Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během letošního roku se v klasickém parašutismu nekonal žádný z obvyklých vrcholů v podobě mistrovství světa či Evropy. Sezónu však otevíral závod Světového poháru v Argentině a uzavře ji vojenská top akce: Světové armádní hry CISM 2019 v čínském Wuhanu, v pořadí už sedmé.

Parašutisté ASO Dukla Prostějov do Asie odletěli už koncem předminulého týdne, nyní se tam aklimatizují a začínají trénovat. Jejich soutěže ve skupinové akrobacii, individuální akrobacii a přesnosti přistání započítávané do pořadí jednotlivců i družstev proběhnou od pátku 18. do neděle 27. října.
„Světové armádní hry mají pro klasické parašutisty stejný program jako vojenské šampionáty konané vždy v sudých letech. To znamená nejprve akrobacii skupinovou, potom individuální a nakonec přesnost. Medaile se udělují za každou disciplínu zvlášť, navíc se výsledky sčítají do celkového pořadí týmového i jednotlivců včetně titulů absolutních vítězů. Věřím, že pokud kluci udrží výbornou formu z celé sezóny a vlastně mnoha posledních roků, můžou přivézt řadu medailí včetně zlatých. Dlouhodobou výkonnost na to rozhodně mají, dobrou psychiku taky. Rozhodne zvládnutí podmínek v dějišti a aktuální rozpoložení,“ uvažoval Ivan Hovorka coby reprezentační trenér ČR, kterou borci prostějovské Dukly reprezentují.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar