Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani ne před měsícem se hned dva závody premiérového ročníku Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu uskutečnily na území prostějovského regionu. A krátce po tomto svátku tradičního sportu přichází další velké klání mezinárodního významu. Tentokrát jde o světový šampionát OB neslyšících 2019.

Rovněž tahle akce má centrum v Olomouci, kde už odstartovala o uplynulém víkendu slavnostním zahájením i sprintem. Načež se všichni účastníci z mnoha zemí a různých koutů planety přesunou právě dnes do Prostějova. V pondělí 19. srpna od 10.30 hodin se zde koná závod sprintových štafet.
Zázemí najdou orienťáci v budově Základní školy Jana Železného, start i cíl budou v jejím areálu. Trať povede okolím, zejména přilehlými Kolářovými sady. Tato disciplína by měla trvat přibližně jednu hodinu, na pravé poledne je naplánováno slavnostní vyhlášení výsledků.
Tím však neslyšící reprezentanti orientačního běhu náš okres ještě zdaleka neopustí. Hned v úterý 20. srpna je na programu závod na dlouhé trati v Kladkách, kde se poběží od 10.30 do 13.00 hodin s následným ceremoniálem ve 13.30 hodin. Ve čtvrtek 22. 8. se pak veškeré osazenstvo MS vydá do Čech pod Kosířem, aby tam absolvovalo závod na klasické trati (10.30 až 12.00 hodin, vyhlášení výsledků ve 12.30). Týdenní podnik uzavřou o den později štafety v Náměšti na Hané.
Pro neslyšící je to čtvrté mistrovství světa v historii, ovšem juniorské kategorie budou mít v Olomouckém kraji premiéru. Ředitelem akce je Ota Panský, jednotlivé tratě vytvořili Jiří Otrusina, Tereza Janošíková, Marcel Skřivánek, Ondřej Vystavěl a Petr Hynek.
Důležité mezinárodní závody přitom do regionu znova přivedl Dušan Vystavěl, šéf oddílu SK Prostějov a současně člen Rady Mezinárodní federace orientačního běhu. „Mám kolem sebe výbornou partu spolupracovníků, v minulosti jsme již uspořádali například evropský šampionát neslyšících 2016. A právě tohle úspěšně zvládnuté ME rozhodlo, že o zorganizování MS 2019 jsme byli prakticky přímo požádáni bez složitého výběrového řízení. Věřím, že aktuální akce také proběhne bez problémů a po všech stránkách kvalitně,“ přál si Dušan Vystavěl. 

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments