž před časem oznámil svůj konec jeden z historicky nejlepších střelců a hráčů v barvách prostějovského florbalu vůbec Daniel Miczek! Rodák z Ostravy již další sezonu nebude trenérům Prostějova k dispozici a už teď se vedou diskuze o tom, kdo jej nahradí. Jeho odchod však nebyl nikterak šokující...

 

 

„Už dlouho dopředu jsem vedení svůj záměr avizoval. Uplynulou sezonu jsem kupodivu dokázal takřka celou dohrát. Trápily mě dlouhodobé zdravotní problémy, které jsem sice letos obešel, ale neznamená to, že se můj stav bůhvíjak zlepšil. Doktor mi před sezonou prorokoval, že pokud neskončím, může to v padesáti mít daleko větší následky. Možná i proto jsem už vedení dopředu připravoval na možnou náhradu. Doufám, že se povede týmu i beze mě,“ uvedl dlouholetý hráč Prostějova Daniel Miczek ke svému odchodu.

V Prostějově působil dlouhých deset let, za 221 odehraných utkání dokázal nasbírat úctyhodných 285 branek a dalších 142 asistencí. Večerník se hráče zeptal, jak se mu těch deset let v Prostějově hrálo... „Když jsem přišel na Hanou, byla tu dobrá parta a kvalitní kádr. Bylo jen otázkou času, kdy se prosadí. S některými hráči jsem se potkal v Brně na škole a tudy vedla cesta do Prostějova. Že to bude na deset let, to jsem vážně netušil. Jsem rád, že jsem měl tu čest hrát druhou nejvyšší soutěž v Prostějově. Postupem času tým sice stagnoval nebo se rozešel, ale pokaždé se podařilo alespoň udržet celostátní třetí nejvyšší soutěž, kterou jsme v závěru dokázali zachránit pro budoucí generace. Rok co rok to vypadalo zle, ale vždy jsme to zvládli,“ neskrývá Daniel Miczek, že se mu v Prostějově líbilo. „Byl jsem tady spokojený, měl jsem tu skvělé spoluhráče, před kterými mohu jen smeknout. Úspěchy člověk sám neudělá, potřebuje na to výborné spoluhráče. Já je měl. S některými jsem měl možnost hrát de facto pořád, což zlepší nejen naši vzájemnou spolupráci. Všem moc za to děkuju a budu na Prostějov vzpomínat vždy v dobrém světle. S kluky mám poslední rozloučení na RG Cupu v červenci, možná ještě něco v srpnu, uvidíme.“

Daniel Miczek přišel do FbC Playmakers Prostějov v roce 2003. Roční hostování se záhy změnilo v přestup a desetileté působení. Klub, ve kterém působil předtím (Northstars Ostrava), totiž mezitím zanikl, a tak se stal v podstatě volným hráčem. Rok o něj usilovali Bulldogs Brno, ale marně. Tehdy se jednadvacetiletý mladík upsal Playmakerům, aniž by tušil, jak dlouho na Hané vydrží. O dva roky později, těsně před startem druhé nejvyšší soutěže, však přišlo první vážnější zranění kolene. Od té doby se potkával se zraněními častěji, ale i přesto jeho výkonnost byla mimořádná. V roce 2009 avizoval svůj první odchod, tehdy však nakonec podlehl pokušení odehrát ještě jednu sezonu v Prostějově. O rok později se zdálo, že se přece jen rozhodl Playmakers opustit. Hostování v Ostravě však nevyšlo Danielovi dle představ. Po dvou měsících se vrátil zpět a dva roky o odchodu nepřemýšlel. Až loni, kdy se mu do cesty znovu postavilo zranění. Ačkoliv to vypadalo bledě, zvládl to.

Uplynulá sezona však byla přece jen jeho poslední. Nebo ne...?

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments