Dobrý večer, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na Mistrovství Evropy R6 (šestimístných člunů) do Bosny a Hercegoviny odjížděli raftaři Tomi-Remont Prostějov skromně. Stejně jako na předchozí světový šampionát do Austrálie. Jejich návrat byl však opět triumfální. Čtyři posádky hanáckého Raft teamu vylovily z řeky Vrbas poblíž města Banja Luka ultimátních osmnáct medailí – šest zlatých, sedm stříbrných a pět bronzových!

Parádně to na Balkáně rozbalili zejména veteráni v sestavě Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Vítězslav Hric, Tomáš Kasal a Jiří Irain, kteří kralovali třem disciplínám ze čtyř. Vyhráli totiž sprint, head to head i sjezd, pouze ve slalomu skončili druzí. Což jim ale nemohlo vzít suverénní celkové prvenství!
„Všechny závody tohoto mistrovství byly hodně těžké, hlavně závěrečný sjezd byl doslova peklo. Zvlášť když jsme těch dlouhých čtrnáct kilometrů jeli s bráchou dvakrát – za chlapy i v kategorii Masters. Ke konci jsem už byl úplně gumovej, ale za cílem neskutečně rád, že jsme to vítězně dali,“ šťastně oddechoval Michal Hric.
Právě mužská sestava TR Zubr (Michal Hric, Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický, Antonín Martinka) zvládla ME také výborně. Sice jí nevyšel úvodní sprint (šesté místo), nicméně vzápětí opanovala head to head a následnými druhými pozicemi ve slalomu i sjezdu potvrdila absolutní stříbro. „Trochu však mrzí, že nás porazila druhá česká loď. Rozhodovala poslední disciplína a my jsme do sjezdu špatně odstartovali. Na trati jsme se pak stále posouvali dopředu, jenže předjíždění nám vzalo spoustu sil, a ty ve finiši chyběly. Každopádně klukům musíme poblahopřát k super výkonům,“ sympaticky zhodnotil David Lisický, současně vedoucí reprezentační výpravy ČR v Bosně a Hercegovině.
Ženy Tomi-Remont (Zuzana Valtrová, Blanka Martinková, Lenka Bauerová, Karolína Kocmanová, Anna Kašparová, Marta Mulačová) tam rovněž dosáhly na jeden kontinentální titul za slalom. V ostatních třech disciplínách braly bronz, což v součtu stačilo na druhou příčku. „Těch čtrnáct sjezdových ‚kiláků‘ jsme urazily skoro za hodinu, fakt vyčerpávající záležitost,“ pozastavila se nad extrémní náročností závěrečného závodu i Zuzana Valtrová z pětkrát medailové posádky TR Omega Čoromoro.
V porovnání s týmovými parťáky a parťačkami vyšlo evropské mistrovství nejméně prostějovským juniorům. Po slabším sprintu (pátý post) však rovněž oni posbírali čtyři cenné kovy (dva stříbrné + dva bronzové), když v celkovém pořadí obsadili třetí místo. „Z každé takhle významné mezinárodní akce chceme přivézt nějaké medaile, což platilo i tentokrát. Že jich ale posbíráme takové množství, to je paráda. Zvlášť nedlouho po světovém šampionátu až v daleké Austrálii. Formu jsme ovšem udrželi dobrou a znovu ji dokázali prodat, tudíž určitě velká spokojenost,“ zrekapituloval kapitán Raft teamu Tomi-Remont Prostějov Zbyněk Netopil.

VÝSLEDKY TOMI-REMONT PROSTĚJOV NA ME V RAFTINGU 2019 – BOSNA A HERCEGOVINA
MUŽI
TR Zubr (Michal Hric, Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický, Antonín Martinka): sprint 6., head to head 1., slalom 2., sjezd 2., celkově 2.
ŽENY
TR Omega (Zuzana Valtrová, Blanka Martinková, Lenka Bauerová, Karolína Kocmanová, Anna Kašparová, Marta Mulačová): sprint 3., head to head 3., slalom 1., sjezd 3., celkově 2.
JUNIOŘI
TR Hanace (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Filip Jelínek, Michal Šmoldas, Vojtěch Přikryl, Vojtěch Skořepa, Jan Novotný): sprint 5., head to head 2., slalom 3., sjezd 2., celkově 3.
VETERÁNI
TR Masters (Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Vítězslav Hric, Tomáš Kasal, Jiří Irain): sprint 1., head to head 1., slalom 2., sjezd 1., celkově 1.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments