Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel

Klub biatlonu Prostějov se zúčastnil koncem září mistrovství republiky v letním biatlonu věkové kategorie dětí v Břidličné. Na loukách a v lesích Nízkého Jeseníku v Moravskoslezském kraji se prohánělo 270 mládežníků z více než 40 klubů ČR a navíc i naděje ze Slovenska. Na programu byly sprinty, štafety a závody s hromadným startem. Nádherné počasí, okouzlující prostředí, bojovná i přátelská atmosféra, obdivuhodné výkony sportovců. V tvrdé konkurenci bojovali závodníci o každou vteřinu.

Při závodech prvního dne vybojovala ve sprintu zlatou medaili Ema Švancarová a stala se tím národní šampiónkou v kategorii žákyně W13. Umístění dalších prostějovských biatlonistů: 10. Tomáš Kopecký (žáci M12), 13. Jakub Koukal (žáci M13), 12. Michal Vlk a 14. František Ševčík (oba žáci M14). Následně se běžely štafety. Jako vždy to byly velké bitvy a napětí až do poslední předávky. Ani zde se členové KB PV neztratili a ve štafetě žákyň W13 dosáhla Ema Švancarová spolu s děvčaty z KBSKMVM na prvenství, tedy další zlatou medaili. V kategorii žáci M13 skončili Hanáci třináctí a mezi žáky M15 šestnáctí.
Co výsledky závodu s hromadným startem, který byl na programu druhý den? 12. Tomáš Kopecký (žáci M12), 14. Ema Švancarová (žákyně W13), 21. Jakub Koukal (žáci M13), 14. Michal Vlk (žáci M14).
Úplný závěr letošní sezóny letního biatlonu pak obstaralo mistrovství republiky dorostu a dospělých v Bystřici pod Hostýnem o posledním zářijovém víkendu. V disciplínách sprint, supersprint a závod s hromadným startem zápolilo více než 200 tuzemských soutěžících + jako hosté i sportovci z Německa a Slovenska. Vyslanci Klubu biatlonu Prostějov se mezi touto (mezi)národní elitou znovu prosadili.
Ve sprintu obsadila Elen Melcrová 18. místo v kategorii W16, Ondřej Vystavěl vydřel bronz v juniorech, Roman Večeřa oslavil triumf v mužské kategorii M36 a Max Černý skončil 11. (M46). Navíc odpolední závod supersprintu vyhrál a další zlato ukořistil zase Roman Večeřa!
Neděle nabídla závody s hromadným startem, které Prostějovanům přinesly následující výsledky: 18. Elen Melcrová (dorostenky W16), 1. Ondřej Vystavěl (junioři), 4. Roman Večeřa (muži M36), 11. Max Černý (muži M46). V celostátním hodnocení klubů obsadila hanácká výprava krásné páté místo z celkového počtu 36 oddílů.
Nejúspěšnějšími závodníky KB PV z národních šampionátů letního biatlonu 2019 se stali Roman Večeřa coby dvojnásobný mistr ČR a zároveň vítěz celorepublikového žebříčku v mužské kategorii M36, Ema Švancarová jako dvojnásobná mistryně mezi žákyněmi W13 a Ondřej Vystavěl jakožto zlatý + bronzový v juniorské kategorii.

Celkové pořadí biatlonistů Prostějova v žebříčcích ČR 2019: 13. Tomáš Kopecký (žáci M12, 1. výkonnostní třída), 37. Alžběta Klapková (žákyně W12, 3. výkonnostní třída), 14. Jakub Koukal (žáci M13, 2. výkonnostní třída), 32. Stanislav Melcr (žáci M13, 3. výkonnostní třída), 5. Ema Švancarová (žákyně W13, 1. výkonnostní třída), 18. František Ševčík (žáci M14, 1. výkonnostní třída), 20. Michael Vlk (žáci M14, 2. výkonnostní třída), 45. Tomáš Poláček (žáci M15), 33. Nela Hájková (žákyně W15, 2. výkonnostní třída), 39. Anežka Klapková (žákyně W15, 2. výkonnostní třída), 21. Elen Melcrová (dorostenky W16, 2. výkonnostní třída), 22. Alexandr Bábek (dorostenci M19, 2. výkonnostní třída), 62. Lukáš Poláček (dorostenci M19), 20. Hana Černá (juniorky, 2. výkonnostní třída), 8. Ondřej Vystavěl (junioři, Mistrovská výkonnostní třída), 1. Roman Večeřa (muži M36, Mistrovská výkonnostní třída), 7. Max Černý (muži M46, 1. výkonnostní třída).