Dobré ráno, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Půlkulaté jubileum oslavily tradiční závody Českého poháru v letním biatlonu, jejichž se ve Zdětíně uskutečnil již 25. ročník. Tamní areál Klubu biatlonu Prostějov přivítal rekordní počty soutěžících v kategoriích žactva, dorostu i dospělých, akce se navíc neplánovaně rozrostla z původního jednoho dne na dva. Záštitu převzal primátor statutárního města Prostějova František Jura, přímo mezi závodníky zavítal také předseda Sportovní komise Olomouckého kraje Petr Kudláček.

Celý areál prošel velkou rekonstrukcí, když v jeho blízkosti vyrostlo nové parkoviště pro více než osmdesát aut a upravena byla rovněž plocha pro střelbu. Předseda pořádajícího oddílu Roman Večeřa vyjádřil maximální spokojenost jak s těmito vylepšujícími úpravami, tak s kvalitou akce. A zdůraznil, že nebýt obětavých členů Klubu biatlonu Prostějov M. Bábka, J. Švancary, R. Klapky, P. Koukala i dalších rodičů mladých biatlonistů, nikdy by se veledílo nemohlo podařit.
Šéf vyškovského oddílu dokonce při pohledu na zmodernizované zázemí současného zdětínského areálu vyjádřil operativní přání, aby závody plánované na druhý den do Vyškova přesunul sem. K čemuž po dohodě s organizátory opravdu došlo. V sobotu (vytrvalostní závody) tak ve Zdětíně zápolilo 170 aktérů všech kategorií, v neděli (sprinty) 150. Což byl v obou případech absolutní rekord za celé čtvrtstoletí konání akce.
S průběhem klání vyjádřili maximální spokojenost hlavní rozhodčí Antonín Bůžek i předseda organizačního výboru Antonín Dušek. „Rád bych všem poděkoval za krásné závody, hezký sportovní zážitek a vynikající atmosféru. Myslím, že si to skvěle užili nejen účastníci, jejich trenéři, rozhodčí, pořadatelé, ale i diváci. Byl jsem nadšen účastí velkého počtu biatlonových oddílů z Říčan, Chotěboře, Ostravy, Orlové, Třebíče Vsetína, Valašského Meziříčí, Vyškova, Halenkovic, Blanska či Olomouce, jejichž zástupci se věnují jednomu z nejpopulárnějších sportů České republiky i Evropy. Speciální poděkování pak zaslouží členové Biatlonového klubu Prostějov za to, že dokázali vybudovat tak nádherné prostředí pro tradiční závody doslova uprostřed lesů. Díky sponzorům navíc byli odměněni jak nejlepší jednotlivci každé kategorie, tak všichni žákovští aktéři,“ uvedl k povedenému podniku Antonín Dušek. 

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments