Dobré odpoledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V zimě tu máme veřejné kluziště a na něm Hanácké curling, teď vznikla i letní obdoba v podobě nového sportovního projektu pro lidi. Nese výstižný název Hanácké beach 2019 a může probíhat díky tomu, že statutární město Prostějov nechalo na Masarykově náměstí v prostoru před muzeem vybudovat pískové hřiště. Zahrát si na něm může kdokoliv.

Slavnostní otevření krásného kurtu s jemným bílým pískem přitom obstaraly skutečně velké osobnosti. V pátečním odpoledni nejprve promluvil prostějovský primátor František Jura, následně projekt přihlížejícím divákům stručně představila jeho duchovní matka a náměstkyně primátora Milada Sokolová. Přítomen byl i další náměstek úzce zapojený do celé akce Jan Krchňavý.
Společně s moderátorem Janem Zatloukalem, jinak městským zastupitelem a ředitelem Sportcentra DDM, pak přivítali vzácné hosty, kteří obnovenou premiéru beach dvorce v centru našeho okresního města po mnoha letech ozdobili atraktivní zápasovou exhibicí. Své umění předvedli známí plážoví volejbalisté, bývalí reprezentanti České republiky a účastníci letních olympijských her 2012 v Londýně Přemysl Kubala a Petr Beneš!
Několikanásobní mistři ČR, jež i několik let po čtyřicítce stále zdatně prohánějí mnohem mladší konkurenci, nastoupili proti dvojici Radovan Makovský – Vít Beneš, tedy členům současné tuzemské špičky. Pikantní bylo, že proti sobě přátelsky vyrukovali otec a syn. Ještě podstatnějším faktem se však stalo, že přihlížející mohli sledovat výborný mužský beachvolejbal nejvyšší národní kvality.
Výrazně ostřílenější pár se viditelně pomaleji dostával do tempa, častěji chyboval. A byť počáteční ztrátu více bodů postupně dotáhl na nejtěsnější rozdíl, nakonec úvodní set ztratil 16:21. Do druhého už „staří bardi“ vstoupili podstatně lépe a sami šli do vedení, které celou sadu číslo dva udržovali až do výsledného skóre 21:18. Vítěze tak musel určit rozhodující tiebreak, v němž se stav nejprve dramaticky přeléval ze strany na stranu. Načež matadoři Kubala s Benešem starším v závěru prokázali své bohaté zkušenosti úspěšným finišem na 15:12.
„Byla to perfektní exhibice. Už aktivně nehráváme tolik jako dřív, pohybu máme kvůli pracovním povinnostem méně a každá podobná příležitost je pro nás hodně vítaná. Zvlášť pokud jde o natolik slavnostní záležitost s otevřením nového kurtu přímo na krásném náměstí Prostějova. Když je o nás ještě zájem a jsme pro lidi lákaví, tak to samozřejmě potěší,“ řekl Večerníku s úsměvem Přemysl Kubala.
Jeho dlouholetý parťák Petr Beneš si pochvaloval hezké počasí, jež přitom organizátory v předchozích dvou dnech notně potrápilo. Slavnostní otevření včetně exhibičního duelu volejbalistek VK Prostějov mělo totiž původně proběhnout už ve středu 15. května, leč zrušil ho vytrvalý déšť. Pro přetrvávající chlad pořadatelé odvolali také čtvrteční ukázkový trénink juniorek vékáčka, teprve v pátek 17. května nastal zlom a počasí se umoudřilo. Konečně po dlouhé době vysvitlo sluníčko, oteplilo se a pískový dvorec přímo v centru začal naplno fungovat.
Zasportovat ZDARMA si na něm může každý, kdo si dopředu zarezervuje svůj hrací čas na telefonních číslech 582 345 463 nebo 607 798 018. „Hřiště bude v provozu ještě tři týdny až do neděle 9. června. Dopoledne ve všední dny od 9.00 do 13.00 hodin bude sloužit školám, odpoledne až do 20.00 hodin a o víkendech celé dny je k dispozici široké veřejnosti,“ zopakovala Milada Sokolová.


Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments