Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na Mistrovství Evropy R6 (šestimístných člunů) do Bosny a Hercegoviny odjížděli raftaři Tomi-Remont Prostějov skromně. Stejně jako na předchozí světový šampionát do Austrálie. Jejich návrat byl však opět triumfální. Čtyři posádky hanáckého Raft teamu vylovily z řeky Vrbas poblíž města Banja Luka ultimátních osmnáct medailí – šest zlatých, sedm stříbrných a pět bronzových!

Parádně to na Balkáně rozbalili zejména veteráni v sestavě Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Vítězslav Hric, Tomáš Kasal a Jiří Irain, kteří kralovali třem disciplínám ze čtyř. Vyhráli totiž sprint, head to head i sjezd, pouze ve slalomu skončili druzí. Což jim ale nemohlo vzít suverénní celkové prvenství!
„Všechny závody tohoto mistrovství byly hodně těžké, hlavně závěrečný sjezd byl doslova peklo. Zvlášť když jsme těch dlouhých čtrnáct kilometrů jeli s bráchou dvakrát – za chlapy i v kategorii Masters. Ke konci jsem už byl úplně gumovej, ale za cílem neskutečně rád, že jsme to vítězně dali,“ šťastně oddechoval Michal Hric.
Právě mužská sestava TR Zubr (Michal Hric, Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický, Antonín Martinka) zvládla ME také výborně. Sice jí nevyšel úvodní sprint (šesté místo), nicméně vzápětí opanovala head to head a následnými druhými pozicemi ve slalomu i sjezdu potvrdila absolutní stříbro. „Trochu však mrzí, že nás porazila druhá česká loď. Rozhodovala poslední disciplína a my jsme do sjezdu špatně odstartovali. Na trati jsme se pak stále posouvali dopředu, jenže předjíždění nám vzalo spoustu sil, a ty ve finiši chyběly. Každopádně klukům musíme poblahopřát k super výkonům,“ sympaticky zhodnotil David Lisický, současně vedoucí reprezentační výpravy ČR v Bosně a Hercegovině.
Ženy Tomi-Remont (Zuzana Valtrová, Blanka Martinková, Lenka Bauerová, Karolína Kocmanová, Anna Kašparová, Marta Mulačová) tam rovněž dosáhly na jeden kontinentální titul za slalom. V ostatních třech disciplínách braly bronz, což v součtu stačilo na druhou příčku. „Těch čtrnáct sjezdových ‚kiláků‘ jsme urazily skoro za hodinu, fakt vyčerpávající záležitost,“ pozastavila se nad extrémní náročností závěrečného závodu i Zuzana Valtrová z pětkrát medailové posádky TR Omega Čoromoro.
V porovnání s týmovými parťáky a parťačkami vyšlo evropské mistrovství nejméně prostějovským juniorům. Po slabším sprintu (pátý post) však rovněž oni posbírali čtyři cenné kovy (dva stříbrné + dva bronzové), když v celkovém pořadí obsadili třetí místo. „Z každé takhle významné mezinárodní akce chceme přivézt nějaké medaile, což platilo i tentokrát. Že jich ale posbíráme takové množství, to je paráda. Zvlášť nedlouho po světovém šampionátu až v daleké Austrálii. Formu jsme ovšem udrželi dobrou a znovu ji dokázali prodat, tudíž určitě velká spokojenost,“ zrekapituloval kapitán Raft teamu Tomi-Remont Prostějov Zbyněk Netopil.

VÝSLEDKY TOMI-REMONT PROSTĚJOV NA ME V RAFTINGU 2019 – BOSNA A HERCEGOVINA
MUŽI
TR Zubr (Michal Hric, Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický, Antonín Martinka): sprint 6., head to head 1., slalom 2., sjezd 2., celkově 2.
ŽENY
TR Omega (Zuzana Valtrová, Blanka Martinková, Lenka Bauerová, Karolína Kocmanová, Anna Kašparová, Marta Mulačová): sprint 3., head to head 3., slalom 1., sjezd 3., celkově 2.
JUNIOŘI
TR Hanace (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Filip Jelínek, Michal Šmoldas, Vojtěch Přikryl, Vojtěch Skořepa, Jan Novotný): sprint 5., head to head 2., slalom 3., sjezd 2., celkově 3.
VETERÁNI
TR Masters (Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Vítězslav Hric, Tomáš Kasal, Jiří Irain): sprint 1., head to head 1., slalom 2., sjezd 1., celkově 1.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments