Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hlavní závodní vrchol letošní sezóny budou mít členové Raft teamu Tomi-Remont Prostějov hodně brzy. Už během májového měsíce se jím stane mistrovství světa R6 (šestimístných člunů) 2019 v daleké Austrálii. „Šampionát proběhne od 13. do 20. května v Queenslandu na řece Tully a náš oddíl tam bude mít kompletní obsazení. Nominaci si totiž během minulého roku vyjely prostějovské posádky mužů, žen, veteránů a juniorů, částečné zastoupení pak budeme mít i v lodi juniorek,“ zopakoval kapitán raftařů Tomi-Remont Zbyněk Netopil to, o čem Večerník psal již loni na podzim.

Zimní přestávka utekla tradičně rychle, opravdu jako divoká voda. A Hanáci se tak už pilně chystají, aby nezvykle časnou nejdůležitější akci zvládli co nejlépe. „Přála nám docela mírná zima, díky níž ledy rozmrzly dost brzy, a už několik týdnů se dá trénovat na otevřené vodě. Nejvíc se připravujeme na řece Moravě v Olomouci, občas zajedeme i na nějakou jinou řeku, třeba zrovna teď jsme byli na Svitavě. A individuálně se dá využít také plumlovská přehrada,“ prozradil Netopil.
Byť na opačný konec zeměkoule bude muset výprava TR reprezentující Českou republiku odletět již začátkem května, stihne se předtím solidně rozjezdit. „Ještě před cestou do Austrálie absolvujeme čtyři různé závody: zahajovací v Hanušovicích na řece Moravě, pak Sázavu, Evropský pohár v Rakousku a Kamenici. Nějakou formu tak snad nabereme,“ pousmál se Netopil.
Přesto nevěří, že by Tomi-Remont Prostějov mohl zopakovat fantastický úspěch z loňského MS v Argentině, kde jeho muži, ženy, veteráni i junioři zlatě ovládli absolutní hodnocení svých kategorií a dohromady získali neuvěřitelných devatenáct medailí včetně třinácti nejcennějších. „Samozřejmě chceme i tentokrát dopadnout co nejlépe, ale vzhledem k termínu mistrovství a jeho konání u protinožců nemůžeme počítat s takovou naší dominancí. Rozhodně však budeme znovu bojovat na maximum o každý titul i cenný kov,“ ujistil Zbyněk Netopil.Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments