Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Půlkulaté jubileum oslavily tradiční závody Českého poháru v letním biatlonu, jejichž se ve Zdětíně uskutečnil již 25. ročník. Tamní areál Klubu biatlonu Prostějov přivítal rekordní počty soutěžících v kategoriích žactva, dorostu i dospělých, akce se navíc neplánovaně rozrostla z původního jednoho dne na dva. Záštitu převzal primátor statutárního města Prostějova František Jura, přímo mezi závodníky zavítal také předseda Sportovní komise Olomouckého kraje Petr Kudláček.

Celý areál prošel velkou rekonstrukcí, když v jeho blízkosti vyrostlo nové parkoviště pro více než osmdesát aut a upravena byla rovněž plocha pro střelbu. Předseda pořádajícího oddílu Roman Večeřa vyjádřil maximální spokojenost jak s těmito vylepšujícími úpravami, tak s kvalitou akce. A zdůraznil, že nebýt obětavých členů Klubu biatlonu Prostějov M. Bábka, J. Švancary, R. Klapky, P. Koukala i dalších rodičů mladých biatlonistů, nikdy by se veledílo nemohlo podařit.
Šéf vyškovského oddílu dokonce při pohledu na zmodernizované zázemí současného zdětínského areálu vyjádřil operativní přání, aby závody plánované na druhý den do Vyškova přesunul sem. K čemuž po dohodě s organizátory opravdu došlo. V sobotu (vytrvalostní závody) tak ve Zdětíně zápolilo 170 aktérů všech kategorií, v neděli (sprinty) 150. Což byl v obou případech absolutní rekord za celé čtvrtstoletí konání akce.
S průběhem klání vyjádřili maximální spokojenost hlavní rozhodčí Antonín Bůžek i předseda organizačního výboru Antonín Dušek. „Rád bych všem poděkoval za krásné závody, hezký sportovní zážitek a vynikající atmosféru. Myslím, že si to skvěle užili nejen účastníci, jejich trenéři, rozhodčí, pořadatelé, ale i diváci. Byl jsem nadšen účastí velkého počtu biatlonových oddílů z Říčan, Chotěboře, Ostravy, Orlové, Třebíče Vsetína, Valašského Meziříčí, Vyškova, Halenkovic, Blanska či Olomouce, jejichž zástupci se věnují jednomu z nejpopulárnějších sportů České republiky i Evropy. Speciální poděkování pak zaslouží členové Biatlonového klubu Prostějov za to, že dokázali vybudovat tak nádherné prostředí pro tradiční závody doslova uprostřed lesů. Díky sponzorům navíc byli odměněni jak nejlepší jednotlivci každé kategorie, tak všichni žákovští aktéři,“ uvedl k povedenému podniku Antonín Dušek. 

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments