Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 florbal_tymPřed sezonou byli prostějovští Playmakeři jasným aspirantem na sestup. Do soutěže totiž jako dravý nováček vlítl tým Aligátors Klobouky, nezahálel ani druhý novic P.E.M.A. Opava. Ani jeden z nich totiž už během přípravy nedokazoval, že by snad měl jít hned zpátky o ligu níž. Naopak bouřlivo a nikterak veselo bylo v Prostějově... V jednu chvíli padaly i katastrofické scénáře! Naštěstí se vyjasnilo a prostějovští florbalisté nakonec naplnili své cíle.

Trenér Pavel Kubíček povolal na budování kádru hned třiadvacet hráčů. Postupem času se utvořila kostra, na kterou se nabalil zbytek týmu. Playmakeři prohráli na úvod pět utkání a počáteční prognózy se začaly přece jen naplňovat. Jenže v dalších kolech se v týmu něco zlomilo. Hráči šli do sebe a s jejich zlepšeným přístupem přišly i výsledky.

Vítězství v Havířově a následně i v Opavě přineslo nový vítr do plachet. Navíc tým dokázal nastřílet během dvou utkání devatenáct branek. Najednou se tak obrátil vzhůru nohama, klapal překvapivě dobře a o sestupujících se hovořilo bez účasti Playmakerů...

Prostějov vyhrál po sobě hned čtyři utkání venku, ale stále jej čekalo prolomení domácího prokletí. V prosinci loňského roku se proti Brnu ještě Playmakerům nepodařilo dlouhotrvající domácí nepřízeň zlomit, když s Gulivery nezvládli závěr a s Buldoky srovnali utkání deset vteřin před koncem. To přišlo až následně! Mezitím stihl výběr Pavla Kubíčka přivézt všechny body z Olomouce a doma je čekali Aligátoři s Přerovem. Prostějov si s oběma soupeři poradil, navíc Přerovu uštědřil pořádný výprask. 728 dní trvající domácí kletba byla zlomena a prostějovským hráčům se zřejmě dosti ulevilo.

Jak zní závěrečné resumé?

Ačkoliv byli krátcí na favority soutěže, mizerný úvod a skvělý zbytek sezony zakončili v Brně bez sestupových starostí. Prostějov tak i příští rok bude v celostátní soutěži figurovat. Po konci sezóny však přišli o svůj střelecký klenot Daniela Miczeka. Budou ho následovat i další prostějovské pilíře bratři Fojtové? Zatím není nic jistého, ale už teď se mluví nejen o náročnosti dalšího ročníku, ale i o systému soutěží za rok.

Favorit celého ročníku Kopřivnice postoupil do první ligy, kterého nakonec doprovodí i 1.FBK Rožnov. Naopak se se soutěží  loučí dva celky z Havířova. Jak bude skutečně vypadat podoba nového ročníku druhé florbalové ligy byla do nedávna neznámou. My však víme, že se překvapivě do 2.ligy přihlásil i loňský extraligový celek Torpéda Pegres Havířov. Loni se po roce vrací z první ligy MVIL Ostrava a nováčky soutěže budou Spartak Hluk a opět po roce navrátilec Frýdek Místek.

„PLAYMAKEŘI“ zvažovali druholigovou budoucnost!

Do konce května probíhala uzávěrka soutěží na příští rok, a když letos boj o druhou ligu dopadl úspěšně, odehrála se v zákulisí Playmakers velká bitva za stolem. Do poslední chvíle nebylo totiž jasné, kam se florbalový Prostějov zařadí. Dobrá zpráva přišla až po dvouhodinovém jednání v polovině června: druhá liga zřejmě bude!

Stejně jako u ostatních týmů byla hlavní stránkou ekonomická situace soutěže. V Prostějově se však řešila i ta hráčská. Zákulisní neověřené informace dokonce mluví o výše postavených klubech, které se rozhodly až pro pád do třetí nejvyšší soutěže. Prostějov nebyl výjimkou. Nakonec ale dopadlo vše dobře…

„Vedli jsme několik jednání s tamními regionálními kluby, ovšem výsledek byl vždy stejný. Zvažovali jsme i prodej licence, nakonec se nám podařilo druhou ligu pro příští rok udržet,“ prozradil krátce před uzávěrkou přihlášení soutěží nový předseda klubu FbC Playmakers Prostějov Tomáš Hrubý.

Jak bylo již zmíněno, jedním z klíčových bodů byla i samotná hráčská základna, zejména kvalita v ní. Přece jen celostátní soutěž je od regionu na míle daleko… „Po odchodu některých hráčů nebo případného nepřihlášení nám bylo jasné, že tu spoustu hráčů neudržíme. Nikdo z nich nechce zůstat v regionu, a proto jsme museli probrat všechny důsledky a přehodnotit situaci. Zkrátka jsme udělali vše pro záchranu celostátní soutěže,“ dodal Hrubý.

Playmakeři tak na poslední chvíli vstoupí do dalšího ročníku s druholigovým přívlastkem. Spousta změn se neudála také na Hané, stejný problém řešilo vícero klubů. Prioritní bylo financování a narozdíl od některých týmů, dokázal Prostějov ligu na celostátní úrovni udržet!

Rezerva Playmakers letos zažila nejhorší otřes, zaslouženě PADÁ

V letošním ročníku olomoucké ligy měli Playmakeři s rezervou velké plány, jenže hned v úvodu se jim vše sesypalo. „A“-tým Prostějova musel vytáhnout ze záložního celku několik jmen a tým rázem nebyl schopen proti konkurenci reagovat. V půlce sezony měla přijít obroda kádru.

Do „béčka“ bylo přesunuto hned šest hráčů z A-týmu, jenže ani jeden nakonec do hry prakticky nezasáhl. I když měl rezervní výběr každý zápas podporu z „áčka“ (dva další hráči), nedokázal dohnat manko z první půlky a zaslouženě sestoupil. Příští rok tak čeká na „B“-mužstvo místo páté ligy šestá... Otázkou je, zda se Playmakeři vůbec k rezervě odhodlají. „Je možné, že se jí dočkáme až za další rok,“ prozradil vedoucí mužů Josef Ťuik k situaci.

Junioři a dorost se letos potáceli

V předloňském roce juniorům unikl postup pouze o vzájemný zápas s Olomoucí, letos Playmakeři ztráceli, i když začátek sezony nebyl tak zlý. Možná dobře tomu tak, že se nepodařilo postoupit, jelikož výkonnost hráčům odešla. Zpočátku velké ambice, během sezony však junioři vystřízlivěli a sezonu jen dohrávali. Juniorský tým strádal zejména v kapacitě. V menším počtu odehráli většinu ročníku, a právě to je stálo lepší umístění. Na začátku také už od týmu trenér Milan Fojt, který sice vypomáhal, ale už jen když mohl. Náhrada se hledala těžko, a tak hráči začali ztrácet i v tabulce. Přesto se někteří z nich ukázali v dobrém světle a mohli by doplnit v budoucnu kádr A-týmu.

„Bohužel letos nám to nešlo. Lepili jsme sestavu, hodně nás chybělo, když bylo třeba, a s tím souvisí i výsledky. Páté místo bylo naším maximem,“ stručně shrnul sezonu vedoucí týmu Martin Pekař.

Dorostenci doplatili na užší kádr, přesto byl konec blýskáním na lepší časy. Vzhledem k dobře rozjeté sezoně starších žáků, se o to méně lepších hráčů zapojovalo v kategorii dorostenců. Ti, ač měli slušné výsledky, nebyli schopni konkurovat. V závěru sezony však přece jen ukázali, že se za ten rok naučili bránit, a připsali si alespoň v posledním turnaji plný bodový zisk s vysokým skóre. „Kluci se celý rok zlepšovali a musím říct, že když už jsme konečně pokročili, skončila nám sezona. Myslím, že je na čem stavět dál. Bohužel až na závěr sezony jsme trpěli menším počtem hráčů, to se nám podařilo změnit na konci sezony, kdy jsme už měli bez výpomoci z řad žáků kvalitní dvě pětky,“ shrnul trenér Fojt, pro kterého to byl zřejmě poslední zápas v roli trenéra mládeže.

Daniel Miczek končí kariéru na vrcholu! (odkaz na článek)

25 florbal_statistiky_hracu 25 florbal_statistiky_rezerva 25 tabulka_florbal 25 florbal_tabulka_b_tym
25 florbal_tabulka_juniori 25 florbal_tabulka_dorost 25 florbal_tabulka_produktivity

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments