Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zajímavý dopad má opakované probírání výhodnosti stavby Národního sportovního centra. Špičkové sportoviště je v centru zájmu nezaujatých institucí. Například Český svaz stolního tenisu se na vedení haly obrátil se žádostí o uspořádání mistrovství České republiky mužů a žen na přelomu února a března loňského roku.

„O Národním sportovním centru se toho napsalo hodně, a tak je populární. Jezdí za námi zástupci svazů, kteří u nás chtějí pořádat vrcholové akce nebo delegace měst, jejichž záměrem je podobné zařízení vybudovat,“ prozradil ředitel NSC Ivan Pospíšil. „Nedávno přijeli na prohlídku z Písku. Byli nadšeni. Rádi by postavili podobnou halu podle našeho vzoru,“ dodal Pospíšil.
Národní sportovní centrum od svého otevření prioritně slouží především mládeži. Té organizované v prostějovských klubech, ale i žákům a studentům místních základních a středních škol. Týdně se na palubovce vystřídá v průměru 900 dětí. „ Má to vliv na zvýšení výkonnosti těchto mladých sportovců, děti se totiž dříve musely střídat v zázemí řady prostějovských škol,“ nechal se slyšet Miroslav Černošek, šéf prostějovského tenisu i marketingové společnosti TK PLUS.
Současně se chystají také velké akce pro sportovní publikum. Ve druhé polovině června v hale proběhne mistrovství republiky v aerobiku. „Předpokládá se účast šesti stovek závodníků. Jednáme o pořádání šampionátu v nohejbale v příštím roce,“ uvedl Pospíšil s tím, že hrací plochu a zázemí využívají také sportovci v rámci soustředění. „Od 1. do 5. července zde bude prázdninový kemp pro basketbalistky z celé republiky. Vzápětí proběhne soustředění volejbalové reprezentace žen. Hala bude patřičně využitá i v létě,“ prozrazuje ředitel centra.
Vzhledem ke špičkovému zázemí může Národní sportovní centrum hostit také společenské, osvětové, přednáškové a školicí akce. Chystá se například Setkání vedení města a prostějovských firem, na podzim proběhne Burza práce a vzdělávání.
„Možností využití je celá řada. Akce, které máme za sebou, ukázaly, že je umíme udělat, současně je o ně zájem. Velice úspěšná byla přednáška profesora Pavla Koláře. Na školení Dialogy s Michalem Bardou, Zdeňkem Haníkem, Michalem Ježdíkem a Jiřím Nikodýnem přišlo tolik lidí, že jsme seminář museli přesunout přímo na palubovku. Naštěstí je hala ozvučená. Díky kvalitnímu vybavení můžeme podobné akce pořádat,“ těší Pospíšila, který neustálé kritiky haly uzemňuje faktickými a snadno ověřitelnými údaji. „Ve všedních dnech je hala plná dětí od půl sedmé ráno do půl desáté večer. Obsazenost haly je 96 procent! Během víkendů se hrají mistrovské soutěže mládežnických prostějovských týmů a volné hodiny jsou k dispozici pro veřejnost, která si může halu zamluvit přes on-line systém,“ uvedl ředitel Národního sportovního centra.
„Jsem rád, že jsme tenhle projekt dotáhli do konce. Jen málo hal v republice je na podobné úrovni,“ přidal František Jura, primátor statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments