Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Druhou zastávkou letošního Světového poháru na přesnost přistání v klasickém parašutismu byl pro závodníky z celé planety slovinský Bled. A prim v nádherném prostředí u známého jezera hráli borci Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov!

Suverénně s velkým náskokem ovládli soutěž družstev, v níž navíc jejich druhý tým obsadil páté místo. A mezi jednotlivci v kategorii mužů kraloval loňský mistr světa, a to nestárnoucí Jiří Gečnuk!
Což zdaleka nebylo vše, neboť dělenou třetí pozici obsadili v mužích Libor Jiroušek i Oldřich Šorf a v juniorech Petr Chládek. Celková medailová bilance hanácké výpravy z Balkánu tudíž narostla na dva zlaté + tři bronzové kovy!
Třetí díl SP v německém Peitingu o uplynulém víkendu prostějovští parašutisté vynechali také z toho důvodu, že kvůli extrémně náročným podmínkám není daný závod moc oblíbený. Navíc už během aktuálního týdne čeká kompletní sestavu Dukly mistrovství republiky (25. až 28. července ve Frýdlantu).
SP V PARAŠUTISMU 2019 – 2. ZÁVOD (SLOVINSKO, BLED)
Muži – jednotlivci
Přesnost přistání: 1. Gečnuk (Česko – Dukla Prostějov) 2 cm, 2. Al Atas (Katar) 3 cm, 3. Jiroušek a Šorf 4 cm, 8. Kříž 5 cm, 15. Hájek 7 cm, 19. Tábor a Směšný 8 cm, 32. Chládek, Pavlíček a Rataj 10 cm, 84. Žák (všichni Česko – Dukla Prostějov) 19 cm.
Muži – družstva
Přesnost přistání: 1. Česko – Dukla Prostějov A (Gečnuk, Šorf, Kříž, Hájek, Tábor) 26 cm, 2. Francie 42 cm, 3. Itálie 46 cm, 5. Česko – Dukla Prostějov B (Jiroušek, Směšný, Chládek, Pavlíček, Žák) 51 cm.
Junioři – jednotlivci
Přesnost přistání: 1. Baumann (Švýcarsko) 5 cm, 2. Ferroni (Francie) 6 cm, 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov) 10 cm.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments