Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úvod premiérového Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu 2019 byl opravdu působivý. Velká mezinárodní akce trvající většinu minulého týdne měla sice své centrum v Olomouci, ale její start v podobě závodního prologu hostil Prostějov. A aktérky i aktéři z téměř dvaceti zemí starého kontinentu měli díky atraktivně zvolené trati možnost poznat krásné centrum našeho okresního města.

Zázemí zahajovacímu klání poskytla zrekonstruovaná budova Sportcentra DDM v ulici Vápenice, start i cíl byl v sousedních Smetanových sadech. Tam organizátoři umístili hned několik kontrol, načež muži (2,6 kilometru) i ženy (2,2 kilometru) pokračovali do dalších prostějovských zákoutí.
Proběhli tak okolo zámku na Pernštýnském náměstí, minuli sokolovnu na Skálově náměstí a odtamtud se vydali přímo na Masarykovo náměstí, kde jedna kontrola ležela vedle sochy TGM před radnicí a druhá kousek opodál u sedící sochy Jiřího Wolkera.
Trasa poté vedla i ke Kulturnímu a společenskému centru, okolo budov Finančního úřadu či Střední školy podnikání a obchodu, další stanoviště pořadatelé umístili do oblasti tržnice a Špalíčku. Udivení občané sledovali sprintující „orienťáky“ rovněž před obchodním centrem Zlatá brána, načež závodníci vyrazili Kramářskou uličkou zpět do Smetanových sadů vstříc závěrečnému finiši.
Mužskou kategorii ovládl David von Arx ze Švýcarska před ruským vysokoškolákem Viacheslavem Martynovským a jeho krajanem Daniilem Kashinem, zatímco z Čechů se do elitní desítky vešel jediný Petr Horvát na čtvrté pozici. A domácí Radim Fajkus z SK Prostějov obsadil dvaatřicáté místo.
Mezi ženami triumfovala také švýcarská reprezentantka Marita Hotz, zatímco další dvě medaile braly zástupkyně ČR. Stříbro vybojovala Johanka Šimková z brněnských Žabovřesk a bronz získala Petra Hančová z Lokomotivy Pardubice. Favorizovaná Tereza Janošíková ze Šumperka coby bronzová z nedávného mistrovství světa juniorek byla diskvalifikována kvůli minutí jedné z kontrol.
Ceny nejlepším předali na nádvoří Sportcentra DDM na Vápenici v rámci slavnostního vyhlášení výsledků náměstek primátora statutárního města PV Jan Krchňavý a šéf organizačního výboru univerzitního šampionátu Evropy Dušan Vystavěl. „Snažili jsme se trať postavit tak, aby aktéři v rámci poměrně krátké vzdálenosti proběhli co největším počtem důležitých míst našeho nádherného Prostějova. Věřím, že si jej v rychlosti stihli aspoň trochu prohlédnout,“ řekl Večerníku spokojený Dušan Vystavěl.
ME UNIVERZIT V OB 2019 – VÝSLEDKY PROLOGU
Muži: 1. Von Arx (Švýcarsko) 11.17 minuty, 2. Martynovskii (Rusko) 11.29, 3. Kashin (Rusko) 11.37, 4. Horvát (Česko) a Minoiu (Rumunsko) 11.50, 6. Kudriautcev (Rusko) 11.52, 7. Yasur (Izrael) 11.53, 8. Guillemain (Francie) 11.54, 9. Stanonik (Slovinsko) a Fehervari (Maďarsko) 12.04.
Ženy: 1. Hotz (Švýcarsko) 10.58, 2. Šimková (Česko) 11.06, 3. Hančová (Česko) 11.08, 4. Mueller (Švýcarsko) 11.11, 5. Stadler (Švýcarsko) 11.17, 6. Pekařová (Česko) 11.22, 7. Panchenko (Rusko) 11.34, 8. Avci (Turecko) 11.36, 9. Weiler (Maďarsko) 11.42, 10. Voborníková (Česko) 11.50.
Za celým Mistrovstvím Evropy univerzit 2019 se podrobně ohlédneme v Drobnohledu, který bude součástí některého z příštích vydání Večerníku.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments