Příjemnou noc, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Druhou zastávkou letošního Světového poháru na přesnost přistání v klasickém parašutismu byl pro závodníky z celé planety slovinský Bled. A prim v nádherném prostředí u známého jezera hráli borci Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov!

Suverénně s velkým náskokem ovládli soutěž družstev, v níž navíc jejich druhý tým obsadil páté místo. A mezi jednotlivci v kategorii mužů kraloval loňský mistr světa, a to nestárnoucí Jiří Gečnuk!
Což zdaleka nebylo vše, neboť dělenou třetí pozici obsadili v mužích Libor Jiroušek i Oldřich Šorf a v juniorech Petr Chládek. Celková medailová bilance hanácké výpravy z Balkánu tudíž narostla na dva zlaté + tři bronzové kovy!
Třetí díl SP v německém Peitingu o uplynulém víkendu prostějovští parašutisté vynechali také z toho důvodu, že kvůli extrémně náročným podmínkám není daný závod moc oblíbený. Navíc už během aktuálního týdne čeká kompletní sestavu Dukly mistrovství republiky (25. až 28. července ve Frýdlantu).
SP V PARAŠUTISMU 2019 – 2. ZÁVOD (SLOVINSKO, BLED)
Muži – jednotlivci
Přesnost přistání: 1. Gečnuk (Česko – Dukla Prostějov) 2 cm, 2. Al Atas (Katar) 3 cm, 3. Jiroušek a Šorf 4 cm, 8. Kříž 5 cm, 15. Hájek 7 cm, 19. Tábor a Směšný 8 cm, 32. Chládek, Pavlíček a Rataj 10 cm, 84. Žák (všichni Česko – Dukla Prostějov) 19 cm.
Muži – družstva
Přesnost přistání: 1. Česko – Dukla Prostějov A (Gečnuk, Šorf, Kříž, Hájek, Tábor) 26 cm, 2. Francie 42 cm, 3. Itálie 46 cm, 5. Česko – Dukla Prostějov B (Jiroušek, Směšný, Chládek, Pavlíček, Žák) 51 cm.
Junioři – jednotlivci
Přesnost přistání: 1. Baumann (Švýcarsko) 5 cm, 2. Ferroni (Francie) 6 cm, 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov) 10 cm.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments