Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po loňském mistrovství České republiky a Slovenska, jež proběhlo v září poblíž Kladek, nezůstane ani letos prostějovský region bez celostátně významné akce v orientačním běhu. Tentokrát půjde o soustředění národní reprezentace ČR, které bude hostit Prostějov a okolí už ve druhé polovině tohoto týdne.

„Od pátku 3. do neděle 5. května má na Prostějovsku tréninkový kemp sprintová část orienťáckých reprezentantů naší země v počtu přibližně dvaceti závodníků i závodnic. Spočítal jsem, že reprezentační soustředění přivítá náš region přesně po jednačtyřiceti letech! Naposledy se v Prostějově konalo počátkem května 1978 včetně účasti v prvomájovém průvodu,“ prozradil Večerníku s úsměvem na dávné vzpomínky Dušan Vystavěl, šéf oddílu orientačního běhu SK Prostějov.
Nastínil také časový program soustředění, aby se příznivci tohoto tradičního sportu provozovaného převážně v přírodě mohli přijít podívat. „V pátek 3. května od 17:00 hodin vše zahájí sprintové úseky v Jevíčku. Sobota 4. května bude dopoledne od 10:30 hodin patřit americkým štafetám v Čechách pod Kosířem a odpoledne od 15:30 hodin takzvanému knock-outu, tedy volnějšímu tréninku s důrazem na výběr variant v centru města Prostějova se startem i cílem u sokolovny na Skálově náměstí. V neděli 5. května od 10:20 hodin pak náplň repre kempu uzavřou sprinty v Konici. Ubytování českým orienťákům a orienťačkám poskytne po celou dobu pobytu Hotel Tennis Club,“ poskytl Vystavěl exkluzivní informace. (son)

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments