Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hlavní závodní vrchol letošní sezóny budou mít členové Raft teamu Tomi-Remont Prostějov hodně brzy. Už během májového měsíce se jím stane mistrovství světa R6 (šestimístných člunů) 2019 v daleké Austrálii. „Šampionát proběhne od 13. do 20. května v Queenslandu na řece Tully a náš oddíl tam bude mít kompletní obsazení. Nominaci si totiž během minulého roku vyjely prostějovské posádky mužů, žen, veteránů a juniorů, částečné zastoupení pak budeme mít i v lodi juniorek,“ zopakoval kapitán raftařů Tomi-Remont Zbyněk Netopil to, o čem Večerník psal již loni na podzim.

Zimní přestávka utekla tradičně rychle, opravdu jako divoká voda. A Hanáci se tak už pilně chystají, aby nezvykle časnou nejdůležitější akci zvládli co nejlépe. „Přála nám docela mírná zima, díky níž ledy rozmrzly dost brzy, a už několik týdnů se dá trénovat na otevřené vodě. Nejvíc se připravujeme na řece Moravě v Olomouci, občas zajedeme i na nějakou jinou řeku, třeba zrovna teď jsme byli na Svitavě. A individuálně se dá využít také plumlovská přehrada,“ prozradil Netopil.
Byť na opačný konec zeměkoule bude muset výprava TR reprezentující Českou republiku odletět již začátkem května, stihne se předtím solidně rozjezdit. „Ještě před cestou do Austrálie absolvujeme čtyři různé závody: zahajovací v Hanušovicích na řece Moravě, pak Sázavu, Evropský pohár v Rakousku a Kamenici. Nějakou formu tak snad nabereme,“ pousmál se Netopil.
Přesto nevěří, že by Tomi-Remont Prostějov mohl zopakovat fantastický úspěch z loňského MS v Argentině, kde jeho muži, ženy, veteráni i junioři zlatě ovládli absolutní hodnocení svých kategorií a dohromady získali neuvěřitelných devatenáct medailí včetně třinácti nejcennějších. „Samozřejmě chceme i tentokrát dopadnout co nejlépe, ale vzhledem k termínu mistrovství a jeho konání u protinožců nemůžeme počítat s takovou naší dominancí. Rozhodně však budeme znovu bojovat na maximum o každý titul i cenný kov,“ ujistil Zbyněk Netopil.Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments