Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Premiéru jedné velké sportovní akce mezinárodního významu zažije v tomto týdnu Olomoucký kraj. Od 23. do 27. července půjde o historicky první ročník Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu hostící hanácká metropole, ale dva závody z pětidenního programu proběhnou na Prostějovsku.

Hned v úterý 23. července odstartuje kontinentální šampionát vysokoškolských „orienťáků“ přímo v Prostějově, neboť Sportcentrum DDM na Vápenici se od 17.00 do 18.45 hodin stane centrem prologu. Muži absolvují 2,6 kilometru a ženy 2,2 kilometru na připravených tratích v okolí nedaleko městského centra.
„Budovu na Vápenici jsme kompletně zrekonstruovali, a že bude hned využita pro akci takového významu, to velmi vítám. Do budoucna bychom chtěli v areálu pořádat víc podobných akcí,” řekl nám ředitel Sportcentra DDM Jan Zatloukal.
Faktu, že start univerzitního ME přivítá právě Prostějov, si cení i náměstek primátora statutárního města PV Jan Krchňavý. „Soutěže se velice rád zúčastním a bude mi ctí jménem města na závěr odměnit nejlepší závodníky. Orientační běžce z prostějovského oddílu podporujeme dlouhodobě a jsem tedy rád, že se jim podařilo dostat natolik důležitý mezinárodní podnik právě do našeho města. Rovněž mě těší, že na startu budou i zástupci domácího klubu,” prohlásil Krchňavý.
V pátek 26. července pak téměř sto padesát účastníků celého klání obou pohlaví zamíří na Velký Kosíř, kde se od 9.00 do 14.00 hodin uskuteční závod na krátké trati. Ta se vždy vyznačuje vysokou orientační náročností, což daný terén lesních porostů a luk nejvyššího vrcholu našeho regionu dokonale splňuje.
Jinak evropský šampionát zavítá i do dalších koutů celého kraje. Olomouc se ujme slavnostního zahájení ve středečním večeru i závěrečných sobotních štafet dvojic včetně slavnostního zakončení. Mezitím ve čtvrtek proběhne ještě sprint – dopolední kvalifikace na Bouzově + odpolední finále v Mohelnici.
Duchovním otcem ME vysokoškoláků a předsedou jeho organizačního výboru je prostějovský rodák Dušan Vystavěl, šéf místního oddílu SK a mimo jiné technický delegát evropského svazu orientačního běhu. „Mám radost, že původní myšlenku a nápad přivést do Olomouckého kraje včetně Prostějovska další orienťáckou akci velké mezinárodní důležitosti se podařilo takovým způsobem zrealizovat. Představí se u nás sto čtyřicet dva závodníků a závodnic z jednapadesáti univerzit devatenácti různých států, pro které jsme se snažili nachystat co nejzajímavější závody té nejvyšší možné úrovně po všech stránkách, včetně celkového zajištění. Věřím, že si účastníci mistrovství krásně užijí a výsledkově se neztratí naši čeští reprezentanti včetně zástupců SK Prostějov,“ pověděl Vystavěl Večerníku.

PROGRAM ME UNIVERZIT V ORIENTAČNÍM BĚHU 2019
Úterý 23. července: 17.00 až 18.45 hodin prolog (Prostějov).
Středa 24. července: 20.19 až 21.29 hodin slavnostní zahájení (Olomouc).
Čtvrtek 25. července: 9.00 až 12.00 hodin kvalifikace sprintu (Bouzov), 15.00 až 18.00 hodin finále sprintu (Mohelnice).
Pátek 26. července: 9.00 až 14.00 hodin krátká trať (Velký Kosíř), 20.30 až 21.00 hodin medailový ceremoniál (Olomouc).
Sobota 27. července: 9.00 až 14.00 hodin smíšené štafety dvojic (Olomouc), 14.00 až 15.00 hodin medailový ceremoniál a slavnostní zakončení (Olomouc).

PŘEHLED ÚČASTNÍKŮ ME UNIVERZIT V ORIENTAČNÍM BĚHU 2019
Rakousko 5 závodníků (2 muži + 3 ženy), Belgie 5 (5 + 0), Česko 17 (5 + 12), Francie 17 (12 + 5), Německo 5 (3 + 2), Maďarsko 16 (8 + 8), Irsko 6 (2 + 4), Izrael 11 (9 + 2), Lotyšsko 7 (3 + 4), Litva 4 (2 + 2), Polsko 7 (5 + 2), Rumunsko 5 (3 + 2), Rusko 6 (4 + 2), Srbsko 2 (2 + 0), Švýcarsko 17 (10 + 7), Turecko 3 (1 + 2), Velká Británie 3 (1 + 2).
Perličkou je účast tří závodníků Státní univerzity ze sibiřského Irkutsku, kteří díky tomu, že Rusko leží na obou kontinentech, mohou na tomto evropském šampionátu regulérně startovat.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-