Příjemnou noc, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani ne před měsícem se hned dva závody premiérového ročníku Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu uskutečnily na území prostějovského regionu. A krátce po tomto svátku tradičního sportu přichází další velké klání mezinárodního významu. Tentokrát jde o světový šampionát OB neslyšících 2019.

Rovněž tahle akce má centrum v Olomouci, kde už odstartovala o uplynulém víkendu slavnostním zahájením i sprintem. Načež se všichni účastníci z mnoha zemí a různých koutů planety přesunou právě dnes do Prostějova. V pondělí 19. srpna od 10.30 hodin se zde koná závod sprintových štafet.
Zázemí najdou orienťáci v budově Základní školy Jana Železného, start i cíl budou v jejím areálu. Trať povede okolím, zejména přilehlými Kolářovými sady. Tato disciplína by měla trvat přibližně jednu hodinu, na pravé poledne je naplánováno slavnostní vyhlášení výsledků.
Tím však neslyšící reprezentanti orientačního běhu náš okres ještě zdaleka neopustí. Hned v úterý 20. srpna je na programu závod na dlouhé trati v Kladkách, kde se poběží od 10.30 do 13.00 hodin s následným ceremoniálem ve 13.30 hodin. Ve čtvrtek 22. 8. se pak veškeré osazenstvo MS vydá do Čech pod Kosířem, aby tam absolvovalo závod na klasické trati (10.30 až 12.00 hodin, vyhlášení výsledků ve 12.30). Týdenní podnik uzavřou o den později štafety v Náměšti na Hané.
Pro neslyšící je to čtvrté mistrovství světa v historii, ovšem juniorské kategorie budou mít v Olomouckém kraji premiéru. Ředitelem akce je Ota Panský, jednotlivé tratě vytvořili Jiří Otrusina, Tereza Janošíková, Marcel Skřivánek, Ondřej Vystavěl a Petr Hynek.
Důležité mezinárodní závody přitom do regionu znova přivedl Dušan Vystavěl, šéf oddílu SK Prostějov a současně člen Rady Mezinárodní federace orientačního běhu. „Mám kolem sebe výbornou partu spolupracovníků, v minulosti jsme již uspořádali například evropský šampionát neslyšících 2016. A právě tohle úspěšně zvládnuté ME rozhodlo, že o zorganizování MS 2019 jsme byli prakticky přímo požádáni bez složitého výběrového řízení. Věřím, že aktuální akce také proběhne bez problémů a po všech stránkách kvalitně,“ přál si Dušan Vystavěl. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-