Dobré odpoledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Největší a nejprestižnější cyklistická akce pravidelně konaná ve zdejším regionu přichází. Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka 2019 je už jubilejním dvacátým ročníkem a proběhne na velodromu za Kosteleckou ulicí v pátek 30. a v sobotu 31. srpna. Stejně jako v předchozích letech nalákaly tyto špičkové dvoudenní závody zařazené do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie UCI ve vysoké kategorii CL1 opravdu exkluzivní konkurenci včetně olympijských medailistů, mistrů světa i Evropy! A PROSTĚJOVSKÝ Večerník bude u toho, stejně jako v předešlých letech je totiž mediálním partnerem tohoto podniku.


Kdo tedy konkrétně přijede? Například dánský vítěz omnia z LOH 2012 Lasse Norman Hansen, což je asi top hvězda ze všech přihlášených účastníků. V reprezentačním výběru této severské země nebude chybět ani světová šampiónka na silnici a evropská mistryně na dráze Amalie Dideriksen, právě Dánové to tedy na hanáckém oválu nejspíš pořádně rozpálí. Představí se ale také italští medailisté z mistrovství světa v týmové stíhačce Francesco Lamon a Michele Scartezzini, čtyřnásobný mistr světa v dráhových disciplínách Morgan Kneisky z Francie či další světoví premianti Yauheni Karaliok z Běloruska nebo Mateusz Lipa z Polska. Tuzemská Dukla Brno vyšle do GPP – MOM své vynikající sprintery Tomáše Bábka, Pavla Kelemena, Robina Wagnera a Jakuba Šťastného, přičemž všichni už také získali cenné kovy na globálních podnicích a dva posledně jmenovaní jsou prostějovskými odchovanci.
Domácí oddíl TUFO-PARDUS pochopitelně vyrukuje na start v nejsilnějším možném složení včetně dvou ústředních tahounů. Těmi jsou trojnásobný mistr Evropy v bodovačce Wojciech Pszczolarski z Polska a nedávný medailista z ME Daniel Babor. „Je to pro mě jeden z nejdůležitějších startů druhé poloviny dráhové sezóny. Startovat budu v omniu, bodovacím závodě a madisonu, kde chci dosáhnout co nejlepšího výsledku a vyjet si hodně bodů do žebříčku UCI vzhledem k Olympijským hrám v Tokiu,“ svěřil se Wojciech Pszczolarski, který se bude po velodromu prohánět ve dresu úřadujícího mistra Evropy. „Na Memoriál Otmara Malečka jezdím už od mládežnických kategorií a vždy se na něj těším, kvůli jeho atmosféře, kterou fanoušci vytvářejí. Chtěl bych jim na oplátku ukázat, že dráhová cyklistika je skvělý sport, na který se dobře kouká a doufám, že předvedeme dobrou show,“ přidává Dan Babor.
Do Prostějova zamíří i kompletní sprinterská špička z Dukly Brno. Chybět tedy nebudou olympionici a medailisté z vrcholných akcí Pavel Kelemen, Tomáš Bábek, nebo třeba prostějovští odchovanci Robin Wagner a Jakub Šťastný, který v loňském roce získal titul mistra světa ještě v juniorské kategorii. Ze zahraničí pak například z Polska přicestuje Mateusz Lipa, mistr světa z teamsprintu. „Věříme, že naši borci se dokážou ve skvělé mezinárodní konkurenci výrazně prosadit a zaútočit na bednu, případně i na triumf v jednotlivých disciplínách. Diváci by si rozhodně měli přijít na své, na vlastní oči mohou zhlédnout parádní cyklistický sport,“ předesílá ředitel závodu Michal Mráček.
V rámci dráhového mítinku se na start postaví také ženy elite. Jejich startovní listina je velmi obsáhlá a na první pohled upoutá například jméno mistryně světa na silnici a mistryně Evropy na dráze Amalie Dideriksen z Dánska a zajímavé boje jistě nabídne také závod juniorů, kde se čeští závodníci budou moci poměřit s mezinárodní konkurencí z Rakouska nebo Ukrajiny. Atmosféru velkých závodů si zažijí také kadeti a žáci, když jejich závod v rámci GP Prostějov je zařazený do kalendáře Českého poháru na dráze.
Letošní Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka je extrémně našlapaný mnoha různými disciplínami nejen dospělé elity mužů a žen z řady zemí, ale rovněž mládežníků a mládežnic v rámci Českého poháru. Na programu jsou jak vytrvalostní, tak sprinterské disciplíny, ty nejzajímavější souboje budou oba dva dny probíhat od 16:30 hodin. Hlavní klání madison – tedy samotný memoriál – přijde na řadu v úplném závěru sobotního večera, leč dramaticky kvalitní souboje takzvaně kolo na kolo budou k vidění po celé dva soutěžní dny.
Pořadatelé mysleli také na doprovodný program, jedním z jeho hlavních bodů bude koncert skupiny Premier. „Na dvacátém ročníku si dáváme hodně záležet. Doufáme, že vyjde počasí a fanoušci opět přijdou vytvořit skvělou atmosféru. Vstupné bude dobrovolné, proběhne také tombola a vydraží se podepsaný dres mistra republiky ze silnice Tomáše Bárty. Celý výtěžek pak poputuje na oddělení Onkologie Fakultní nemocnice Olomouc,“ prozrazuje ředitel závodu Michal Mráček.
Určitě si je nenechte ujít, každoročně jde o nádherný zážitek v nezaměnitelné atmosféře jednoho z největších sportovních podniků Prostějovska!


přehled dosavadních vítězů gpp - mom (v hlavní disciplíně madison mužů)

1999 Liška - Žabka (Slovensko)
2000 Homolka - Kaňkovský (Česko)
2002 Garber - Stocher (Rakousko)
2003 Bláha - Lazar (Česko)
2004 Buráň -, Kaňkovský (Česko)
2005 Dostál - Špička (Česko)
2006 Kaňkovský (Česko).
2007 Kaňkovský - Lazar (Česko)
2008 Kaňkovský - Lazar (Česko)
2009 Buttazzoni - Ciccone (Itálie)
2010 Bláha - Hochmann (Česko)
2011 Kadlec - Kaňkovský (Česko)
2012 Kadlec - Kaňkovský (Česko)
2013 Kadlec - Kaňkovský (Česko)
2014 Buttazzoni - Coledan (Itálie)
2015: Rugovac - Sisr (Česko)
2016: Butazzoni - Scartezzini (Itálie)
2017: Mastaller - Matzner (Rakousko)
2018: I. Oliveira - R. Oliveira (Portugalsko)

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments