Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Premiéru má za sebou areál bikerů v Kostelecké ulici. A úspěšnou. Vyznavači BMX se tam 12. října sešli v hojném počtu na vůbec prvním oficiálním závodě na prostějovské trati. Dorazilo přitom i početné publikum. Není divu: na dráhu totiž vyráželi jednak náctiletí závodníci, ale také prťata. Ta samozřejmě nezávodila ještě na kolech, ale na odrážedlech. A u toho všeho nechyběl ani Večerník, který se nyní za závody ohlíží.

Dráha pak nabídla některá specifika. Jednak krátký dojezdový prostor po prudkém kopci, dále čtyři dráhy, ačkoli obvykle jich bývá více. V některých případech se ale u menších závodníků na závodiště vměstnalo i pět jezdců naráz. Mezi ně patřil také například Tobiáš Hruban. „Je to první závod. Nadšení je veliké, ne tedy moc u manželky, ale u syna a u mě jo. Baví jej to,“ neskrýval spokojenost chlapcův táta Daniel Hruban.
Některé rodiny navíc zapojily i více svých ratolestí do tohoto sportu. A k tomu ukázaly, že BMX není jen radostí pro kluky. „Všechny jsme odjeli. Synovi je dvanáct, dceři šest let, ta letos teprve začala. Manžel jezdil na kole a taky motorky dělal. U nás to byla jasná volba,“ prozradila Večerníku Vítězslava Nováčková.
V areálu bylo druhou říjnovou sobotu živo až do pozdního odpoledne. Od rána totiž probíhaly na vedlejších rampách tréninky, mírně posunuté závody pak začaly v pravé poledne souboji jezdců na odrážedlech. „Počasí nám vyšlo, vše klapalo. Pomohlo nám hodně zázemí velodromu,“ konstatoval po závodu hlavní organizátor Martin Žerava. Celkově byl pak spokojený také s účastí.
„Na to, že to byl první ročník, tak mě mile překvapilo, že dorazili známí z celé Moravy. Měli jsme závodníky ze Zábřeha, Studénky, Přerova, Brna i Vyškova. Účast je pěkná: třicet neregistrovaných jezdců a přes šedesát závodníků s licencí,“ mnul si ruce Žerava.
A i když u menších závodníků bylo vidět nemálo pádů a následně slz, celá akce nakonec skončila úspěchem, na který organizátoři budou chtít navázat i příští rok.

VÝSLEDKY:
kategorie Cruiser
1. Ondřej Plaček (bike team Uničov), 2. Radomír Huf (Utopia Zábřeh), 3. Libor Ampapa (Favorit Brno), 4. Radomír Milníček (Studénka)

kategorie do 6 let
1. Štěpán Janeček (Tufo Prostějov), 2. Ondřej Hora (Studénka), 3. Mikoláš Linhart (bike team Uničov), 4. Justýna Opravilová (Utopia Zábřeh)

kategorie 7–8 let
1. Karel Konrád (B4 team Šumperk), 2. Matyáš Konrát (Utopia Zábřeh), 3. Max Linhart (bike team Uničov)

kategorie 9–11let
1. Denis Žerava (Tufo Prostějov), 2. Vojtěch Opravil (Utopia Zábřeh), 3. Šimon Franta (Tufír team Mikovice), 4. Věnek Valenta (Tufo Prostějov)

kategorie 12–14 let
1. Sabina Košárková (Studénka), 2. Antonín Vyroubal (bike team Uničov), 3. Martin Huf (Utopia Zábřeh), 4. Jakub Klement (Jantar Opava)

kategorie 15+
1. Matěj Chalupný (Bílina), 2. Josef Kudláček (Favorit Brno), 3. Adam Bábek (bike team Uničov), 4. Filip Žerava (Tufo Prostějov)

kategorie odrážedel
1. Dominik Rolinc (Prostějov), 2. Tomáš Šustr (Prostějov), 3. Štěpán Hlaváč, 4. Jakub Hlaváč

kategorie neregistrovaných
do 6 let. 1. Jan Štroblík (Vyškov), 2. Matyáš Vencovský (Tufo Prostějov), 3. Štěpán Sury (bike team Uničov), 4. Bořek Rolný (Tufo Prostějov)

kat. nereg. 7–8 let
1. Jiří Šustr (Tufo Prostějov), 2. Kevin Ferrante (Tufo Prostějov), 3. Matyáš Jégl (bike team Uničov), 4. Tobiáš Hruban (bike team Uničov)

kat. nereg. 9+
1. Jakub Mašek (Tufo Prostějov), 2. Filip Grepl (Tufo Prostějov), 3. Lukáš Knap (Tufo Prostějov), 4. Daniel Boreček (Tufo Prostějov)
Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments