Dobré ráno, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě dnes, tj. v pondělí 20. dubna, startuje na jihoamerickém kontinentu významná mezinárodní akce jednorázového charakteru v klasickém parašutismu. Konkrétně jde o Světový pohár 2019 v argentinské Cordobě, kde Českou republiku reprezentuje tým Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov.

„Není to klasický seriál svěťáku probíhajícího v Evropě, ten přijde na řadu až od června se svými šesti tradičními díly v obvyklých dějištích. Argentina je něco mimořádného navíc, co letos přibylo do termínového kalendáře hned zkraje sezóny. A v podstatě se jedná o obdobu mistrovství světa, neboť na programu jsou úplně stejné disciplíny. To znamená nejen přesnost přistání, ale i individuální akrobacie a součet výsledků do celkového pořadí jak jednotlivců, tak družstev,“ informoval Večerník reprezentační trenér ČR Ivan Hovorka.
Do pětičlenného týmu České republiky nominoval čtyři muže a jednoho juniora. „Z úspěšného kvinteta musel jeden borec ven, což padlo na Oldu Šorfa. Pětku Dukly tak tvoří Jirka Gečnuk, Hynek Tábor, Libor Jiroušek, Miloš Kříž a mladý Peťa Chládek,“ vyjmenoval Hovorka.
Výsledkové ambice? „Cíle máme vždycky vysoké, jako nejúspěšnější výprava loňského světového šampionátu si je ani nemůžete dávat malé. Příprava však byla poměrně komplikovaná, kluci toho v klasice letos zatím moc nenatrénovali. Uvidíme, jak se s tím poperou, nějaké medaile snad ale zase vybojujeme,“ zadoufal Hovorka.
Hanácká výprava letěla do třetího největšího argentinského města velikostí srovnatelného s Prahou v pátek 17. května, sám Světový pohár tam potrvá do neděle 26. května. Z celého průběhu mezinárodně důležitého klání vám Večerník přinese podrobné zpravodajství.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments