Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úvod premiérového Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu 2019 byl opravdu působivý. Velká mezinárodní akce trvající většinu minulého týdne měla sice své centrum v Olomouci, ale její start v podobě závodního prologu hostil Prostějov. A aktérky i aktéři z téměř dvaceti zemí starého kontinentu měli díky atraktivně zvolené trati možnost poznat krásné centrum našeho okresního města.

Zázemí zahajovacímu klání poskytla zrekonstruovaná budova Sportcentra DDM v ulici Vápenice, start i cíl byl v sousedních Smetanových sadech. Tam organizátoři umístili hned několik kontrol, načež muži (2,6 kilometru) i ženy (2,2 kilometru) pokračovali do dalších prostějovských zákoutí.
Proběhli tak okolo zámku na Pernštýnském náměstí, minuli sokolovnu na Skálově náměstí a odtamtud se vydali přímo na Masarykovo náměstí, kde jedna kontrola ležela vedle sochy TGM před radnicí a druhá kousek opodál u sedící sochy Jiřího Wolkera.
Trasa poté vedla i ke Kulturnímu a společenskému centru, okolo budov Finančního úřadu či Střední školy podnikání a obchodu, další stanoviště pořadatelé umístili do oblasti tržnice a Špalíčku. Udivení občané sledovali sprintující „orienťáky“ rovněž před obchodním centrem Zlatá brána, načež závodníci vyrazili Kramářskou uličkou zpět do Smetanových sadů vstříc závěrečnému finiši.
Mužskou kategorii ovládl David von Arx ze Švýcarska před ruským vysokoškolákem Viacheslavem Martynovským a jeho krajanem Daniilem Kashinem, zatímco z Čechů se do elitní desítky vešel jediný Petr Horvát na čtvrté pozici. A domácí Radim Fajkus z SK Prostějov obsadil dvaatřicáté místo.
Mezi ženami triumfovala také švýcarská reprezentantka Marita Hotz, zatímco další dvě medaile braly zástupkyně ČR. Stříbro vybojovala Johanka Šimková z brněnských Žabovřesk a bronz získala Petra Hančová z Lokomotivy Pardubice. Favorizovaná Tereza Janošíková ze Šumperka coby bronzová z nedávného mistrovství světa juniorek byla diskvalifikována kvůli minutí jedné z kontrol.
Ceny nejlepším předali na nádvoří Sportcentra DDM na Vápenici v rámci slavnostního vyhlášení výsledků náměstek primátora statutárního města PV Jan Krchňavý a šéf organizačního výboru univerzitního šampionátu Evropy Dušan Vystavěl. „Snažili jsme se trať postavit tak, aby aktéři v rámci poměrně krátké vzdálenosti proběhli co největším počtem důležitých míst našeho nádherného Prostějova. Věřím, že si jej v rychlosti stihli aspoň trochu prohlédnout,“ řekl Večerníku spokojený Dušan Vystavěl.
ME UNIVERZIT V OB 2019 – VÝSLEDKY PROLOGU
Muži: 1. Von Arx (Švýcarsko) 11.17 minuty, 2. Martynovskii (Rusko) 11.29, 3. Kashin (Rusko) 11.37, 4. Horvát (Česko) a Minoiu (Rumunsko) 11.50, 6. Kudriautcev (Rusko) 11.52, 7. Yasur (Izrael) 11.53, 8. Guillemain (Francie) 11.54, 9. Stanonik (Slovinsko) a Fehervari (Maďarsko) 12.04.
Ženy: 1. Hotz (Švýcarsko) 10.58, 2. Šimková (Česko) 11.06, 3. Hančová (Česko) 11.08, 4. Mueller (Švýcarsko) 11.11, 5. Stadler (Švýcarsko) 11.17, 6. Pekařová (Česko) 11.22, 7. Panchenko (Rusko) 11.34, 8. Avci (Turecko) 11.36, 9. Weiler (Maďarsko) 11.42, 10. Voborníková (Česko) 11.50.
Za celým Mistrovstvím Evropy univerzit 2019 se podrobně ohlédneme v Drobnohledu, který bude součástí některého z příštích vydání Večerníku.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments