Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Loni na podzim fenomenálním způsobem ovládli mistrovství světa v Argentině. Teď - o pouhého půl roku později - čeká raftaře Tomi-Remont Prostějov reprezentující Českou republiku další světový šampionát. Konkrétně jde o MS 2019 v kategorii R6 (šestimístné čluny), a to v Austrálii na řece Tully. Vrcholný podnik letošní sezóny startuje právě dnes, potrvá do soboty 18. května.

Z prostějovského Raft teamu vyrazily k protinožcům hned čtyři posádky v tomto jmenovitém složení: muži (Aleš Daněk, Jan Havlíček, Václav Kabrhel, Ondřej Pinkava, Ondřej Rolenc, Jakub Vrzáň), ženy (Lenka Bauerová, Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Kateřina Vacíková, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová), veteráni (Zdeněk Bozděch, Michal Hric, Vítězslav Hric, Zbyněk Netopil, Ondřej Pinkava, Jan Šťastný) a junioři (Filip Jelínek, Václav Kristek, Jan Novotný, Vojtěch Přikryl, Vojtěch Skořepa, Karel Šotola).
„Myslím, že jsme se dobře rozjezdili během dvou prvních závodů na Sázavě a Kamenici. Po dlouhé zimní přestávce je vždycky potřeba co nejrychleji nabrat formu, teď to vzhledem k brzkému termínu mistrovství světa bylo dvojnásob důležité. Proto jsme nijak moc netlačili na výsledky, které se přesto povedly. Tím pádem věřím, že na tom v Austrálii budeme po výkonnostní stránce slušně,“ uvažoval před odletem na opačnou stranu zeměkoule kapitán Tomi-Remont Zbyněk Netopil.
Při tak dlouhé štrece čítající tisíce kilometrů je hodně důležitá aklimatizace. Hanácká výprava letěla rozdělená na dvě části, jedna v úterý 7. května odpoledne a druhá o den později dopoledne. „Na cestě strávíme přibližně čtyřiadvacet hodin. Máme dvě mezipřistání v Dubaji a na Bali, z cílového letiště v Sydney pak pojedeme autobusem ještě asi tři hodiny do vlastního dějiště šampionátu. Po takové pouti je člověk samozřejmě rozlámaný, takže se jeden další den nějak dává dohromady. Pak je potřeba se vyrovnat s jet legem, což je individuální záležitost. Většina lidí prý lépe zvládá přesun na východ, to je i můj případ, ale pro někoho je naopak lepší letět na západ. Každopádně nás čekají tři tréninkové dny přímo na místě, určitě se se vším jako obvykle vyrovnáme. Musíme,“ pousmál se Netopil, než s parťáky vyrazil do Oceánie.
Šampionát se otevírá právě v těchto okamžicích, pokud Večerník čtete hned v pondělním ránu českého času. Na programu postupně jsou čtyři disciplíny (sprint, slalom, head to head, sjezd), jejichž výsledky se vyhlašují samostatně, a navíc se sčítají do celkového hodnocení. „Jsem si jistý, že naše senzační dominance z minulého mistrovství se opravdu nemůže opakovat. Konkurence je rok od roku tvrdší, spousta soupeřů nás touží sesadit, a navíc musíme brát v potaz jak brzký termín, tak vzdálené dějiště. Za největší favority je tedy nutné považovat domácí Austrálii a Nový Zéland, územně bližší Japonsko nebo i zástupce amerického kontinentu, uvidíme co další Evropané. My samozřejmě chceme získat zase co nejvíc medailí, v ideálním případě nějaký ten titul. Budeme bojovat a snad to opět cinkne,“ přál si Netopil.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments