Příjemnou noc, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přebor města Prostějova 2019 v šachu se již pomalu dostává do stavu, kdy je prostým pohledem na průběžné pořadí zřetelné rozložení sil. Může za to hlavně dohrávka třetího kola, v níž se dařilo největšímu favoritovi Aleši Hradskému vítězstvím nad dvojkou turnaje Petrem Františem.

V pátém dějství se pak ukázalo, že přetahovaná o lepší umístění v tabulce nebude procházkou růžovým sadem, ale spíše bojem kdo s koho. V tomto kole se zrodila jediná remíza hráčů, kteří se spolu utkali mnohokrát a nemají se tedy čím překvapit: Hradský se tedy rozešel nerozhodně s Karlem Meisselem.
V dalších zápasech už to bylo ostřejší. Karel Virgler své černé figury postavil tak nešťastně, že přišel nejdříve o kvalitu, poté o několik pěšců a nakonec musel partii vzdát svému kolegovi Václavu Zvoníčkovi. Obdobně se vedlo také hostovi z Olomouce Tomáši Ochmanovi. Ten si nechal uzavřít svoji věž uprostřed figur soupeře Petra Františe, který nakonec duel vyhrál.
Příští kolo se odehraje opět za týden, a to už budeme znát i výsledek poslední dosud neodehrané partie ze čtvrtého dějství, ve které Františ má oplácet porážku papírově nejsilnějšímu borci Hradskému.
Šachový Přebor města Prostějov 2019 – pořadí po 5. kole (bez jedné dohrávky): 1. Františ 3 (1), 2. Zvoníček 3, 3. Hradský 2,5 (1), 4. Virgler 2,5, 5. Ochman a Meissel 1,5. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-