Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Premiéru má za sebou areál bikerů v Kostelecké ulici. A úspěšnou. Vyznavači BMX se tam 12. října sešli v hojném počtu na vůbec prvním oficiálním závodě na prostějovské trati. Dorazilo přitom i početné publikum. Není divu: na dráhu totiž vyráželi jednak náctiletí závodníci, ale také prťata. Ta samozřejmě nezávodila ještě na kolech, ale na odrážedlech. A u toho všeho nechyběl ani Večerník, který se nyní za závody ohlíží.

Dráha pak nabídla některá specifika. Jednak krátký dojezdový prostor po prudkém kopci, dále čtyři dráhy, ačkoli obvykle jich bývá více. V některých případech se ale u menších závodníků na závodiště vměstnalo i pět jezdců naráz. Mezi ně patřil také například Tobiáš Hruban. „Je to první závod. Nadšení je veliké, ne tedy moc u manželky, ale u syna a u mě jo. Baví jej to,“ neskrýval spokojenost chlapcův táta Daniel Hruban.
Některé rodiny navíc zapojily i více svých ratolestí do tohoto sportu. A k tomu ukázaly, že BMX není jen radostí pro kluky. „Všechny jsme odjeli. Synovi je dvanáct, dceři šest let, ta letos teprve začala. Manžel jezdil na kole a taky motorky dělal. U nás to byla jasná volba,“ prozradila Večerníku Vítězslava Nováčková.
V areálu bylo druhou říjnovou sobotu živo až do pozdního odpoledne. Od rána totiž probíhaly na vedlejších rampách tréninky, mírně posunuté závody pak začaly v pravé poledne souboji jezdců na odrážedlech. „Počasí nám vyšlo, vše klapalo. Pomohlo nám hodně zázemí velodromu,“ konstatoval po závodu hlavní organizátor Martin Žerava. Celkově byl pak spokojený také s účastí.
„Na to, že to byl první ročník, tak mě mile překvapilo, že dorazili známí z celé Moravy. Měli jsme závodníky ze Zábřeha, Studénky, Přerova, Brna i Vyškova. Účast je pěkná: třicet neregistrovaných jezdců a přes šedesát závodníků s licencí,“ mnul si ruce Žerava.
A i když u menších závodníků bylo vidět nemálo pádů a následně slz, celá akce nakonec skončila úspěchem, na který organizátoři budou chtít navázat i příští rok.

VÝSLEDKY:
kategorie Cruiser
1. Ondřej Plaček (bike team Uničov), 2. Radomír Huf (Utopia Zábřeh), 3. Libor Ampapa (Favorit Brno), 4. Radomír Milníček (Studénka)

kategorie do 6 let
1. Štěpán Janeček (Tufo Prostějov), 2. Ondřej Hora (Studénka), 3. Mikoláš Linhart (bike team Uničov), 4. Justýna Opravilová (Utopia Zábřeh)

kategorie 7–8 let
1. Karel Konrád (B4 team Šumperk), 2. Matyáš Konrát (Utopia Zábřeh), 3. Max Linhart (bike team Uničov)

kategorie 9–11let
1. Denis Žerava (Tufo Prostějov), 2. Vojtěch Opravil (Utopia Zábřeh), 3. Šimon Franta (Tufír team Mikovice), 4. Věnek Valenta (Tufo Prostějov)

kategorie 12–14 let
1. Sabina Košárková (Studénka), 2. Antonín Vyroubal (bike team Uničov), 3. Martin Huf (Utopia Zábřeh), 4. Jakub Klement (Jantar Opava)

kategorie 15+
1. Matěj Chalupný (Bílina), 2. Josef Kudláček (Favorit Brno), 3. Adam Bábek (bike team Uničov), 4. Filip Žerava (Tufo Prostějov)

kategorie odrážedel
1. Dominik Rolinc (Prostějov), 2. Tomáš Šustr (Prostějov), 3. Štěpán Hlaváč, 4. Jakub Hlaváč

kategorie neregistrovaných
do 6 let. 1. Jan Štroblík (Vyškov), 2. Matyáš Vencovský (Tufo Prostějov), 3. Štěpán Sury (bike team Uničov), 4. Bořek Rolný (Tufo Prostějov)

kat. nereg. 7–8 let
1. Jiří Šustr (Tufo Prostějov), 2. Kevin Ferrante (Tufo Prostějov), 3. Matyáš Jégl (bike team Uničov), 4. Tobiáš Hruban (bike team Uničov)

kat. nereg. 9+
1. Jakub Mašek (Tufo Prostějov), 2. Filip Grepl (Tufo Prostějov), 3. Lukáš Knap (Tufo Prostějov), 4. Daniel Boreček (Tufo Prostějov)
Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-