Příjemnou noc, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Více než stovka mladých zápasníků ze čtyř evropských zemí startovala na 32. ročníku tradičního mezinárodního turnaje Memoriál Gustava Frištenského 2019. V prostějovské sokolovně na Skálově náměstí se uplynulou sobotu praly řecko-římským stylem talenty všech mládežnických kategorií, ale největší hvězdou akce se stal jeden dospělý borec – slavný bojovník MMA Karlos Vémola. U toho Večerník nemohl chybět!

Právě čtyřiatřicetiletý „Terminátor“ byl suverénně nejznámějším z oficiálních hostů, které pozval pořádající oddíl TJ Sokol I Prostějov. Svalnatého vládce oktagonu přivítal hlavní organizátor Jindřich Hejčík a Karlos za bouřlivého aplausu zaplněné sokolovny všechny pozdravil v rámci slavnostního zahájení.
„Gustav Frištenský pro mě vždycky byl, je a bude obrovským vzorem. Proto beru jako velkou čest, že mě sem pořadatelé pozvali a můžu se jako host zúčastnit jeho memoriálu, který jsem kdysi sám coby malý zápasník několikrát absolvoval. Samozřejmě jsem tady hned napoprvé nevyhrál, ale vrátil jsem se, zkoušel to znovu a nakonec vítězství opakovaně vybojoval. Totéž radím vám: nic nevzdávejte a přes porážky se snažte dojít k vítězstvím,“ řekl mimo jiné během své úvodní řeči Vémola, v dětství a mládí člen Sokola I.
Krátký proslov měli také další hosté: předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, první náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil, starosta Sokolské župy Prostějovské Svatopluk Tesárek, praneteř Gustava Frištenského Zdenka Frištenská i zakladatel turnaje Jindřich Hejčík. Tomu jak Belo Svitek, tak Svatopluk Tesárek předali ocenění včetně Čestného uznání za celoživotní přínos zápasnickému sportu u příležitosti jeho kulatého životního jubilea – sedmdesátých narozenin.
Po slavnostním prologu už se šlo do boje, jednotlivá utkání mnohahodinového zápasového maratonu probíhala souběžně na dvou žíněnkách. Světlo světa následně spatřila řada vítězů, přičemž mezi účastníky nechyběly ani domácí naděje prostějovského TJ Sokol I.
K letošnímu Memoriálu Gustava Frištenského se vrátíme v příštím vydání Večerníku kompletním výsledkovým přehledem i exkluzivním rozhovorem s Karlosem Vémolou.


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar