Dobrý podvečer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Druhou zastávkou letošního Světového poháru na přesnost přistání v klasickém parašutismu byl pro závodníky z celé planety slovinský Bled. A prim v nádherném prostředí u známého jezera hráli borci Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov!

Suverénně s velkým náskokem ovládli soutěž družstev, v níž navíc jejich druhý tým obsadil páté místo. A mezi jednotlivci v kategorii mužů kraloval loňský mistr světa, a to nestárnoucí Jiří Gečnuk!
Což zdaleka nebylo vše, neboť dělenou třetí pozici obsadili v mužích Libor Jiroušek i Oldřich Šorf a v juniorech Petr Chládek. Celková medailová bilance hanácké výpravy z Balkánu tudíž narostla na dva zlaté + tři bronzové kovy!
Třetí díl SP v německém Peitingu o uplynulém víkendu prostějovští parašutisté vynechali také z toho důvodu, že kvůli extrémně náročným podmínkám není daný závod moc oblíbený. Navíc už během aktuálního týdne čeká kompletní sestavu Dukly mistrovství republiky (25. až 28. července ve Frýdlantu).
SP V PARAŠUTISMU 2019 – 2. ZÁVOD (SLOVINSKO, BLED)
Muži – jednotlivci
Přesnost přistání: 1. Gečnuk (Česko – Dukla Prostějov) 2 cm, 2. Al Atas (Katar) 3 cm, 3. Jiroušek a Šorf 4 cm, 8. Kříž 5 cm, 15. Hájek 7 cm, 19. Tábor a Směšný 8 cm, 32. Chládek, Pavlíček a Rataj 10 cm, 84. Žák (všichni Česko – Dukla Prostějov) 19 cm.
Muži – družstva
Přesnost přistání: 1. Česko – Dukla Prostějov A (Gečnuk, Šorf, Kříž, Hájek, Tábor) 26 cm, 2. Francie 42 cm, 3. Itálie 46 cm, 5. Česko – Dukla Prostějov B (Jiroušek, Směšný, Chládek, Pavlíček, Žák) 51 cm.
Junioři – jednotlivci
Přesnost přistání: 1. Baumann (Švýcarsko) 5 cm, 2. Ferroni (Francie) 6 cm, 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov) 10 cm.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar