Příjemnou noc, dnes je neděle 8.12.2019
svátek slaví Květoslava,
zítra Vratislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani ne před měsícem se hned dva závody premiérového ročníku Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu uskutečnily na území prostějovského regionu. A krátce po tomto svátku tradičního sportu přichází další velké klání mezinárodního významu. Tentokrát jde o světový šampionát OB neslyšících 2019.

Rovněž tahle akce má centrum v Olomouci, kde už odstartovala o uplynulém víkendu slavnostním zahájením i sprintem. Načež se všichni účastníci z mnoha zemí a různých koutů planety přesunou právě dnes do Prostějova. V pondělí 19. srpna od 10.30 hodin se zde koná závod sprintových štafet.
Zázemí najdou orienťáci v budově Základní školy Jana Železného, start i cíl budou v jejím areálu. Trať povede okolím, zejména přilehlými Kolářovými sady. Tato disciplína by měla trvat přibližně jednu hodinu, na pravé poledne je naplánováno slavnostní vyhlášení výsledků.
Tím však neslyšící reprezentanti orientačního běhu náš okres ještě zdaleka neopustí. Hned v úterý 20. srpna je na programu závod na dlouhé trati v Kladkách, kde se poběží od 10.30 do 13.00 hodin s následným ceremoniálem ve 13.30 hodin. Ve čtvrtek 22. 8. se pak veškeré osazenstvo MS vydá do Čech pod Kosířem, aby tam absolvovalo závod na klasické trati (10.30 až 12.00 hodin, vyhlášení výsledků ve 12.30). Týdenní podnik uzavřou o den později štafety v Náměšti na Hané.
Pro neslyšící je to čtvrté mistrovství světa v historii, ovšem juniorské kategorie budou mít v Olomouckém kraji premiéru. Ředitelem akce je Ota Panský, jednotlivé tratě vytvořili Jiří Otrusina, Tereza Janošíková, Marcel Skřivánek, Ondřej Vystavěl a Petr Hynek.
Důležité mezinárodní závody přitom do regionu znova přivedl Dušan Vystavěl, šéf oddílu SK Prostějov a současně člen Rady Mezinárodní federace orientačního běhu. „Mám kolem sebe výbornou partu spolupracovníků, v minulosti jsme již uspořádali například evropský šampionát neslyšících 2016. A právě tohle úspěšně zvládnuté ME rozhodlo, že o zorganizování MS 2019 jsme byli prakticky přímo požádáni bez složitého výběrového řízení. Věřím, že aktuální akce také proběhne bez problémů a po všech stránkách kvalitně,“ přál si Dušan Vystavěl. 

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments