Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 nohecVe dnech 23.až 27. června byl Zlínský kraj pořadatelem 6. letní olympiády dětí a mládeže. Mezi zhruba dvacet sportovních odvětví byl vybrán i nohejbal - na minulé Letní olympiádě, jejímž pořadatelem byl Olomoucký kraj mimořádně úspěšný sport. V rámci jeho výběru startovali opět žáci TJ Sokola I Prostějov a i nyní byli v těžké konkurenci dalších jedenácti krajských reprezentací mimořádně úspěšní. Svěřenci trenérů Richarda Beneše a Petra Matkulčíka Jakub Ftačník, Jan Matkulčík a Jiří Spáčil získali ve dvojicích stříbrné medaile a v „královské disciplíně“ trojic dokonce celou soutěž vyhráli a zlatou medailí přispěli k úspěchu naší olomoucké výpravy.

V pondělí 25. června byly na programu dvojice. Celkem dvanáct družstev bylo roz-děleno do dvou základních skupin, z nichž pouze první dva celky postoupili rovnou do semifinále, které se již hrálo vyřazovacím způsobem. Družstva na třetích místech hrála mezi sebou o celkové bodované páté a šesté místo. Prostějovská sestava v základní skupině nezaváhala a bez ztráty jediného setu postoupila z prvního místa do semifinále, kde se utkala s reprezentací Královéhradeckého kraje. Po velmi dobrém výkonu zvítězila a ve finále se střetla s mimořádně silným výběrem Středočeského kraje. V nejlep-ším a nejdramatičtějším utkání celého dne se v rozhodujícím setu se kluci ujali důležitého vedení 9:8 a měli k dispozici dva mečboly. Bohužel soupeř oba dva odvrátil a nakonec o jediný míč získal zlaté medaile, našim zůstali stříbrné, které mají i tak mimořádnou hodnotu.

V úterý 26. června se hrála soutěž trojic. Vzhledem k nepříznivému deštivému poča-sí byla družstva rozdělena do čtyř základních skupin po třech účastnících, z nichž vítěz postupoval přímo do čtvrtfinále a celky na druhém a třetím místě hrály mezi sebou vyřazovacím způsobem o postup mezi nejlepších osm týmů. Olomoucký kraj reprezentovaný stejnými hráči jako ve dvojicích svou skupinu vyhrál a opět postoupil mezi nejlepší celky soutěže. Ve čtvrtfinále, které se hrálo z důvodu deště již v hale, vyřadil domácí Zlínský kraj, v semifinále rozdrtil Ústecký kraj naprosto jasným způsobem, aby ve finále opět změřil síly s vítězem dvojic - reprezentací Středočeského kraje. Souboj o titul nabídl divákům skvělý nohejbal plný výborných výměn, technických míčů, tvrdých smečů a obranných zákroků. Mladí prostějovští nohejbalisté měli skvělý nástup do zápasu a vedli již 4:0, soupeř sice dotahoval, ale závěr si již pohlídali a set vyhráli. Druhý set prohrával mančaft pod hlavičkou Olomouckého kraje již 3:8, skvělou hrou však dotáhl na 8:8, ale závěrečný míč patřil středočechům a bylo srovnáno na 1:1 na sety. Závěrečný set začali naši hráči výborně a již jasně svého výborného soupeře přehráli - zlaté medaile jim patří po zásluze!

„Do pořadatelského města Otrokovic jsme odjížděli jako jedni z favoritů na medailové zisky, ale že dovezeme stříbrné a zlaté medaile jsme nepředpokládali! Kluci zahráli skvěle a dokázali, že v kategorii žáků patříme v republice mezi extratřídu. Doufám, že výsledky potvrdíme i na srpnovém mistrovství ČR straších žáků  ve dvojicích a trojicích a i odtud dovezeme cenné medaile,“ usmíval se od ucha k uchu Richard Beneš, jeden z trenérů prostějovských nadějí. „Myslím, že nemá cenu chválit jednotlivce, všichni si sáhli na dno svých sil a předvedli své letošní nejlepší výkony.“ dodal na adresu svých svěřenců.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments