Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po loňském mistrovství České republiky a Slovenska, jež proběhlo v září poblíž Kladek, nezůstane ani letos prostějovský region bez celostátně významné akce v orientačním běhu. Tentokrát půjde o soustředění národní reprezentace ČR, které bude hostit Prostějov a okolí už ve druhé polovině tohoto týdne.

„Od pátku 3. do neděle 5. května má na Prostějovsku tréninkový kemp sprintová část orienťáckých reprezentantů naší země v počtu přibližně dvaceti závodníků i závodnic. Spočítal jsem, že reprezentační soustředění přivítá náš region přesně po jednačtyřiceti letech! Naposledy se v Prostějově konalo počátkem května 1978 včetně účasti v prvomájovém průvodu,“ prozradil Večerníku s úsměvem na dávné vzpomínky Dušan Vystavěl, šéf oddílu orientačního běhu SK Prostějov.
Nastínil také časový program soustředění, aby se příznivci tohoto tradičního sportu provozovaného převážně v přírodě mohli přijít podívat. „V pátek 3. května od 17:00 hodin vše zahájí sprintové úseky v Jevíčku. Sobota 4. května bude dopoledne od 10:30 hodin patřit americkým štafetám v Čechách pod Kosířem a odpoledne od 15:30 hodin takzvanému knock-outu, tedy volnějšímu tréninku s důrazem na výběr variant v centru města Prostějova se startem i cílem u sokolovny na Skálově náměstí. V neděli 5. května od 10:20 hodin pak náplň repre kempu uzavřou sprinty v Konici. Ubytování českým orienťákům a orienťačkám poskytne po celou dobu pobytu Hotel Tennis Club,“ poskytl Vystavěl exkluzivní informace. (son)

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments