Dobrý podvečer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Po sobotním poledni se spustil vydatný lijavec, který ohrozil pořádání čtvrtého ročníku závodu v přespolním běhu Domamyslická stěna 2019. Naštěstí okolo čtvrté hodiny odpolední pršet přestalo, následně se počasí umoudřilo, i účastníci nakonec dorazili. A mohlo se tedy běžet.

Čtyřicet závodníků a závodnic všeho věku se vydalo na originální a krásnou trať. Ta stejně jako loni vedla z fotbalového hřiště pořádající TJ Sokol Mostkovice polními cestami + menšími stezkami nahoru k Záhoří nad sousední Domamyslice (proto takový název akce), poté zase jinou trasou zpátky dolů.
Nejtěžším bodem necelých deset kilometrů dlouhé vzdálenosti pro dospělé byla tradiční „Roklina“, tentokrát kvůli částečně bahnitému a tím kluzkému terénu obzvláště náročná. Všichni ji ale úspěšně zdolali, včetně dvou veteránských aktérů.
Jinde na trati tolik bláta neleželo, občas bylo potřeba kličkovat mezi loužemi. Velkou výhodou se naopak stalo pročištěné ovzduší, když předchozí vedra vystřídalo příjemné klima něco přes dvacet stupňů Celsia. Tedy ideální teplota na aktivní běhání pro radost, což tenhle závod má ve svém mottu.
Do cíle na trávníku mostkovického stadiónku se jako první přihnali mládežníci, kteří absolvovali kratší tříkilometrovou vzdálenost. Mezi chlapci byl závěrečný sprint nejlepší trojice hodně dramatický, neboť Daniel Kratina vyhrál před Maxem Trunečkou jen o pět sekund a třetí Marek Otáhal zůstal zpět o dalších sedm sekund. V dívčí kategorii suverénně triumfovala Aneta Barešová, až čtyři minuty za ní dospurtovaly v těsném finiši stříbrná Natálie Kroupová i bronzová Simona Burešová.
Pak už se netrpělivě čekalo na nejrychlejší muže a ženy. Nedošlo přitom k žádnému překvapení, protože Domamyslickou stěnu počtvrté ze čtyř ročníků ovládl Pavel Dvořák. Na těžším terénu sice zaostal o necelé tři minuty za svým traťovým rekordem z loňska, ovšem i čas 37.14 minuty je vzhledem k dané vzdálenosti pořád výborný. „Jsem z Prostějova, tento závod se mi moc líbí a mám radost, že se mi jej podařilo znovu vyhrát. Běhám šestkrát týdně, docela často objíždím různé běžecké akce v blízkém i vzdálenějším okolí,“ řekl Večerníku o sobě opětovný premiant.
Za ním tentokrát příliš nezaostal druhý Ondřej Horák, jenž také předvedl velmi kvalitní výkon 38.26. A třetí příčku vybojoval Roman Kovář, veterán Milan Kobliha skončil v mužské konkurenci sedmý. Něžnému pohlaví přesvědčivě kralovala obhájkyně vítězství z minulého roku Marie Delingerová z Moravského Berouna v čase 50.48, s výraznějším odstupem proťaly cílovou metu Jitka Dvořáková (stříbro) a Eva Dvořáková (bronz, zároveň nejlepší nad padesát let), mimochodem obě do rodiny s mužským hegemonem.
Největší aplaus ze všech přesto sklidil od přítomných diváků někdo jiný, byť se na jeho doklusání muselo delší dobu čekat. Populární Radim Karafiát alias Kari, dlouholetý mostkovický fotbalista a v současnosti trenér tamních žáků, však svým volnějším tempem závod zvládl, aby za svou bojovnost dostal při slavnostním vyhlášení výsledků speciální Cenu útěchy. „Absolvoval jsem první ročník a teď po tříleté pauze až letošní čtvrtý. Zase zkouším začít s běháním, tahle nádherná trať pro mě byla motivací. S hlavním organizátorem Ríšou Šatínským jsme ji museli v týdnu před akcí těžce proklestit, aby byla průchodná. A já si řekl, že to za odměnu zkusím aktivně zvládnout,“ smál se „hrdina“ podvečera Radim Karafiát.
Leč maximální ocenění rozhodně zasloužili hlavně pořadatelé za to, jak navzdory ztíženým podmínkám celé klání dobře připravili. „Nejdřív to vypadalo, že vinou silného deště budeme muset letošní Domamyslickou stěnu zrušit, respektive přesunout na jiný termín. Naštěstí pršet přestalo, lidi dorazili a vše nakonec mohlo proběhnout. Za hezčího počasí bychom asi měli víc účastníků, ale to neovlivníme. Podstatné je, že si každý z aktérů mohl s radostí zaběhat i zazávodit. A za rok se tu setkáme popáté,“ zhodnotil ředitel akce Richard Šatínský.

DOMAMYSLICKÁ STĚNA 2019 – výsledky závodu v přespolním běhu
Muži: 1. Dvořák 37.14, 2. Horák 38.26, 3. Kovář 41.18, 4. Horna 43.40, 5. Ředina 48.53, 6. Protivánek 49.56, 7. Kobliha (1. veterán) 54.21.
Ženy: 1. Delingerová 50.48, 2. J. Dvořáková 54.42, 3. E. Dvořáková (1. veteránka) 57.00.
Chlapci: 1. Kratina 18.16, 2. Trunečka 18.21, 3. Otáhal 18.28.
Dívky: 1. Barešová 18.32, 2. Kroupová 22.42, 3. Burešová 22.43.
Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar