Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Více než stovka mladých zápasníků ze čtyř evropských zemí startovala na 32. ročníku tradičního mezinárodního turnaje Memoriál Gustava Frištenského 2019. V prostějovské sokolovně na Skálově náměstí se uplynulou sobotu praly řecko-římským stylem talenty všech mládežnických kategorií, ale největší hvězdou akce se stal jeden dospělý borec – slavný bojovník MMA Karlos Vémola. U toho Večerník nemohl chybět!

Právě čtyřiatřicetiletý „Terminátor“ byl suverénně nejznámějším z oficiálních hostů, které pozval pořádající oddíl TJ Sokol I Prostějov. Svalnatého vládce oktagonu přivítal hlavní organizátor Jindřich Hejčík a Karlos za bouřlivého aplausu zaplněné sokolovny všechny pozdravil v rámci slavnostního zahájení.
„Gustav Frištenský pro mě vždycky byl, je a bude obrovským vzorem. Proto beru jako velkou čest, že mě sem pořadatelé pozvali a můžu se jako host zúčastnit jeho memoriálu, který jsem kdysi sám coby malý zápasník několikrát absolvoval. Samozřejmě jsem tady hned napoprvé nevyhrál, ale vrátil jsem se, zkoušel to znovu a nakonec vítězství opakovaně vybojoval. Totéž radím vám: nic nevzdávejte a přes porážky se snažte dojít k vítězstvím,“ řekl mimo jiné během své úvodní řeči Vémola, v dětství a mládí člen Sokola I.
Krátký proslov měli také další hosté: předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, první náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil, starosta Sokolské župy Prostějovské Svatopluk Tesárek, praneteř Gustava Frištenského Zdenka Frištenská i zakladatel turnaje Jindřich Hejčík. Tomu jak Belo Svitek, tak Svatopluk Tesárek předali ocenění včetně Čestného uznání za celoživotní přínos zápasnickému sportu u příležitosti jeho kulatého životního jubilea – sedmdesátých narozenin.
Po slavnostním prologu už se šlo do boje, jednotlivá utkání mnohahodinového zápasového maratonu probíhala souběžně na dvou žíněnkách. Světlo světa následně spatřila řada vítězů, přičemž mezi účastníky nechyběly ani domácí naděje prostějovského TJ Sokol I.
K letošnímu Memoriálu Gustava Frištenského se vrátíme v příštím vydání Večerníku kompletním výsledkovým přehledem i exkluzivním rozhovorem s Karlosem Vémolou.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-