Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Orientační běh i biatlon jsou přírodní sporty pod širým nebem, v nichž se závodí (téměř) za každého počasí. Ve středu 15. května to v Prostějově platilo i pro druhý ročník zábavné akce pro veřejnost u příležitosti World Orienteering Day, tedy Světového dne orientačního běhu.

Zatímco loňská premiéra sportovního odpoledne propagujícího vedle „orienťáku“ také biatlon nalákala na plochu fotbalového hřiště ve Sportovní ulici (bývalá „Želízka“) více než dvě stovky zvědavých zájemců, letos bohužel zvítězilo nepříznivé počasí. Řečeno boxerskou terminologií to sice nebylo úplné k.o., ale vytrvalý déšť vyhrál vysoko na body.
Na připravenou trať s několika kontrolami v okolí stadionu se vydalo jen pár desítek nadšenců, převážně dětí z řad pořádajícího oddílu SK Prostějov. Omladina si vyzkoušela rovněž připravené bludiště kontrol přímo na travnaté ploše, zatímco vedle bylo pro změnu stanoviště Klubu biatlonu Prostějov se střelbou ze vzduchovky na přenosné terče určené pro letní verzi tohoto v České republice velmi populárního zimního sportu.
„Samozřejmě jsem sledoval předpověď počasí a věděl tak, že středeční den bude s vysokou pravděpodobností deštivý. Optimální by bylo celou akci přeložit na jiný termín, ale máme vypůjčené vybavení za desítky tisíc korun, které musí putovat na další akce i závody v celé oblasti. A najít nové datum pro naše odpoledne by bylo hodně složité. Proto jsme nic neodvolávali i za cenu, že účast bude tentokrát nižší. Za rok se snad dočkáme opět lepšího počasí, na polovinu května je letos fakt mimořádně škaredě,“ povzdechl si hlavní organizátor Dušan Vystavěl.
Ti, kteří si navzdory chladu i neustále padajícím kapkám vyzkoušeli nachystanou zábavu, byli za svou odolnost bohatě odměněni. Každý si odnesl diplom, drobnou cenu, sladkou odměnu a navíc originální zážitek z aktivního pohybu na čerstvém vzduchu. Byť jeho čerstvost tentokrát dosáhla takových hodnot, jež si nikdo nepřál. Orientační běžci i biatlonisté se coby vyhlášení „přírodňáci“ vyrovnali s náročnými podmínkami bez problémů, širší veřejnost si snad maximálně užije prostějovský World Orienteering Day 2020.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments