Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě dnes, tj. v pondělí 20. dubna, startuje na jihoamerickém kontinentu významná mezinárodní akce jednorázového charakteru v klasickém parašutismu. Konkrétně jde o Světový pohár 2019 v argentinské Cordobě, kde Českou republiku reprezentuje tým Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov.

„Není to klasický seriál svěťáku probíhajícího v Evropě, ten přijde na řadu až od června se svými šesti tradičními díly v obvyklých dějištích. Argentina je něco mimořádného navíc, co letos přibylo do termínového kalendáře hned zkraje sezóny. A v podstatě se jedná o obdobu mistrovství světa, neboť na programu jsou úplně stejné disciplíny. To znamená nejen přesnost přistání, ale i individuální akrobacie a součet výsledků do celkového pořadí jak jednotlivců, tak družstev,“ informoval Večerník reprezentační trenér ČR Ivan Hovorka.
Do pětičlenného týmu České republiky nominoval čtyři muže a jednoho juniora. „Z úspěšného kvinteta musel jeden borec ven, což padlo na Oldu Šorfa. Pětku Dukly tak tvoří Jirka Gečnuk, Hynek Tábor, Libor Jiroušek, Miloš Kříž a mladý Peťa Chládek,“ vyjmenoval Hovorka.
Výsledkové ambice? „Cíle máme vždycky vysoké, jako nejúspěšnější výprava loňského světového šampionátu si je ani nemůžete dávat malé. Příprava však byla poměrně komplikovaná, kluci toho v klasice letos zatím moc nenatrénovali. Uvidíme, jak se s tím poperou, nějaké medaile snad ale zase vybojujeme,“ zadoufal Hovorka.
Hanácká výprava letěla do třetího největšího argentinského města velikostí srovnatelného s Prahou v pátek 17. května, sám Světový pohár tam potrvá do neděle 26. května. Z celého průběhu mezinárodně důležitého klání vám Večerník přinese podrobné zpravodajství.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments