Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Více než stovka mladých zápasníků ze čtyř evropských zemí startovala na 32. ročníku tradičního mezinárodního turnaje Memoriál Gustava Frištenského 2019. V prostějovské sokolovně na Skálově náměstí se uplynulou sobotu praly řecko-římským stylem talenty všech mládežnických kategorií, ale největší hvězdou akce se stal jeden dospělý borec – slavný bojovník MMA Karlos Vémola. U toho Večerník nemohl chybět!

Právě čtyřiatřicetiletý „Terminátor“ byl suverénně nejznámějším z oficiálních hostů, které pozval pořádající oddíl TJ Sokol I Prostějov. Svalnatého vládce oktagonu přivítal hlavní organizátor Jindřich Hejčík a Karlos za bouřlivého aplausu zaplněné sokolovny všechny pozdravil v rámci slavnostního zahájení.
„Gustav Frištenský pro mě vždycky byl, je a bude obrovským vzorem. Proto beru jako velkou čest, že mě sem pořadatelé pozvali a můžu se jako host zúčastnit jeho memoriálu, který jsem kdysi sám coby malý zápasník několikrát absolvoval. Samozřejmě jsem tady hned napoprvé nevyhrál, ale vrátil jsem se, zkoušel to znovu a nakonec vítězství opakovaně vybojoval. Totéž radím vám: nic nevzdávejte a přes porážky se snažte dojít k vítězstvím,“ řekl mimo jiné během své úvodní řeči Vémola, v dětství a mládí člen Sokola I.
Krátký proslov měli také další hosté: předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, první náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil, starosta Sokolské župy Prostějovské Svatopluk Tesárek, praneteř Gustava Frištenského Zdenka Frištenská i zakladatel turnaje Jindřich Hejčík. Tomu jak Belo Svitek, tak Svatopluk Tesárek předali ocenění včetně Čestného uznání za celoživotní přínos zápasnickému sportu u příležitosti jeho kulatého životního jubilea – sedmdesátých narozenin.
Po slavnostním prologu už se šlo do boje, jednotlivá utkání mnohahodinového zápasového maratonu probíhala souběžně na dvou žíněnkách. Světlo světa následně spatřila řada vítězů, přičemž mezi účastníky nechyběly ani domácí naděje prostějovského TJ Sokol I.
K letošnímu Memoriálu Gustava Frištenského se vrátíme v příštím vydání Večerníku kompletním výsledkovým přehledem i exkluzivním rozhovorem s Karlosem Vémolou.


Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments