Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na Mistrovství Evropy R6 (šestimístných člunů) do Bosny a Hercegoviny odjížděli raftaři Tomi-Remont Prostějov skromně. Stejně jako na předchozí světový šampionát do Austrálie. Jejich návrat byl však opět triumfální. Čtyři posádky hanáckého Raft teamu vylovily z řeky Vrbas poblíž města Banja Luka ultimátních osmnáct medailí – šest zlatých, sedm stříbrných a pět bronzových!

Parádně to na Balkáně rozbalili zejména veteráni v sestavě Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Vítězslav Hric, Tomáš Kasal a Jiří Irain, kteří kralovali třem disciplínám ze čtyř. Vyhráli totiž sprint, head to head i sjezd, pouze ve slalomu skončili druzí. Což jim ale nemohlo vzít suverénní celkové prvenství!
„Všechny závody tohoto mistrovství byly hodně těžké, hlavně závěrečný sjezd byl doslova peklo. Zvlášť když jsme těch dlouhých čtrnáct kilometrů jeli s bráchou dvakrát – za chlapy i v kategorii Masters. Ke konci jsem už byl úplně gumovej, ale za cílem neskutečně rád, že jsme to vítězně dali,“ šťastně oddechoval Michal Hric.
Právě mužská sestava TR Zubr (Michal Hric, Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický, Antonín Martinka) zvládla ME také výborně. Sice jí nevyšel úvodní sprint (šesté místo), nicméně vzápětí opanovala head to head a následnými druhými pozicemi ve slalomu i sjezdu potvrdila absolutní stříbro. „Trochu však mrzí, že nás porazila druhá česká loď. Rozhodovala poslední disciplína a my jsme do sjezdu špatně odstartovali. Na trati jsme se pak stále posouvali dopředu, jenže předjíždění nám vzalo spoustu sil, a ty ve finiši chyběly. Každopádně klukům musíme poblahopřát k super výkonům,“ sympaticky zhodnotil David Lisický, současně vedoucí reprezentační výpravy ČR v Bosně a Hercegovině.
Ženy Tomi-Remont (Zuzana Valtrová, Blanka Martinková, Lenka Bauerová, Karolína Kocmanová, Anna Kašparová, Marta Mulačová) tam rovněž dosáhly na jeden kontinentální titul za slalom. V ostatních třech disciplínách braly bronz, což v součtu stačilo na druhou příčku. „Těch čtrnáct sjezdových ‚kiláků‘ jsme urazily skoro za hodinu, fakt vyčerpávající záležitost,“ pozastavila se nad extrémní náročností závěrečného závodu i Zuzana Valtrová z pětkrát medailové posádky TR Omega Čoromoro.
V porovnání s týmovými parťáky a parťačkami vyšlo evropské mistrovství nejméně prostějovským juniorům. Po slabším sprintu (pátý post) však rovněž oni posbírali čtyři cenné kovy (dva stříbrné + dva bronzové), když v celkovém pořadí obsadili třetí místo. „Z každé takhle významné mezinárodní akce chceme přivézt nějaké medaile, což platilo i tentokrát. Že jich ale posbíráme takové množství, to je paráda. Zvlášť nedlouho po světovém šampionátu až v daleké Austrálii. Formu jsme ovšem udrželi dobrou a znovu ji dokázali prodat, tudíž určitě velká spokojenost,“ zrekapituloval kapitán Raft teamu Tomi-Remont Prostějov Zbyněk Netopil.

VÝSLEDKY TOMI-REMONT PROSTĚJOV NA ME V RAFTINGU 2019 – BOSNA A HERCEGOVINA
MUŽI
TR Zubr (Michal Hric, Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický, Antonín Martinka): sprint 6., head to head 1., slalom 2., sjezd 2., celkově 2.
ŽENY
TR Omega (Zuzana Valtrová, Blanka Martinková, Lenka Bauerová, Karolína Kocmanová, Anna Kašparová, Marta Mulačová): sprint 3., head to head 3., slalom 1., sjezd 3., celkově 2.
JUNIOŘI
TR Hanace (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Filip Jelínek, Michal Šmoldas, Vojtěch Přikryl, Vojtěch Skořepa, Jan Novotný): sprint 5., head to head 2., slalom 3., sjezd 2., celkově 3.
VETERÁNI
TR Masters (Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Vítězslav Hric, Tomáš Kasal, Jiří Irain): sprint 1., head to head 1., slalom 2., sjezd 1., celkově 1.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-