Příjemnou noc, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V zimě tu máme veřejné kluziště a na něm Hanácké curling, teď vznikla i letní obdoba v podobě nového sportovního projektu pro lidi. Nese výstižný název Hanácké beach 2019 a může probíhat díky tomu, že statutární město Prostějov nechalo na Masarykově náměstí v prostoru před muzeem vybudovat pískové hřiště. Zahrát si na něm může kdokoliv.

Slavnostní otevření krásného kurtu s jemným bílým pískem přitom obstaraly skutečně velké osobnosti. V pátečním odpoledni nejprve promluvil prostějovský primátor František Jura, následně projekt přihlížejícím divákům stručně představila jeho duchovní matka a náměstkyně primátora Milada Sokolová. Přítomen byl i další náměstek úzce zapojený do celé akce Jan Krchňavý.
Společně s moderátorem Janem Zatloukalem, jinak městským zastupitelem a ředitelem Sportcentra DDM, pak přivítali vzácné hosty, kteří obnovenou premiéru beach dvorce v centru našeho okresního města po mnoha letech ozdobili atraktivní zápasovou exhibicí. Své umění předvedli známí plážoví volejbalisté, bývalí reprezentanti České republiky a účastníci letních olympijských her 2012 v Londýně Přemysl Kubala a Petr Beneš!
Několikanásobní mistři ČR, jež i několik let po čtyřicítce stále zdatně prohánějí mnohem mladší konkurenci, nastoupili proti dvojici Radovan Makovský – Vít Beneš, tedy členům současné tuzemské špičky. Pikantní bylo, že proti sobě přátelsky vyrukovali otec a syn. Ještě podstatnějším faktem se však stalo, že přihlížející mohli sledovat výborný mužský beachvolejbal nejvyšší národní kvality.
Výrazně ostřílenější pár se viditelně pomaleji dostával do tempa, častěji chyboval. A byť počáteční ztrátu více bodů postupně dotáhl na nejtěsnější rozdíl, nakonec úvodní set ztratil 16:21. Do druhého už „staří bardi“ vstoupili podstatně lépe a sami šli do vedení, které celou sadu číslo dva udržovali až do výsledného skóre 21:18. Vítěze tak musel určit rozhodující tiebreak, v němž se stav nejprve dramaticky přeléval ze strany na stranu. Načež matadoři Kubala s Benešem starším v závěru prokázali své bohaté zkušenosti úspěšným finišem na 15:12.
„Byla to perfektní exhibice. Už aktivně nehráváme tolik jako dřív, pohybu máme kvůli pracovním povinnostem méně a každá podobná příležitost je pro nás hodně vítaná. Zvlášť pokud jde o natolik slavnostní záležitost s otevřením nového kurtu přímo na krásném náměstí Prostějova. Když je o nás ještě zájem a jsme pro lidi lákaví, tak to samozřejmě potěší,“ řekl Večerníku s úsměvem Přemysl Kubala.
Jeho dlouholetý parťák Petr Beneš si pochvaloval hezké počasí, jež přitom organizátory v předchozích dvou dnech notně potrápilo. Slavnostní otevření včetně exhibičního duelu volejbalistek VK Prostějov mělo totiž původně proběhnout už ve středu 15. května, leč zrušil ho vytrvalý déšť. Pro přetrvávající chlad pořadatelé odvolali také čtvrteční ukázkový trénink juniorek vékáčka, teprve v pátek 17. května nastal zlom a počasí se umoudřilo. Konečně po dlouhé době vysvitlo sluníčko, oteplilo se a pískový dvorec přímo v centru začal naplno fungovat.
Zasportovat ZDARMA si na něm může každý, kdo si dopředu zarezervuje svůj hrací čas na telefonních číslech 582 345 463 nebo 607 798 018. „Hřiště bude v provozu ještě tři týdny až do neděle 9. června. Dopoledne ve všední dny od 9.00 do 13.00 hodin bude sloužit školám, odpoledne až do 20.00 hodin a o víkendech celé dny je k dispozici široké veřejnosti,“ zopakovala Milada Sokolová.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments