Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zajímavý dopad má opakované probírání výhodnosti stavby Národního sportovního centra. Špičkové sportoviště je v centru zájmu nezaujatých institucí. Například Český svaz stolního tenisu se na vedení haly obrátil se žádostí o uspořádání mistrovství České republiky mužů a žen na přelomu února a března loňského roku.

„O Národním sportovním centru se toho napsalo hodně, a tak je populární. Jezdí za námi zástupci svazů, kteří u nás chtějí pořádat vrcholové akce nebo delegace měst, jejichž záměrem je podobné zařízení vybudovat,“ prozradil ředitel NSC Ivan Pospíšil. „Nedávno přijeli na prohlídku z Písku. Byli nadšeni. Rádi by postavili podobnou halu podle našeho vzoru,“ dodal Pospíšil.
Národní sportovní centrum od svého otevření prioritně slouží především mládeži. Té organizované v prostějovských klubech, ale i žákům a studentům místních základních a středních škol. Týdně se na palubovce vystřídá v průměru 900 dětí. „ Má to vliv na zvýšení výkonnosti těchto mladých sportovců, děti se totiž dříve musely střídat v zázemí řady prostějovských škol,“ nechal se slyšet Miroslav Černošek, šéf prostějovského tenisu i marketingové společnosti TK PLUS.
Současně se chystají také velké akce pro sportovní publikum. Ve druhé polovině června v hale proběhne mistrovství republiky v aerobiku. „Předpokládá se účast šesti stovek závodníků. Jednáme o pořádání šampionátu v nohejbale v příštím roce,“ uvedl Pospíšil s tím, že hrací plochu a zázemí využívají také sportovci v rámci soustředění. „Od 1. do 5. července zde bude prázdninový kemp pro basketbalistky z celé republiky. Vzápětí proběhne soustředění volejbalové reprezentace žen. Hala bude patřičně využitá i v létě,“ prozrazuje ředitel centra.
Vzhledem ke špičkovému zázemí může Národní sportovní centrum hostit také společenské, osvětové, přednáškové a školicí akce. Chystá se například Setkání vedení města a prostějovských firem, na podzim proběhne Burza práce a vzdělávání.
„Možností využití je celá řada. Akce, které máme za sebou, ukázaly, že je umíme udělat, současně je o ně zájem. Velice úspěšná byla přednáška profesora Pavla Koláře. Na školení Dialogy s Michalem Bardou, Zdeňkem Haníkem, Michalem Ježdíkem a Jiřím Nikodýnem přišlo tolik lidí, že jsme seminář museli přesunout přímo na palubovku. Naštěstí je hala ozvučená. Díky kvalitnímu vybavení můžeme podobné akce pořádat,“ těší Pospíšila, který neustálé kritiky haly uzemňuje faktickými a snadno ověřitelnými údaji. „Ve všedních dnech je hala plná dětí od půl sedmé ráno do půl desáté večer. Obsazenost haly je 96 procent! Během víkendů se hrají mistrovské soutěže mládežnických prostějovských týmů a volné hodiny jsou k dispozici pro veřejnost, která si může halu zamluvit přes on-line systém,“ uvedl ředitel Národního sportovního centra.
„Jsem rád, že jsme tenhle projekt dotáhli do konce. Jen málo hal v republice je na podobné úrovni,“ přidal František Jura, primátor statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments