Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hlavní závodní vrchol letošní sezóny budou mít členové Raft teamu Tomi-Remont Prostějov hodně brzy. Už během májového měsíce se jím stane mistrovství světa R6 (šestimístných člunů) 2019 v daleké Austrálii. „Šampionát proběhne od 13. do 20. května v Queenslandu na řece Tully a náš oddíl tam bude mít kompletní obsazení. Nominaci si totiž během minulého roku vyjely prostějovské posádky mužů, žen, veteránů a juniorů, částečné zastoupení pak budeme mít i v lodi juniorek,“ zopakoval kapitán raftařů Tomi-Remont Zbyněk Netopil to, o čem Večerník psal již loni na podzim.

Zimní přestávka utekla tradičně rychle, opravdu jako divoká voda. A Hanáci se tak už pilně chystají, aby nezvykle časnou nejdůležitější akci zvládli co nejlépe. „Přála nám docela mírná zima, díky níž ledy rozmrzly dost brzy, a už několik týdnů se dá trénovat na otevřené vodě. Nejvíc se připravujeme na řece Moravě v Olomouci, občas zajedeme i na nějakou jinou řeku, třeba zrovna teď jsme byli na Svitavě. A individuálně se dá využít také plumlovská přehrada,“ prozradil Netopil.
Byť na opačný konec zeměkoule bude muset výprava TR reprezentující Českou republiku odletět již začátkem května, stihne se předtím solidně rozjezdit. „Ještě před cestou do Austrálie absolvujeme čtyři různé závody: zahajovací v Hanušovicích na řece Moravě, pak Sázavu, Evropský pohár v Rakousku a Kamenici. Nějakou formu tak snad nabereme,“ pousmál se Netopil.
Přesto nevěří, že by Tomi-Remont Prostějov mohl zopakovat fantastický úspěch z loňského MS v Argentině, kde jeho muži, ženy, veteráni i junioři zlatě ovládli absolutní hodnocení svých kategorií a dohromady získali neuvěřitelných devatenáct medailí včetně třinácti nejcennějších. „Samozřejmě chceme i tentokrát dopadnout co nejlépe, ale vzhledem k termínu mistrovství a jeho konání u protinožců nemůžeme počítat s takovou naší dominancí. Rozhodně však budeme znovu bojovat na maximum o každý titul i cenný kov,“ ujistil Zbyněk Netopil.Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments