Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Premiéru jedné velké sportovní akce mezinárodního významu zažije v tomto týdnu Olomoucký kraj. Od 23. do 27. července půjde o historicky první ročník Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu hostící hanácká metropole, ale dva závody z pětidenního programu proběhnou na Prostějovsku.

Hned v úterý 23. července odstartuje kontinentální šampionát vysokoškolských „orienťáků“ přímo v Prostějově, neboť Sportcentrum DDM na Vápenici se od 17.00 do 18.45 hodin stane centrem prologu. Muži absolvují 2,6 kilometru a ženy 2,2 kilometru na připravených tratích v okolí nedaleko městského centra.
„Budovu na Vápenici jsme kompletně zrekonstruovali, a že bude hned využita pro akci takového významu, to velmi vítám. Do budoucna bychom chtěli v areálu pořádat víc podobných akcí,” řekl nám ředitel Sportcentra DDM Jan Zatloukal.
Faktu, že start univerzitního ME přivítá právě Prostějov, si cení i náměstek primátora statutárního města PV Jan Krchňavý. „Soutěže se velice rád zúčastním a bude mi ctí jménem města na závěr odměnit nejlepší závodníky. Orientační běžce z prostějovského oddílu podporujeme dlouhodobě a jsem tedy rád, že se jim podařilo dostat natolik důležitý mezinárodní podnik právě do našeho města. Rovněž mě těší, že na startu budou i zástupci domácího klubu,” prohlásil Krchňavý.
V pátek 26. července pak téměř sto padesát účastníků celého klání obou pohlaví zamíří na Velký Kosíř, kde se od 9.00 do 14.00 hodin uskuteční závod na krátké trati. Ta se vždy vyznačuje vysokou orientační náročností, což daný terén lesních porostů a luk nejvyššího vrcholu našeho regionu dokonale splňuje.
Jinak evropský šampionát zavítá i do dalších koutů celého kraje. Olomouc se ujme slavnostního zahájení ve středečním večeru i závěrečných sobotních štafet dvojic včetně slavnostního zakončení. Mezitím ve čtvrtek proběhne ještě sprint – dopolední kvalifikace na Bouzově + odpolední finále v Mohelnici.
Duchovním otcem ME vysokoškoláků a předsedou jeho organizačního výboru je prostějovský rodák Dušan Vystavěl, šéf místního oddílu SK a mimo jiné technický delegát evropského svazu orientačního běhu. „Mám radost, že původní myšlenku a nápad přivést do Olomouckého kraje včetně Prostějovska další orienťáckou akci velké mezinárodní důležitosti se podařilo takovým způsobem zrealizovat. Představí se u nás sto čtyřicet dva závodníků a závodnic z jednapadesáti univerzit devatenácti různých států, pro které jsme se snažili nachystat co nejzajímavější závody té nejvyšší možné úrovně po všech stránkách, včetně celkového zajištění. Věřím, že si účastníci mistrovství krásně užijí a výsledkově se neztratí naši čeští reprezentanti včetně zástupců SK Prostějov,“ pověděl Vystavěl Večerníku.

PROGRAM ME UNIVERZIT V ORIENTAČNÍM BĚHU 2019
Úterý 23. července: 17.00 až 18.45 hodin prolog (Prostějov).
Středa 24. července: 20.19 až 21.29 hodin slavnostní zahájení (Olomouc).
Čtvrtek 25. července: 9.00 až 12.00 hodin kvalifikace sprintu (Bouzov), 15.00 až 18.00 hodin finále sprintu (Mohelnice).
Pátek 26. července: 9.00 až 14.00 hodin krátká trať (Velký Kosíř), 20.30 až 21.00 hodin medailový ceremoniál (Olomouc).
Sobota 27. července: 9.00 až 14.00 hodin smíšené štafety dvojic (Olomouc), 14.00 až 15.00 hodin medailový ceremoniál a slavnostní zakončení (Olomouc).

PŘEHLED ÚČASTNÍKŮ ME UNIVERZIT V ORIENTAČNÍM BĚHU 2019
Rakousko 5 závodníků (2 muži + 3 ženy), Belgie 5 (5 + 0), Česko 17 (5 + 12), Francie 17 (12 + 5), Německo 5 (3 + 2), Maďarsko 16 (8 + 8), Irsko 6 (2 + 4), Izrael 11 (9 + 2), Lotyšsko 7 (3 + 4), Litva 4 (2 + 2), Polsko 7 (5 + 2), Rumunsko 5 (3 + 2), Rusko 6 (4 + 2), Srbsko 2 (2 + 0), Švýcarsko 17 (10 + 7), Turecko 3 (1 + 2), Velká Británie 3 (1 + 2).
Perličkou je účast tří závodníků Státní univerzity ze sibiřského Irkutsku, kteří díky tomu, že Rusko leží na obou kontinentech, mohou na tomto evropském šampionátu regulérně startovat.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments