Příjemnou noc, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přestože stromů na Kosíři valem ubývá, některé skvělé věci tu stále zůstávají. Jednou z nich je nepochybně Zimní běh přes Kosíř, který se každoročně koná první lednovou sobotu. Na start jeho 41. ročníku se uplynulou sobotu 4. ledna postavilo 265 běžců. Ti se po Mánesově stezce vydali na deset kilometrů dlouhou trať.

Zimní běh přes Kosíř je prvním závodem tzv. Ligy 100. Seriál v průběhu nadcházejícího roku nabídne dalších 53 závodů, které účastníky zavedou na nejrůznější místa celého Olomouckého kraje. Hned úvodní díl si na nezájem běžců rozhodně stěžovat nemůže a patří k těm nejobsazenějším. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se sešlo o 46 běžců více než loni. Svoji roli v tom nepochybně hrál i fakt, že počasí tentokrát zimním sportům příliš nepřeje, a tak milovníci pohybu dali přednost běhu před běžkami.
A dobře udělali. „Už jsem při tomhle zimním běhu na Kosíř zažil nejrůznější podmínky. Jednou tu bylo mínus 15, jindy bláta jako v bažině či naopak totálně zledovatělá skluzavka. Letos však byl terén asi nejlepší, co zatím pamatuji. Byl tvrdý, nicméně téměř neklouzal. Myslím, že i díky tomu si tu mnozí mohli udělat osobní rekord na této trati. To však i kvůli nachlazení rozhodně nebyl můj případ,“ uvažoval jeden z pravidelných účastníků.
Fakt, že drtivá většina lidí se na běh do Slatinic ráda vrací, svědčí o dobré práci organizátorů. „Ráno jsme se báli náledí, dokonce jsme uvažovali, že pro jistotu změníme trasu běhu. K tomu jsme naštěstí přikročit nemuseli a jsme rádi, že se nikomu nic nestalo,“ zhodnotil ředitel závodu Josef Vozňák, kterého mrzela pouze poměrně nízká účast na dětských závodech, které hlavnímu závodu předcházely. „Přestože jsme rozvěsili plakáty do škol, dorazilo nakonec pouze asi třicet dětí. Přitom v minulosti to byl i téměř dvojnásobek,“ konstatoval Vozňák, který si naopak pochvaloval spolupráci s obcí Slatinice a Lázněmi Slatinice, které poskytly závodníkům zázemí.
V cíli na všechny čekaly čaj, gulášová či zelná polévka, bohatá tombola a zejména radost, kterou jsou odměněni všichni a která se dostavuje po dostatečném pohybu na čerstvém vzduchu. „Příští rok do toho jdeme určitě zase,“ uzavřel Josef Vozňák, který se v minulosti již nelehkých pořadatelských otěží jednou vzdal, situace se však vyvinula tak, že se jich musel opět ujmout.

výsledky novoročního běhu

MUŽI
1. Pavel Hrdina 38:07 minut
2. Ondřej Horák 38:22
3. Pavel Dvořák 38:25

ŽENY
1. Pavla Závodná 45:49 minut
2. Adéla Indráková 43:53
3. Lucie Vikartovská 44:35

účast za posledních 6 let…
2015       264
2016       281
2017       162
2018       272
2019       219
2020       265

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments