Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Druhou zastávkou letošního Světového poháru na přesnost přistání v klasickém parašutismu byl pro závodníky z celé planety slovinský Bled. A prim v nádherném prostředí u známého jezera hráli borci Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov!

Suverénně s velkým náskokem ovládli soutěž družstev, v níž navíc jejich druhý tým obsadil páté místo. A mezi jednotlivci v kategorii mužů kraloval loňský mistr světa, a to nestárnoucí Jiří Gečnuk!
Což zdaleka nebylo vše, neboť dělenou třetí pozici obsadili v mužích Libor Jiroušek i Oldřich Šorf a v juniorech Petr Chládek. Celková medailová bilance hanácké výpravy z Balkánu tudíž narostla na dva zlaté + tři bronzové kovy!
Třetí díl SP v německém Peitingu o uplynulém víkendu prostějovští parašutisté vynechali také z toho důvodu, že kvůli extrémně náročným podmínkám není daný závod moc oblíbený. Navíc už během aktuálního týdne čeká kompletní sestavu Dukly mistrovství republiky (25. až 28. července ve Frýdlantu).
SP V PARAŠUTISMU 2019 – 2. ZÁVOD (SLOVINSKO, BLED)
Muži – jednotlivci
Přesnost přistání: 1. Gečnuk (Česko – Dukla Prostějov) 2 cm, 2. Al Atas (Katar) 3 cm, 3. Jiroušek a Šorf 4 cm, 8. Kříž 5 cm, 15. Hájek 7 cm, 19. Tábor a Směšný 8 cm, 32. Chládek, Pavlíček a Rataj 10 cm, 84. Žák (všichni Česko – Dukla Prostějov) 19 cm.
Muži – družstva
Přesnost přistání: 1. Česko – Dukla Prostějov A (Gečnuk, Šorf, Kříž, Hájek, Tábor) 26 cm, 2. Francie 42 cm, 3. Itálie 46 cm, 5. Česko – Dukla Prostějov B (Jiroušek, Směšný, Chládek, Pavlíček, Žák) 51 cm.
Junioři – jednotlivci
Přesnost přistání: 1. Baumann (Švýcarsko) 5 cm, 2. Ferroni (Francie) 6 cm, 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov) 10 cm.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments