Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Loni na podzim fenomenálním způsobem ovládli mistrovství světa v Argentině. Teď - o pouhého půl roku později - čeká raftaře Tomi-Remont Prostějov reprezentující Českou republiku další světový šampionát. Konkrétně jde o MS 2019 v kategorii R6 (šestimístné čluny), a to v Austrálii na řece Tully. Vrcholný podnik letošní sezóny startuje právě dnes, potrvá do soboty 18. května.

Z prostějovského Raft teamu vyrazily k protinožcům hned čtyři posádky v tomto jmenovitém složení: muži (Aleš Daněk, Jan Havlíček, Václav Kabrhel, Ondřej Pinkava, Ondřej Rolenc, Jakub Vrzáň), ženy (Lenka Bauerová, Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Kateřina Vacíková, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová), veteráni (Zdeněk Bozděch, Michal Hric, Vítězslav Hric, Zbyněk Netopil, Ondřej Pinkava, Jan Šťastný) a junioři (Filip Jelínek, Václav Kristek, Jan Novotný, Vojtěch Přikryl, Vojtěch Skořepa, Karel Šotola).
„Myslím, že jsme se dobře rozjezdili během dvou prvních závodů na Sázavě a Kamenici. Po dlouhé zimní přestávce je vždycky potřeba co nejrychleji nabrat formu, teď to vzhledem k brzkému termínu mistrovství světa bylo dvojnásob důležité. Proto jsme nijak moc netlačili na výsledky, které se přesto povedly. Tím pádem věřím, že na tom v Austrálii budeme po výkonnostní stránce slušně,“ uvažoval před odletem na opačnou stranu zeměkoule kapitán Tomi-Remont Zbyněk Netopil.
Při tak dlouhé štrece čítající tisíce kilometrů je hodně důležitá aklimatizace. Hanácká výprava letěla rozdělená na dvě části, jedna v úterý 7. května odpoledne a druhá o den později dopoledne. „Na cestě strávíme přibližně čtyřiadvacet hodin. Máme dvě mezipřistání v Dubaji a na Bali, z cílového letiště v Sydney pak pojedeme autobusem ještě asi tři hodiny do vlastního dějiště šampionátu. Po takové pouti je člověk samozřejmě rozlámaný, takže se jeden další den nějak dává dohromady. Pak je potřeba se vyrovnat s jet legem, což je individuální záležitost. Většina lidí prý lépe zvládá přesun na východ, to je i můj případ, ale pro někoho je naopak lepší letět na západ. Každopádně nás čekají tři tréninkové dny přímo na místě, určitě se se vším jako obvykle vyrovnáme. Musíme,“ pousmál se Netopil, než s parťáky vyrazil do Oceánie.
Šampionát se otevírá právě v těchto okamžicích, pokud Večerník čtete hned v pondělním ránu českého času. Na programu postupně jsou čtyři disciplíny (sprint, slalom, head to head, sjezd), jejichž výsledky se vyhlašují samostatně, a navíc se sčítají do celkového hodnocení. „Jsem si jistý, že naše senzační dominance z minulého mistrovství se opravdu nemůže opakovat. Konkurence je rok od roku tvrdší, spousta soupeřů nás touží sesadit, a navíc musíme brát v potaz jak brzký termín, tak vzdálené dějiště. Za největší favority je tedy nutné považovat domácí Austrálii a Nový Zéland, územně bližší Japonsko nebo i zástupce amerického kontinentu, uvidíme co další Evropané. My samozřejmě chceme získat zase co nejvíc medailí, v ideálním případě nějaký ten titul. Budeme bojovat a snad to opět cinkne,“ přál si Netopil.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-