Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na Mistrovství Evropy R6 (šestimístných člunů) do Bosny a Hercegoviny odjížděli raftaři Tomi-Remont Prostějov skromně. Stejně jako na předchozí světový šampionát do Austrálie. Jejich návrat byl však opět triumfální. Čtyři posádky hanáckého Raft teamu vylovily z řeky Vrbas poblíž města Banja Luka ultimátních osmnáct medailí – šest zlatých, sedm stříbrných a pět bronzových!

Parádně to na Balkáně rozbalili zejména veteráni v sestavě Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Vítězslav Hric, Tomáš Kasal a Jiří Irain, kteří kralovali třem disciplínám ze čtyř. Vyhráli totiž sprint, head to head i sjezd, pouze ve slalomu skončili druzí. Což jim ale nemohlo vzít suverénní celkové prvenství!
„Všechny závody tohoto mistrovství byly hodně těžké, hlavně závěrečný sjezd byl doslova peklo. Zvlášť když jsme těch dlouhých čtrnáct kilometrů jeli s bráchou dvakrát – za chlapy i v kategorii Masters. Ke konci jsem už byl úplně gumovej, ale za cílem neskutečně rád, že jsme to vítězně dali,“ šťastně oddechoval Michal Hric.
Právě mužská sestava TR Zubr (Michal Hric, Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický, Antonín Martinka) zvládla ME také výborně. Sice jí nevyšel úvodní sprint (šesté místo), nicméně vzápětí opanovala head to head a následnými druhými pozicemi ve slalomu i sjezdu potvrdila absolutní stříbro. „Trochu však mrzí, že nás porazila druhá česká loď. Rozhodovala poslední disciplína a my jsme do sjezdu špatně odstartovali. Na trati jsme se pak stále posouvali dopředu, jenže předjíždění nám vzalo spoustu sil, a ty ve finiši chyběly. Každopádně klukům musíme poblahopřát k super výkonům,“ sympaticky zhodnotil David Lisický, současně vedoucí reprezentační výpravy ČR v Bosně a Hercegovině.
Ženy Tomi-Remont (Zuzana Valtrová, Blanka Martinková, Lenka Bauerová, Karolína Kocmanová, Anna Kašparová, Marta Mulačová) tam rovněž dosáhly na jeden kontinentální titul za slalom. V ostatních třech disciplínách braly bronz, což v součtu stačilo na druhou příčku. „Těch čtrnáct sjezdových ‚kiláků‘ jsme urazily skoro za hodinu, fakt vyčerpávající záležitost,“ pozastavila se nad extrémní náročností závěrečného závodu i Zuzana Valtrová z pětkrát medailové posádky TR Omega Čoromoro.
V porovnání s týmovými parťáky a parťačkami vyšlo evropské mistrovství nejméně prostějovským juniorům. Po slabším sprintu (pátý post) však rovněž oni posbírali čtyři cenné kovy (dva stříbrné + dva bronzové), když v celkovém pořadí obsadili třetí místo. „Z každé takhle významné mezinárodní akce chceme přivézt nějaké medaile, což platilo i tentokrát. Že jich ale posbíráme takové množství, to je paráda. Zvlášť nedlouho po světovém šampionátu až v daleké Austrálii. Formu jsme ovšem udrželi dobrou a znovu ji dokázali prodat, tudíž určitě velká spokojenost,“ zrekapituloval kapitán Raft teamu Tomi-Remont Prostějov Zbyněk Netopil.

VÝSLEDKY TOMI-REMONT PROSTĚJOV NA ME V RAFTINGU 2019 – BOSNA A HERCEGOVINA
MUŽI
TR Zubr (Michal Hric, Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický, Antonín Martinka): sprint 6., head to head 1., slalom 2., sjezd 2., celkově 2.
ŽENY
TR Omega (Zuzana Valtrová, Blanka Martinková, Lenka Bauerová, Karolína Kocmanová, Anna Kašparová, Marta Mulačová): sprint 3., head to head 3., slalom 1., sjezd 3., celkově 2.
JUNIOŘI
TR Hanace (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Filip Jelínek, Michal Šmoldas, Vojtěch Přikryl, Vojtěch Skořepa, Jan Novotný): sprint 5., head to head 2., slalom 3., sjezd 2., celkově 3.
VETERÁNI
TR Masters (Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Vítězslav Hric, Tomáš Kasal, Jiří Irain): sprint 1., head to head 1., slalom 2., sjezd 1., celkově 1.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments