Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To byly nervy! Těsně před cílovou rovinou Velké pardubické kůň od Hvozdu na Prostějovsku Stretton zrychlil a ze druhého místa se dostal do čela legendárního dostihu. V tu chvíli to vypadalo, že by stáj Na Srdéčku mohla slavit celkové vítězství. „Bylo to na infarkt,“ vystihl tento moment trenér Stanislav Popelka. Na vítězství nakonec jeho svěřenec nedosáhl, nicméně jezdci Thomasi Garnerovi se po tuhém boji podařilo uhájit druhé místo. Mahony, velká naděje Popelkovy stáje, bohužel spadl na Taxisově příkopu. Uspěl i rodák ze Srdéčka Lombargini, který bral stříbro v Ceně Labe.

Svěřenec Stanislava Popelky po boji skončil druhý za vítězným Theophilem
Narvané tribuny i stovky tisíc diváků u televizních obrazovek sledovaly uplynulou neděli dostihové odpoledne v Pardubicích. V něm se už tradičně představili i koně trénování ve stáji Na Srdéčku u Hvozdu. A opět byli hodně vidět.
Vrcholem byl samozřejmě nejtěžší překážkový dostih kontinentální Evropy. Na startu Velké pardubické se postavili devítiletý Stretton i sedmiletý Mahony. Ani jednomu z nich sázkaři příliš nevěřili, Stretton byl s kurzem 15:1 šestým favoritem, Mahony pak do závodu vstupoval s kurzem 30:1. Druhý jmenovaný bohužel nezvládl už čtvrtou překážku dostihu, kterou je tradičně Velký Taxisův příkop. „Mahony očividně nepočítal s tou velkou dírou za živým plotem. Odrazil se příliš brzy a upadl. Vše nasvědčuje tomu, že je v pořádku, po dopadu vstal a chodil rovně. Uvidíme, zda to na něm nezanechá do budoucna nějaké následky,“ okomentoval nepříjemný okamžik Stanislav Popelka.

Třetí stříbro v historii stáje

Naopak Stretton v sedle s britským žokejem Thomasem Garnerem měl od začátku téměř ideální průběh dostihu, skákal bez problémů a až do cílové rovinky si stále udržoval průběžné druhé místo. V náběhu do posledních metrů se dokonce dostal do čela a vypadal velmi svěže. Nakonec však v boji s vítězným Theophilem těsně prohrál, podařilo se mu však uhájit stříbro před dotírajícím Chicname De Cotte. „Druhé místo ve Velké pardubické je určitě úspěch. Zatím na něj v historii naší stáje dosáhli pouze Hirsch a Nikas,“ radoval se Stanislav Popelka. Velmi bojovně po skončení dostihu hovořil sám žokej. „Loni jsme tu byli se Strettonem třetí, letos druzí a příští rok bychom si sem rádi přijeli pro vítězství,“ prohlásil Thomas Garner.

Rodák ze Srdéčka druhý v Ceně Labe

Ještě před startem Velké pardubické se v Pardubicích před televizními obrazovkami závodilo v rámcových dostizích. Tím nejprestižnějším z nich byla Cena Labe. Druhé místo v ní vybojoval rodák ze Srdéčka Lombargini, který do dostihu vstupoval v roli největšího favorita. „V tomto případě jsme věřili ve vítězství, nicméně měkčí terén Lombarginimu tolik nevyhovoval a jeho finiš nebyl tak úderný, jak jsme si představovali,“ zhodnotil Stanislav Popelka. Do Ceny Labe nakonec kvůli drobnému zranění nenastoupil Marcus Aurelius.

A co ti ostatní?

Náročnou Cenu Vltavy absolvoval také Imphal, který z jedenácti startujících doběhl pátý. Přitom již zhruba od poloviny dostihu byl poháněný bičíkem. Stejné umístění brala v Ceně Jana Kašpara také Kornelia. „Byla nejlepší z českých koní, předběhli ji pouze ti importovaní,“ upozornil kouč ze Srdéčka, který celkově dostihový víkend v Pardubicích hodnotil pozitivně. „Jedinou kaňkou bylo sobotní zranění Čáriraye, jinak můžeme být spokojeni,“ uzavřel Stanislav Popelka.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar