Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 nohecVe dnech 23.až 27. června byl Zlínský kraj pořadatelem 6. letní olympiády dětí a mládeže. Mezi zhruba dvacet sportovních odvětví byl vybrán i nohejbal - na minulé Letní olympiádě, jejímž pořadatelem byl Olomoucký kraj mimořádně úspěšný sport. V rámci jeho výběru startovali opět žáci TJ Sokola I Prostějov a i nyní byli v těžké konkurenci dalších jedenácti krajských reprezentací mimořádně úspěšní. Svěřenci trenérů Richarda Beneše a Petra Matkulčíka Jakub Ftačník, Jan Matkulčík a Jiří Spáčil získali ve dvojicích stříbrné medaile a v „královské disciplíně“ trojic dokonce celou soutěž vyhráli a zlatou medailí přispěli k úspěchu naší olomoucké výpravy.

V pondělí 25. června byly na programu dvojice. Celkem dvanáct družstev bylo roz-děleno do dvou základních skupin, z nichž pouze první dva celky postoupili rovnou do semifinále, které se již hrálo vyřazovacím způsobem. Družstva na třetích místech hrála mezi sebou o celkové bodované páté a šesté místo. Prostějovská sestava v základní skupině nezaváhala a bez ztráty jediného setu postoupila z prvního místa do semifinále, kde se utkala s reprezentací Královéhradeckého kraje. Po velmi dobrém výkonu zvítězila a ve finále se střetla s mimořádně silným výběrem Středočeského kraje. V nejlep-ším a nejdramatičtějším utkání celého dne se v rozhodujícím setu se kluci ujali důležitého vedení 9:8 a měli k dispozici dva mečboly. Bohužel soupeř oba dva odvrátil a nakonec o jediný míč získal zlaté medaile, našim zůstali stříbrné, které mají i tak mimořádnou hodnotu.

V úterý 26. června se hrála soutěž trojic. Vzhledem k nepříznivému deštivému poča-sí byla družstva rozdělena do čtyř základních skupin po třech účastnících, z nichž vítěz postupoval přímo do čtvrtfinále a celky na druhém a třetím místě hrály mezi sebou vyřazovacím způsobem o postup mezi nejlepších osm týmů. Olomoucký kraj reprezentovaný stejnými hráči jako ve dvojicích svou skupinu vyhrál a opět postoupil mezi nejlepší celky soutěže. Ve čtvrtfinále, které se hrálo z důvodu deště již v hale, vyřadil domácí Zlínský kraj, v semifinále rozdrtil Ústecký kraj naprosto jasným způsobem, aby ve finále opět změřil síly s vítězem dvojic - reprezentací Středočeského kraje. Souboj o titul nabídl divákům skvělý nohejbal plný výborných výměn, technických míčů, tvrdých smečů a obranných zákroků. Mladí prostějovští nohejbalisté měli skvělý nástup do zápasu a vedli již 4:0, soupeř sice dotahoval, ale závěr si již pohlídali a set vyhráli. Druhý set prohrával mančaft pod hlavičkou Olomouckého kraje již 3:8, skvělou hrou však dotáhl na 8:8, ale závěrečný míč patřil středočechům a bylo srovnáno na 1:1 na sety. Závěrečný set začali naši hráči výborně a již jasně svého výborného soupeře přehráli - zlaté medaile jim patří po zásluze!

„Do pořadatelského města Otrokovic jsme odjížděli jako jedni z favoritů na medailové zisky, ale že dovezeme stříbrné a zlaté medaile jsme nepředpokládali! Kluci zahráli skvěle a dokázali, že v kategorii žáků patříme v republice mezi extratřídu. Doufám, že výsledky potvrdíme i na srpnovém mistrovství ČR straších žáků  ve dvojicích a trojicích a i odtud dovezeme cenné medaile,“ usmíval se od ucha k uchu Richard Beneš, jeden z trenérů prostějovských nadějí. „Myslím, že nemá cenu chválit jednotlivce, všichni si sáhli na dno svých sil a předvedli své letošní nejlepší výkony.“ dodal na adresu svých svěřenců.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments