Dobré odpoledne, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Více než stovka mladých zápasníků ze čtyř evropských zemí startovala na 32. ročníku tradičního mezinárodního turnaje Memoriál Gustava Frištenského 2019. V prostějovské sokolovně na Skálově náměstí se uplynulou sobotu praly řecko-římským stylem talenty všech mládežnických kategorií, ale největší hvězdou akce se stal jeden dospělý borec – slavný bojovník MMA Karlos Vémola. U toho Večerník nemohl chybět!

Právě čtyřiatřicetiletý „Terminátor“ byl suverénně nejznámějším z oficiálních hostů, které pozval pořádající oddíl TJ Sokol I Prostějov. Svalnatého vládce oktagonu přivítal hlavní organizátor Jindřich Hejčík a Karlos za bouřlivého aplausu zaplněné sokolovny všechny pozdravil v rámci slavnostního zahájení.
„Gustav Frištenský pro mě vždycky byl, je a bude obrovským vzorem. Proto beru jako velkou čest, že mě sem pořadatelé pozvali a můžu se jako host zúčastnit jeho memoriálu, který jsem kdysi sám coby malý zápasník několikrát absolvoval. Samozřejmě jsem tady hned napoprvé nevyhrál, ale vrátil jsem se, zkoušel to znovu a nakonec vítězství opakovaně vybojoval. Totéž radím vám: nic nevzdávejte a přes porážky se snažte dojít k vítězstvím,“ řekl mimo jiné během své úvodní řeči Vémola, v dětství a mládí člen Sokola I.
Krátký proslov měli také další hosté: předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, první náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil, starosta Sokolské župy Prostějovské Svatopluk Tesárek, praneteř Gustava Frištenského Zdenka Frištenská i zakladatel turnaje Jindřich Hejčík. Tomu jak Belo Svitek, tak Svatopluk Tesárek předali ocenění včetně Čestného uznání za celoživotní přínos zápasnickému sportu u příležitosti jeho kulatého životního jubilea – sedmdesátých narozenin.
Po slavnostním prologu už se šlo do boje, jednotlivá utkání mnohahodinového zápasového maratonu probíhala souběžně na dvou žíněnkách. Světlo světa následně spatřila řada vítězů, přičemž mezi účastníky nechyběly ani domácí naděje prostějovského TJ Sokol I.
K letošnímu Memoriálu Gustava Frištenského se vrátíme v příštím vydání Večerníku kompletním výsledkovým přehledem i exkluzivním rozhovorem s Karlosem Vémolou.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments