Dobrý večer, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úvod premiérového Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu 2019 byl opravdu působivý. Velká mezinárodní akce trvající většinu minulého týdne měla sice své centrum v Olomouci, ale její start v podobě závodního prologu hostil Prostějov. A aktérky i aktéři z téměř dvaceti zemí starého kontinentu měli díky atraktivně zvolené trati možnost poznat krásné centrum našeho okresního města.

Zázemí zahajovacímu klání poskytla zrekonstruovaná budova Sportcentra DDM v ulici Vápenice, start i cíl byl v sousedních Smetanových sadech. Tam organizátoři umístili hned několik kontrol, načež muži (2,6 kilometru) i ženy (2,2 kilometru) pokračovali do dalších prostějovských zákoutí.
Proběhli tak okolo zámku na Pernštýnském náměstí, minuli sokolovnu na Skálově náměstí a odtamtud se vydali přímo na Masarykovo náměstí, kde jedna kontrola ležela vedle sochy TGM před radnicí a druhá kousek opodál u sedící sochy Jiřího Wolkera.
Trasa poté vedla i ke Kulturnímu a společenskému centru, okolo budov Finančního úřadu či Střední školy podnikání a obchodu, další stanoviště pořadatelé umístili do oblasti tržnice a Špalíčku. Udivení občané sledovali sprintující „orienťáky“ rovněž před obchodním centrem Zlatá brána, načež závodníci vyrazili Kramářskou uličkou zpět do Smetanových sadů vstříc závěrečnému finiši.
Mužskou kategorii ovládl David von Arx ze Švýcarska před ruským vysokoškolákem Viacheslavem Martynovským a jeho krajanem Daniilem Kashinem, zatímco z Čechů se do elitní desítky vešel jediný Petr Horvát na čtvrté pozici. A domácí Radim Fajkus z SK Prostějov obsadil dvaatřicáté místo.
Mezi ženami triumfovala také švýcarská reprezentantka Marita Hotz, zatímco další dvě medaile braly zástupkyně ČR. Stříbro vybojovala Johanka Šimková z brněnských Žabovřesk a bronz získala Petra Hančová z Lokomotivy Pardubice. Favorizovaná Tereza Janošíková ze Šumperka coby bronzová z nedávného mistrovství světa juniorek byla diskvalifikována kvůli minutí jedné z kontrol.
Ceny nejlepším předali na nádvoří Sportcentra DDM na Vápenici v rámci slavnostního vyhlášení výsledků náměstek primátora statutárního města PV Jan Krchňavý a šéf organizačního výboru univerzitního šampionátu Evropy Dušan Vystavěl. „Snažili jsme se trať postavit tak, aby aktéři v rámci poměrně krátké vzdálenosti proběhli co největším počtem důležitých míst našeho nádherného Prostějova. Věřím, že si jej v rychlosti stihli aspoň trochu prohlédnout,“ řekl Večerníku spokojený Dušan Vystavěl.
ME UNIVERZIT V OB 2019 – VÝSLEDKY PROLOGU
Muži: 1. Von Arx (Švýcarsko) 11.17 minuty, 2. Martynovskii (Rusko) 11.29, 3. Kashin (Rusko) 11.37, 4. Horvát (Česko) a Minoiu (Rumunsko) 11.50, 6. Kudriautcev (Rusko) 11.52, 7. Yasur (Izrael) 11.53, 8. Guillemain (Francie) 11.54, 9. Stanonik (Slovinsko) a Fehervari (Maďarsko) 12.04.
Ženy: 1. Hotz (Švýcarsko) 10.58, 2. Šimková (Česko) 11.06, 3. Hančová (Česko) 11.08, 4. Mueller (Švýcarsko) 11.11, 5. Stadler (Švýcarsko) 11.17, 6. Pekařová (Česko) 11.22, 7. Panchenko (Rusko) 11.34, 8. Avci (Turecko) 11.36, 9. Weiler (Maďarsko) 11.42, 10. Voborníková (Česko) 11.50.
Za celým Mistrovstvím Evropy univerzit 2019 se podrobně ohlédneme v Drobnohledu, který bude součástí některého z příštích vydání Večerníku.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments