Dobré odpoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Premiéru jedné velké sportovní akce mezinárodního významu zažije v tomto týdnu Olomoucký kraj. Od 23. do 27. července půjde o historicky první ročník Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu hostící hanácká metropole, ale dva závody z pětidenního programu proběhnou na Prostějovsku.

Hned v úterý 23. července odstartuje kontinentální šampionát vysokoškolských „orienťáků“ přímo v Prostějově, neboť Sportcentrum DDM na Vápenici se od 17.00 do 18.45 hodin stane centrem prologu. Muži absolvují 2,6 kilometru a ženy 2,2 kilometru na připravených tratích v okolí nedaleko městského centra.
„Budovu na Vápenici jsme kompletně zrekonstruovali, a že bude hned využita pro akci takového významu, to velmi vítám. Do budoucna bychom chtěli v areálu pořádat víc podobných akcí,” řekl nám ředitel Sportcentra DDM Jan Zatloukal.
Faktu, že start univerzitního ME přivítá právě Prostějov, si cení i náměstek primátora statutárního města PV Jan Krchňavý. „Soutěže se velice rád zúčastním a bude mi ctí jménem města na závěr odměnit nejlepší závodníky. Orientační běžce z prostějovského oddílu podporujeme dlouhodobě a jsem tedy rád, že se jim podařilo dostat natolik důležitý mezinárodní podnik právě do našeho města. Rovněž mě těší, že na startu budou i zástupci domácího klubu,” prohlásil Krchňavý.
V pátek 26. července pak téměř sto padesát účastníků celého klání obou pohlaví zamíří na Velký Kosíř, kde se od 9.00 do 14.00 hodin uskuteční závod na krátké trati. Ta se vždy vyznačuje vysokou orientační náročností, což daný terén lesních porostů a luk nejvyššího vrcholu našeho regionu dokonale splňuje.
Jinak evropský šampionát zavítá i do dalších koutů celého kraje. Olomouc se ujme slavnostního zahájení ve středečním večeru i závěrečných sobotních štafet dvojic včetně slavnostního zakončení. Mezitím ve čtvrtek proběhne ještě sprint – dopolední kvalifikace na Bouzově + odpolední finále v Mohelnici.
Duchovním otcem ME vysokoškoláků a předsedou jeho organizačního výboru je prostějovský rodák Dušan Vystavěl, šéf místního oddílu SK a mimo jiné technický delegát evropského svazu orientačního běhu. „Mám radost, že původní myšlenku a nápad přivést do Olomouckého kraje včetně Prostějovska další orienťáckou akci velké mezinárodní důležitosti se podařilo takovým způsobem zrealizovat. Představí se u nás sto čtyřicet dva závodníků a závodnic z jednapadesáti univerzit devatenácti různých států, pro které jsme se snažili nachystat co nejzajímavější závody té nejvyšší možné úrovně po všech stránkách, včetně celkového zajištění. Věřím, že si účastníci mistrovství krásně užijí a výsledkově se neztratí naši čeští reprezentanti včetně zástupců SK Prostějov,“ pověděl Vystavěl Večerníku.

PROGRAM ME UNIVERZIT V ORIENTAČNÍM BĚHU 2019
Úterý 23. července: 17.00 až 18.45 hodin prolog (Prostějov).
Středa 24. července: 20.19 až 21.29 hodin slavnostní zahájení (Olomouc).
Čtvrtek 25. července: 9.00 až 12.00 hodin kvalifikace sprintu (Bouzov), 15.00 až 18.00 hodin finále sprintu (Mohelnice).
Pátek 26. července: 9.00 až 14.00 hodin krátká trať (Velký Kosíř), 20.30 až 21.00 hodin medailový ceremoniál (Olomouc).
Sobota 27. července: 9.00 až 14.00 hodin smíšené štafety dvojic (Olomouc), 14.00 až 15.00 hodin medailový ceremoniál a slavnostní zakončení (Olomouc).

PŘEHLED ÚČASTNÍKŮ ME UNIVERZIT V ORIENTAČNÍM BĚHU 2019
Rakousko 5 závodníků (2 muži + 3 ženy), Belgie 5 (5 + 0), Česko 17 (5 + 12), Francie 17 (12 + 5), Německo 5 (3 + 2), Maďarsko 16 (8 + 8), Irsko 6 (2 + 4), Izrael 11 (9 + 2), Lotyšsko 7 (3 + 4), Litva 4 (2 + 2), Polsko 7 (5 + 2), Rumunsko 5 (3 + 2), Rusko 6 (4 + 2), Srbsko 2 (2 + 0), Švýcarsko 17 (10 + 7), Turecko 3 (1 + 2), Velká Británie 3 (1 + 2).
Perličkou je účast tří závodníků Státní univerzity ze sibiřského Irkutsku, kteří díky tomu, že Rusko leží na obou kontinentech, mohou na tomto evropském šampionátu regulérně startovat.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments