Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hlavní závodní vrchol letošní sezóny budou mít členové Raft teamu Tomi-Remont Prostějov hodně brzy. Už během májového měsíce se jím stane mistrovství světa R6 (šestimístných člunů) 2019 v daleké Austrálii. „Šampionát proběhne od 13. do 20. května v Queenslandu na řece Tully a náš oddíl tam bude mít kompletní obsazení. Nominaci si totiž během minulého roku vyjely prostějovské posádky mužů, žen, veteránů a juniorů, částečné zastoupení pak budeme mít i v lodi juniorek,“ zopakoval kapitán raftařů Tomi-Remont Zbyněk Netopil to, o čem Večerník psal již loni na podzim.

Zimní přestávka utekla tradičně rychle, opravdu jako divoká voda. A Hanáci se tak už pilně chystají, aby nezvykle časnou nejdůležitější akci zvládli co nejlépe. „Přála nám docela mírná zima, díky níž ledy rozmrzly dost brzy, a už několik týdnů se dá trénovat na otevřené vodě. Nejvíc se připravujeme na řece Moravě v Olomouci, občas zajedeme i na nějakou jinou řeku, třeba zrovna teď jsme byli na Svitavě. A individuálně se dá využít také plumlovská přehrada,“ prozradil Netopil.
Byť na opačný konec zeměkoule bude muset výprava TR reprezentující Českou republiku odletět již začátkem května, stihne se předtím solidně rozjezdit. „Ještě před cestou do Austrálie absolvujeme čtyři různé závody: zahajovací v Hanušovicích na řece Moravě, pak Sázavu, Evropský pohár v Rakousku a Kamenici. Nějakou formu tak snad nabereme,“ pousmál se Netopil.
Přesto nevěří, že by Tomi-Remont Prostějov mohl zopakovat fantastický úspěch z loňského MS v Argentině, kde jeho muži, ženy, veteráni i junioři zlatě ovládli absolutní hodnocení svých kategorií a dohromady získali neuvěřitelných devatenáct medailí včetně třinácti nejcennějších. „Samozřejmě chceme i tentokrát dopadnout co nejlépe, ale vzhledem k termínu mistrovství a jeho konání u protinožců nemůžeme počítat s takovou naší dominancí. Rozhodně však budeme znovu bojovat na maximum o každý titul i cenný kov,“ ujistil Zbyněk Netopil.Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments