Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Více než stovka mladých zápasníků ze čtyř evropských zemí startovala na 32. ročníku tradičního mezinárodního turnaje Memoriál Gustava Frištenského 2019. V prostějovské sokolovně na Skálově náměstí se uplynulou sobotu praly řecko-římským stylem talenty všech mládežnických kategorií, ale největší hvězdou akce se stal jeden dospělý borec – slavný bojovník MMA Karlos Vémola. U toho Večerník nemohl chybět!

Právě čtyřiatřicetiletý „Terminátor“ byl suverénně nejznámějším z oficiálních hostů, které pozval pořádající oddíl TJ Sokol I Prostějov. Svalnatého vládce oktagonu přivítal hlavní organizátor Jindřich Hejčík a Karlos za bouřlivého aplausu zaplněné sokolovny všechny pozdravil v rámci slavnostního zahájení.
„Gustav Frištenský pro mě vždycky byl, je a bude obrovským vzorem. Proto beru jako velkou čest, že mě sem pořadatelé pozvali a můžu se jako host zúčastnit jeho memoriálu, který jsem kdysi sám coby malý zápasník několikrát absolvoval. Samozřejmě jsem tady hned napoprvé nevyhrál, ale vrátil jsem se, zkoušel to znovu a nakonec vítězství opakovaně vybojoval. Totéž radím vám: nic nevzdávejte a přes porážky se snažte dojít k vítězstvím,“ řekl mimo jiné během své úvodní řeči Vémola, v dětství a mládí člen Sokola I.
Krátký proslov měli také další hosté: předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, první náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil, starosta Sokolské župy Prostějovské Svatopluk Tesárek, praneteř Gustava Frištenského Zdenka Frištenská i zakladatel turnaje Jindřich Hejčík. Tomu jak Belo Svitek, tak Svatopluk Tesárek předali ocenění včetně Čestného uznání za celoživotní přínos zápasnickému sportu u příležitosti jeho kulatého životního jubilea – sedmdesátých narozenin.
Po slavnostním prologu už se šlo do boje, jednotlivá utkání mnohahodinového zápasového maratonu probíhala souběžně na dvou žíněnkách. Světlo světa následně spatřila řada vítězů, přičemž mezi účastníky nechyběly ani domácí naděje prostějovského TJ Sokol I.
K letošnímu Memoriálu Gustava Frištenského se vrátíme v příštím vydání Večerníku kompletním výsledkovým přehledem i exkluzivním rozhovorem s Karlosem Vémolou.


Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments