Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V zimě tu máme veřejné kluziště a na něm Hanácké curling, teď vznikla i letní obdoba v podobě nového sportovního projektu pro lidi. Nese výstižný název Hanácké beach 2019 a může probíhat díky tomu, že statutární město Prostějov nechalo na Masarykově náměstí v prostoru před muzeem vybudovat pískové hřiště. Zahrát si na něm může kdokoliv.

Slavnostní otevření krásného kurtu s jemným bílým pískem přitom obstaraly skutečně velké osobnosti. V pátečním odpoledni nejprve promluvil prostějovský primátor František Jura, následně projekt přihlížejícím divákům stručně představila jeho duchovní matka a náměstkyně primátora Milada Sokolová. Přítomen byl i další náměstek úzce zapojený do celé akce Jan Krchňavý.
Společně s moderátorem Janem Zatloukalem, jinak městským zastupitelem a ředitelem Sportcentra DDM, pak přivítali vzácné hosty, kteří obnovenou premiéru beach dvorce v centru našeho okresního města po mnoha letech ozdobili atraktivní zápasovou exhibicí. Své umění předvedli známí plážoví volejbalisté, bývalí reprezentanti České republiky a účastníci letních olympijských her 2012 v Londýně Přemysl Kubala a Petr Beneš!
Několikanásobní mistři ČR, jež i několik let po čtyřicítce stále zdatně prohánějí mnohem mladší konkurenci, nastoupili proti dvojici Radovan Makovský – Vít Beneš, tedy členům současné tuzemské špičky. Pikantní bylo, že proti sobě přátelsky vyrukovali otec a syn. Ještě podstatnějším faktem se však stalo, že přihlížející mohli sledovat výborný mužský beachvolejbal nejvyšší národní kvality.
Výrazně ostřílenější pár se viditelně pomaleji dostával do tempa, častěji chyboval. A byť počáteční ztrátu více bodů postupně dotáhl na nejtěsnější rozdíl, nakonec úvodní set ztratil 16:21. Do druhého už „staří bardi“ vstoupili podstatně lépe a sami šli do vedení, které celou sadu číslo dva udržovali až do výsledného skóre 21:18. Vítěze tak musel určit rozhodující tiebreak, v němž se stav nejprve dramaticky přeléval ze strany na stranu. Načež matadoři Kubala s Benešem starším v závěru prokázali své bohaté zkušenosti úspěšným finišem na 15:12.
„Byla to perfektní exhibice. Už aktivně nehráváme tolik jako dřív, pohybu máme kvůli pracovním povinnostem méně a každá podobná příležitost je pro nás hodně vítaná. Zvlášť pokud jde o natolik slavnostní záležitost s otevřením nového kurtu přímo na krásném náměstí Prostějova. Když je o nás ještě zájem a jsme pro lidi lákaví, tak to samozřejmě potěší,“ řekl Večerníku s úsměvem Přemysl Kubala.
Jeho dlouholetý parťák Petr Beneš si pochvaloval hezké počasí, jež přitom organizátory v předchozích dvou dnech notně potrápilo. Slavnostní otevření včetně exhibičního duelu volejbalistek VK Prostějov mělo totiž původně proběhnout už ve středu 15. května, leč zrušil ho vytrvalý déšť. Pro přetrvávající chlad pořadatelé odvolali také čtvrteční ukázkový trénink juniorek vékáčka, teprve v pátek 17. května nastal zlom a počasí se umoudřilo. Konečně po dlouhé době vysvitlo sluníčko, oteplilo se a pískový dvorec přímo v centru začal naplno fungovat.
Zasportovat ZDARMA si na něm může každý, kdo si dopředu zarezervuje svůj hrací čas na telefonních číslech 582 345 463 nebo 607 798 018. „Hřiště bude v provozu ještě tři týdny až do neděle 9. června. Dopoledne ve všední dny od 9.00 do 13.00 hodin bude sloužit školám, odpoledne až do 20.00 hodin a o víkendech celé dny je k dispozici široké veřejnosti,“ zopakovala Milada Sokolová.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments