Dobrý podvečer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úvod premiérového Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu 2019 byl opravdu působivý. Velká mezinárodní akce trvající většinu minulého týdne měla sice své centrum v Olomouci, ale její start v podobě závodního prologu hostil Prostějov. A aktérky i aktéři z téměř dvaceti zemí starého kontinentu měli díky atraktivně zvolené trati možnost poznat krásné centrum našeho okresního města.

Zázemí zahajovacímu klání poskytla zrekonstruovaná budova Sportcentra DDM v ulici Vápenice, start i cíl byl v sousedních Smetanových sadech. Tam organizátoři umístili hned několik kontrol, načež muži (2,6 kilometru) i ženy (2,2 kilometru) pokračovali do dalších prostějovských zákoutí.
Proběhli tak okolo zámku na Pernštýnském náměstí, minuli sokolovnu na Skálově náměstí a odtamtud se vydali přímo na Masarykovo náměstí, kde jedna kontrola ležela vedle sochy TGM před radnicí a druhá kousek opodál u sedící sochy Jiřího Wolkera.
Trasa poté vedla i ke Kulturnímu a společenskému centru, okolo budov Finančního úřadu či Střední školy podnikání a obchodu, další stanoviště pořadatelé umístili do oblasti tržnice a Špalíčku. Udivení občané sledovali sprintující „orienťáky“ rovněž před obchodním centrem Zlatá brána, načež závodníci vyrazili Kramářskou uličkou zpět do Smetanových sadů vstříc závěrečnému finiši.
Mužskou kategorii ovládl David von Arx ze Švýcarska před ruským vysokoškolákem Viacheslavem Martynovským a jeho krajanem Daniilem Kashinem, zatímco z Čechů se do elitní desítky vešel jediný Petr Horvát na čtvrté pozici. A domácí Radim Fajkus z SK Prostějov obsadil dvaatřicáté místo.
Mezi ženami triumfovala také švýcarská reprezentantka Marita Hotz, zatímco další dvě medaile braly zástupkyně ČR. Stříbro vybojovala Johanka Šimková z brněnských Žabovřesk a bronz získala Petra Hančová z Lokomotivy Pardubice. Favorizovaná Tereza Janošíková ze Šumperka coby bronzová z nedávného mistrovství světa juniorek byla diskvalifikována kvůli minutí jedné z kontrol.
Ceny nejlepším předali na nádvoří Sportcentra DDM na Vápenici v rámci slavnostního vyhlášení výsledků náměstek primátora statutárního města PV Jan Krchňavý a šéf organizačního výboru univerzitního šampionátu Evropy Dušan Vystavěl. „Snažili jsme se trať postavit tak, aby aktéři v rámci poměrně krátké vzdálenosti proběhli co největším počtem důležitých míst našeho nádherného Prostějova. Věřím, že si jej v rychlosti stihli aspoň trochu prohlédnout,“ řekl Večerníku spokojený Dušan Vystavěl.
ME UNIVERZIT V OB 2019 – VÝSLEDKY PROLOGU
Muži: 1. Von Arx (Švýcarsko) 11.17 minuty, 2. Martynovskii (Rusko) 11.29, 3. Kashin (Rusko) 11.37, 4. Horvát (Česko) a Minoiu (Rumunsko) 11.50, 6. Kudriautcev (Rusko) 11.52, 7. Yasur (Izrael) 11.53, 8. Guillemain (Francie) 11.54, 9. Stanonik (Slovinsko) a Fehervari (Maďarsko) 12.04.
Ženy: 1. Hotz (Švýcarsko) 10.58, 2. Šimková (Česko) 11.06, 3. Hančová (Česko) 11.08, 4. Mueller (Švýcarsko) 11.11, 5. Stadler (Švýcarsko) 11.17, 6. Pekařová (Česko) 11.22, 7. Panchenko (Rusko) 11.34, 8. Avci (Turecko) 11.36, 9. Weiler (Maďarsko) 11.42, 10. Voborníková (Česko) 11.50.
Za celým Mistrovstvím Evropy univerzit 2019 se podrobně ohlédneme v Drobnohledu, který bude součástí některého z příštích vydání Večerníku.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar