Dobré odpoledne, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přebor města Prostějova 2019 v šachu se již pomalu dostává do stavu, kdy je prostým pohledem na průběžné pořadí zřetelné rozložení sil. Může za to hlavně dohrávka třetího kola, v níž se dařilo největšímu favoritovi Aleši Hradskému vítězstvím nad dvojkou turnaje Petrem Františem.

V pátém dějství se pak ukázalo, že přetahovaná o lepší umístění v tabulce nebude procházkou růžovým sadem, ale spíše bojem kdo s koho. V tomto kole se zrodila jediná remíza hráčů, kteří se spolu utkali mnohokrát a nemají se tedy čím překvapit: Hradský se tedy rozešel nerozhodně s Karlem Meisselem.
V dalších zápasech už to bylo ostřejší. Karel Virgler své černé figury postavil tak nešťastně, že přišel nejdříve o kvalitu, poté o několik pěšců a nakonec musel partii vzdát svému kolegovi Václavu Zvoníčkovi. Obdobně se vedlo také hostovi z Olomouce Tomáši Ochmanovi. Ten si nechal uzavřít svoji věž uprostřed figur soupeře Petra Františe, který nakonec duel vyhrál.
Příští kolo se odehraje opět za týden, a to už budeme znát i výsledek poslední dosud neodehrané partie ze čtvrtého dějství, ve které Františ má oplácet porážku papírově nejsilnějšímu borci Hradskému.
Šachový Přebor města Prostějov 2019 – pořadí po 5. kole (bez jedné dohrávky): 1. Františ 3 (1), 2. Zvoníček 3, 3. Hradský 2,5 (1), 4. Virgler 2,5, 5. Ochman a Meissel 1,5. 

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments