Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Největší a nejprestižnější cyklistická akce pravidelně konaná ve zdejším regionu přichází. Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka 2019 je už jubilejním dvacátým ročníkem a proběhne na velodromu za Kosteleckou ulicí v pátek 30. a v sobotu 31. srpna. Stejně jako v předchozích letech nalákaly tyto špičkové dvoudenní závody zařazené do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie UCI ve vysoké kategorii CL1 opravdu exkluzivní konkurenci včetně olympijských medailistů, mistrů světa i Evropy! A PROSTĚJOVSKÝ Večerník bude u toho, stejně jako v předešlých letech je totiž mediálním partnerem tohoto podniku.


Kdo tedy konkrétně přijede? Například dánský vítěz omnia z LOH 2012 Lasse Norman Hansen, což je asi top hvězda ze všech přihlášených účastníků. V reprezentačním výběru této severské země nebude chybět ani světová šampiónka na silnici a evropská mistryně na dráze Amalie Dideriksen, právě Dánové to tedy na hanáckém oválu nejspíš pořádně rozpálí. Představí se ale také italští medailisté z mistrovství světa v týmové stíhačce Francesco Lamon a Michele Scartezzini, čtyřnásobný mistr světa v dráhových disciplínách Morgan Kneisky z Francie či další světoví premianti Yauheni Karaliok z Běloruska nebo Mateusz Lipa z Polska. Tuzemská Dukla Brno vyšle do GPP – MOM své vynikající sprintery Tomáše Bábka, Pavla Kelemena, Robina Wagnera a Jakuba Šťastného, přičemž všichni už také získali cenné kovy na globálních podnicích a dva posledně jmenovaní jsou prostějovskými odchovanci.
Domácí oddíl TUFO-PARDUS pochopitelně vyrukuje na start v nejsilnějším možném složení včetně dvou ústředních tahounů. Těmi jsou trojnásobný mistr Evropy v bodovačce Wojciech Pszczolarski z Polska a nedávný medailista z ME Daniel Babor. „Je to pro mě jeden z nejdůležitějších startů druhé poloviny dráhové sezóny. Startovat budu v omniu, bodovacím závodě a madisonu, kde chci dosáhnout co nejlepšího výsledku a vyjet si hodně bodů do žebříčku UCI vzhledem k Olympijským hrám v Tokiu,“ svěřil se Wojciech Pszczolarski, který se bude po velodromu prohánět ve dresu úřadujícího mistra Evropy. „Na Memoriál Otmara Malečka jezdím už od mládežnických kategorií a vždy se na něj těším, kvůli jeho atmosféře, kterou fanoušci vytvářejí. Chtěl bych jim na oplátku ukázat, že dráhová cyklistika je skvělý sport, na který se dobře kouká a doufám, že předvedeme dobrou show,“ přidává Dan Babor.
Do Prostějova zamíří i kompletní sprinterská špička z Dukly Brno. Chybět tedy nebudou olympionici a medailisté z vrcholných akcí Pavel Kelemen, Tomáš Bábek, nebo třeba prostějovští odchovanci Robin Wagner a Jakub Šťastný, který v loňském roce získal titul mistra světa ještě v juniorské kategorii. Ze zahraničí pak například z Polska přicestuje Mateusz Lipa, mistr světa z teamsprintu. „Věříme, že naši borci se dokážou ve skvělé mezinárodní konkurenci výrazně prosadit a zaútočit na bednu, případně i na triumf v jednotlivých disciplínách. Diváci by si rozhodně měli přijít na své, na vlastní oči mohou zhlédnout parádní cyklistický sport,“ předesílá ředitel závodu Michal Mráček.
V rámci dráhového mítinku se na start postaví také ženy elite. Jejich startovní listina je velmi obsáhlá a na první pohled upoutá například jméno mistryně světa na silnici a mistryně Evropy na dráze Amalie Dideriksen z Dánska a zajímavé boje jistě nabídne také závod juniorů, kde se čeští závodníci budou moci poměřit s mezinárodní konkurencí z Rakouska nebo Ukrajiny. Atmosféru velkých závodů si zažijí také kadeti a žáci, když jejich závod v rámci GP Prostějov je zařazený do kalendáře Českého poháru na dráze.
Letošní Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka je extrémně našlapaný mnoha různými disciplínami nejen dospělé elity mužů a žen z řady zemí, ale rovněž mládežníků a mládežnic v rámci Českého poháru. Na programu jsou jak vytrvalostní, tak sprinterské disciplíny, ty nejzajímavější souboje budou oba dva dny probíhat od 16:30 hodin. Hlavní klání madison – tedy samotný memoriál – přijde na řadu v úplném závěru sobotního večera, leč dramaticky kvalitní souboje takzvaně kolo na kolo budou k vidění po celé dva soutěžní dny.
Pořadatelé mysleli také na doprovodný program, jedním z jeho hlavních bodů bude koncert skupiny Premier. „Na dvacátém ročníku si dáváme hodně záležet. Doufáme, že vyjde počasí a fanoušci opět přijdou vytvořit skvělou atmosféru. Vstupné bude dobrovolné, proběhne také tombola a vydraží se podepsaný dres mistra republiky ze silnice Tomáše Bárty. Celý výtěžek pak poputuje na oddělení Onkologie Fakultní nemocnice Olomouc,“ prozrazuje ředitel závodu Michal Mráček.
Určitě si je nenechte ujít, každoročně jde o nádherný zážitek v nezaměnitelné atmosféře jednoho z největších sportovních podniků Prostějovska!


přehled dosavadních vítězů gpp - mom (v hlavní disciplíně madison mužů)

1999 Liška - Žabka (Slovensko)
2000 Homolka - Kaňkovský (Česko)
2002 Garber - Stocher (Rakousko)
2003 Bláha - Lazar (Česko)
2004 Buráň -, Kaňkovský (Česko)
2005 Dostál - Špička (Česko)
2006 Kaňkovský (Česko).
2007 Kaňkovský - Lazar (Česko)
2008 Kaňkovský - Lazar (Česko)
2009 Buttazzoni - Ciccone (Itálie)
2010 Bláha - Hochmann (Česko)
2011 Kadlec - Kaňkovský (Česko)
2012 Kadlec - Kaňkovský (Česko)
2013 Kadlec - Kaňkovský (Česko)
2014 Buttazzoni - Coledan (Itálie)
2015: Rugovac - Sisr (Česko)
2016: Butazzoni - Scartezzini (Itálie)
2017: Mastaller - Matzner (Rakousko)
2018: I. Oliveira - R. Oliveira (Portugalsko)

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments