Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Po sobotním poledni se spustil vydatný lijavec, který ohrozil pořádání čtvrtého ročníku závodu v přespolním běhu Domamyslická stěna 2019. Naštěstí okolo čtvrté hodiny odpolední pršet přestalo, následně se počasí umoudřilo, i účastníci nakonec dorazili. A mohlo se tedy běžet.

Čtyřicet závodníků a závodnic všeho věku se vydalo na originální a krásnou trať. Ta stejně jako loni vedla z fotbalového hřiště pořádající TJ Sokol Mostkovice polními cestami + menšími stezkami nahoru k Záhoří nad sousední Domamyslice (proto takový název akce), poté zase jinou trasou zpátky dolů.
Nejtěžším bodem necelých deset kilometrů dlouhé vzdálenosti pro dospělé byla tradiční „Roklina“, tentokrát kvůli částečně bahnitému a tím kluzkému terénu obzvláště náročná. Všichni ji ale úspěšně zdolali, včetně dvou veteránských aktérů.
Jinde na trati tolik bláta neleželo, občas bylo potřeba kličkovat mezi loužemi. Velkou výhodou se naopak stalo pročištěné ovzduší, když předchozí vedra vystřídalo příjemné klima něco přes dvacet stupňů Celsia. Tedy ideální teplota na aktivní běhání pro radost, což tenhle závod má ve svém mottu.
Do cíle na trávníku mostkovického stadiónku se jako první přihnali mládežníci, kteří absolvovali kratší tříkilometrovou vzdálenost. Mezi chlapci byl závěrečný sprint nejlepší trojice hodně dramatický, neboť Daniel Kratina vyhrál před Maxem Trunečkou jen o pět sekund a třetí Marek Otáhal zůstal zpět o dalších sedm sekund. V dívčí kategorii suverénně triumfovala Aneta Barešová, až čtyři minuty za ní dospurtovaly v těsném finiši stříbrná Natálie Kroupová i bronzová Simona Burešová.
Pak už se netrpělivě čekalo na nejrychlejší muže a ženy. Nedošlo přitom k žádnému překvapení, protože Domamyslickou stěnu počtvrté ze čtyř ročníků ovládl Pavel Dvořák. Na těžším terénu sice zaostal o necelé tři minuty za svým traťovým rekordem z loňska, ovšem i čas 37.14 minuty je vzhledem k dané vzdálenosti pořád výborný. „Jsem z Prostějova, tento závod se mi moc líbí a mám radost, že se mi jej podařilo znovu vyhrát. Běhám šestkrát týdně, docela často objíždím různé běžecké akce v blízkém i vzdálenějším okolí,“ řekl Večerníku o sobě opětovný premiant.
Za ním tentokrát příliš nezaostal druhý Ondřej Horák, jenž také předvedl velmi kvalitní výkon 38.26. A třetí příčku vybojoval Roman Kovář, veterán Milan Kobliha skončil v mužské konkurenci sedmý. Něžnému pohlaví přesvědčivě kralovala obhájkyně vítězství z minulého roku Marie Delingerová z Moravského Berouna v čase 50.48, s výraznějším odstupem proťaly cílovou metu Jitka Dvořáková (stříbro) a Eva Dvořáková (bronz, zároveň nejlepší nad padesát let), mimochodem obě do rodiny s mužským hegemonem.
Největší aplaus ze všech přesto sklidil od přítomných diváků někdo jiný, byť se na jeho doklusání muselo delší dobu čekat. Populární Radim Karafiát alias Kari, dlouholetý mostkovický fotbalista a v současnosti trenér tamních žáků, však svým volnějším tempem závod zvládl, aby za svou bojovnost dostal při slavnostním vyhlášení výsledků speciální Cenu útěchy. „Absolvoval jsem první ročník a teď po tříleté pauze až letošní čtvrtý. Zase zkouším začít s běháním, tahle nádherná trať pro mě byla motivací. S hlavním organizátorem Ríšou Šatínským jsme ji museli v týdnu před akcí těžce proklestit, aby byla průchodná. A já si řekl, že to za odměnu zkusím aktivně zvládnout,“ smál se „hrdina“ podvečera Radim Karafiát.
Leč maximální ocenění rozhodně zasloužili hlavně pořadatelé za to, jak navzdory ztíženým podmínkám celé klání dobře připravili. „Nejdřív to vypadalo, že vinou silného deště budeme muset letošní Domamyslickou stěnu zrušit, respektive přesunout na jiný termín. Naštěstí pršet přestalo, lidi dorazili a vše nakonec mohlo proběhnout. Za hezčího počasí bychom asi měli víc účastníků, ale to neovlivníme. Podstatné je, že si každý z aktérů mohl s radostí zaběhat i zazávodit. A za rok se tu setkáme popáté,“ zhodnotil ředitel akce Richard Šatínský.

DOMAMYSLICKÁ STĚNA 2019 – výsledky závodu v přespolním běhu
Muži: 1. Dvořák 37.14, 2. Horák 38.26, 3. Kovář 41.18, 4. Horna 43.40, 5. Ředina 48.53, 6. Protivánek 49.56, 7. Kobliha (1. veterán) 54.21.
Ženy: 1. Delingerová 50.48, 2. J. Dvořáková 54.42, 3. E. Dvořáková (1. veteránka) 57.00.
Chlapci: 1. Kratina 18.16, 2. Trunečka 18.21, 3. Otáhal 18.28.
Dívky: 1. Barešová 18.32, 2. Kroupová 22.42, 3. Burešová 22.43.
Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments