Dobré dopoledne, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedna z nejsledovanějších sportovních událostí roku v České republice je opět tady! A lidé z Prostějovska budou mít opět komu fandit. Ve vrcholu dostihové sezóny se tuto neděli 13. října představí hned dva koně z úspěšné stáje Na Srdéčku nacházející se poblíž Hvozdu na Konicku. Tam se připravují pod dohledem uznávaného trenéra Stanislava Popelky.

Uplynulý pátek se definitivně uzavřela startovní listina Velké pardubické. V ní se dá hodně očekávat zejména od devítiletého valacha Strettona, který bude obhajovat parádní loňské třetí místo. Na Srdéčko přešel v průběhu letošní sezóny a uspěl hned při jarní kvalifikaci na Velkou pardubickou. V jeho sedle se představí anglický žokej Thomas Garner. „Stretton je velký pohodář, který už ukázal, že má na to, aby se rovnal s nejlepšími. V tréninku se jeví velmi dobře, aby to teď jen dokázal prodat v dostihu,“ konstatoval Stanislav Popelka.
Dalším želízkem v ohni stáje ve Hvozdu bude loňský vítěz prestižní Ceny Labe Mahony. Na něm pojede Švéd Niklas Lovén. Velký sedmiletý příslib by mohl kopírovat cestu oblíbeného Nikase, který rovněž nejprve uspěl ve druhém nejprestižnějším dostihu pardubického závodního odpoledne, aby následně proháněl i ty nejlepší při Velké pardubické. „S Nikasem má Mahony i podobnou stavbu těla. Je to vysoký kostnatý kůň. Posun do Velké pardubické byl logický, bude však hodně záležet na tom, jak ve svém věku zvládne takto dlouhý závod,“ uvažoval Popelka.
Ještě před startem Velké pardubické bude závodiště patřit rámcovým dostihům. Nejprestižnější z nich je nepochybně Cena Labe. I v ní se představí hned dva Popelkovi svěřenci. „Lombargini je náš odchovanec, který se narodil přímo ve stáji Na Srdéčku. Loni v Pardubicích vyhrál jeden z rámcových dostihů a na své vítězství navázal i letos na jaře. Uspět může i zkušený Marcus Aurelius,“ komentoval trenér šance svých svěřenců.
Zajímavým koněm je i Impal, který se představí v Ceně Vltavy. „Letos na jaře nám udělal radost, když v Pardubicích v jednom menším dostihu zvítězil. Jenže od té doby to fláká, asi si řekl, že mu to nestojí za tu námahu. Je to kůň, který má potenciál, ale potřebuje razantního žokeje, který z něj dokáže vymáčknout maximum,“ upozornil Popelka.
Poslední do party bude Kornelia, jež nastoupí do Ceny Jana Kašpara. „Je to dobrá a vytrvalá kobyla, věřím, že dopadne dobře,“ uzavřel Popelka přehlídku koní, kteří se už o nadcházejícím víkendu spolu s ním vypraví do Pardubic.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments