Dobrý večer, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedna z nejsledovanějších sportovních událostí roku v České republice je opět tady! A lidé z Prostějovska budou mít opět komu fandit. Ve vrcholu dostihové sezóny se tuto neděli 13. října představí hned dva koně z úspěšné stáje Na Srdéčku nacházející se poblíž Hvozdu na Konicku. Tam se připravují pod dohledem uznávaného trenéra Stanislava Popelky.

Uplynulý pátek se definitivně uzavřela startovní listina Velké pardubické. V ní se dá hodně očekávat zejména od devítiletého valacha Strettona, který bude obhajovat parádní loňské třetí místo. Na Srdéčko přešel v průběhu letošní sezóny a uspěl hned při jarní kvalifikaci na Velkou pardubickou. V jeho sedle se představí anglický žokej Thomas Garner. „Stretton je velký pohodář, který už ukázal, že má na to, aby se rovnal s nejlepšími. V tréninku se jeví velmi dobře, aby to teď jen dokázal prodat v dostihu,“ konstatoval Stanislav Popelka.
Dalším želízkem v ohni stáje ve Hvozdu bude loňský vítěz prestižní Ceny Labe Mahony. Na něm pojede Švéd Niklas Lovén. Velký sedmiletý příslib by mohl kopírovat cestu oblíbeného Nikase, který rovněž nejprve uspěl ve druhém nejprestižnějším dostihu pardubického závodního odpoledne, aby následně proháněl i ty nejlepší při Velké pardubické. „S Nikasem má Mahony i podobnou stavbu těla. Je to vysoký kostnatý kůň. Posun do Velké pardubické byl logický, bude však hodně záležet na tom, jak ve svém věku zvládne takto dlouhý závod,“ uvažoval Popelka.
Ještě před startem Velké pardubické bude závodiště patřit rámcovým dostihům. Nejprestižnější z nich je nepochybně Cena Labe. I v ní se představí hned dva Popelkovi svěřenci. „Lombargini je náš odchovanec, který se narodil přímo ve stáji Na Srdéčku. Loni v Pardubicích vyhrál jeden z rámcových dostihů a na své vítězství navázal i letos na jaře. Uspět může i zkušený Marcus Aurelius,“ komentoval trenér šance svých svěřenců.
Zajímavým koněm je i Impal, který se představí v Ceně Vltavy. „Letos na jaře nám udělal radost, když v Pardubicích v jednom menším dostihu zvítězil. Jenže od té doby to fláká, asi si řekl, že mu to nestojí za tu námahu. Je to kůň, který má potenciál, ale potřebuje razantního žokeje, který z něj dokáže vymáčknout maximum,“ upozornil Popelka.
Poslední do party bude Kornelia, jež nastoupí do Ceny Jana Kašpara. „Je to dobrá a vytrvalá kobyla, věřím, že dopadne dobře,“ uzavřel Popelka přehlídku koní, kteří se už o nadcházejícím víkendu spolu s ním vypraví do Pardubic.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-