Dobrý podvečer, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Orientační běh i biatlon jsou přírodní sporty pod širým nebem, v nichž se závodí (téměř) za každého počasí. Ve středu 15. května to v Prostějově platilo i pro druhý ročník zábavné akce pro veřejnost u příležitosti World Orienteering Day, tedy Světového dne orientačního běhu.

Zatímco loňská premiéra sportovního odpoledne propagujícího vedle „orienťáku“ také biatlon nalákala na plochu fotbalového hřiště ve Sportovní ulici (bývalá „Želízka“) více než dvě stovky zvědavých zájemců, letos bohužel zvítězilo nepříznivé počasí. Řečeno boxerskou terminologií to sice nebylo úplné k.o., ale vytrvalý déšť vyhrál vysoko na body.
Na připravenou trať s několika kontrolami v okolí stadionu se vydalo jen pár desítek nadšenců, převážně dětí z řad pořádajícího oddílu SK Prostějov. Omladina si vyzkoušela rovněž připravené bludiště kontrol přímo na travnaté ploše, zatímco vedle bylo pro změnu stanoviště Klubu biatlonu Prostějov se střelbou ze vzduchovky na přenosné terče určené pro letní verzi tohoto v České republice velmi populárního zimního sportu.
„Samozřejmě jsem sledoval předpověď počasí a věděl tak, že středeční den bude s vysokou pravděpodobností deštivý. Optimální by bylo celou akci přeložit na jiný termín, ale máme vypůjčené vybavení za desítky tisíc korun, které musí putovat na další akce i závody v celé oblasti. A najít nové datum pro naše odpoledne by bylo hodně složité. Proto jsme nic neodvolávali i za cenu, že účast bude tentokrát nižší. Za rok se snad dočkáme opět lepšího počasí, na polovinu května je letos fakt mimořádně škaredě,“ povzdechl si hlavní organizátor Dušan Vystavěl.
Ti, kteří si navzdory chladu i neustále padajícím kapkám vyzkoušeli nachystanou zábavu, byli za svou odolnost bohatě odměněni. Každý si odnesl diplom, drobnou cenu, sladkou odměnu a navíc originální zážitek z aktivního pohybu na čerstvém vzduchu. Byť jeho čerstvost tentokrát dosáhla takových hodnot, jež si nikdo nepřál. Orientační běžci i biatlonisté se coby vyhlášení „přírodňáci“ vyrovnali s náročnými podmínkami bez problémů, širší veřejnost si snad maximálně užije prostějovský World Orienteering Day 2020.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments