Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned několik desítek sportovních klubů z Prostějovska si koncem roku nemálo polepšilo. Krajští zastupitelé totiž na svém jednání v pondělí 16. prosince schvalovali dotace na celoroční sportovní činnost. A to jak pro profesionální kluby, tak pro ty amatérské. Peníze putovaly do všech regionů kraje. Ten prostějovský získal celkem téměř 14 milionů korun.

Jen zanedbatelný počet klubů se ale dostal ve výši podpory nad pět set tisíc. Nejvíce, 1,25 milionu korun, obdrží fotbalový klub 1.SK Prostějov. Těsně následovaný je hokejovými Jestřáby a prostějovským volejbalem. Nad půl milionu se dostal ještě SK Prostějov 1913, oddíl starající se o mládež získá 850 tisíc korun.
Zcela naprázdno ale nevyšla ani celá řada menších klubů. Například orientační běžci, korfbalisté nebo střelci z kuše a luku. „Jsme rádi za jakoukoliv podporu, každá koruna se počítá. Pravda ale je, že i přes nárůst mládežnických členů jsme dostali tentokrát o deset tisíc korun méně,“ nechala se slyšet Magdalena Majarová, předsedkyně prostějovské lukostřelby. Klub obdržel 50 tisíc korun, přičemž disponuje mládeží, má pravidelně úspěchy na celostátní úrovni i reprezentanty. Lépe dopadli fotbalisté v Kostelci na Hané, kterým krajští radní a následně zastupitelé přiřkli 75 tisíc korun. Jak poznamenal sekretář klubu FC Kostelec na Hané Lubomír Baláš, peníze půjdou hlavně na údržbu. „Nedostali jsme ani málo, ani hodně. Náš klub má rozpočet zhruba milion korun. Peníze z kraje použijeme na údržbu areálu, která nás ročně vyjde na zhruba sto padesát tisíc korun.“
Právě na údržbu areálů či nákup sportovního vybavení a pronájmy sportovišť jsou peníze z kraje určené. O peníze mohly kluby žádat do 8. listopadu. „V rámci bodového hodnocení může žadatel získat maximálně 600 bodů. Při dosažení bodového hodnocení v rozpětí od 1 do 200 je návrh administrátora nevyhovět žádosti. Při bodovém rozpětí 201 až 550 bodů je návrh vyhovět, ale může být i kráceno. A při bodovém rozpětí nad 550 je navrhováno vyhovět žádosti zcela,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Eva Knajblová.
Na hejtmanství dorazilo celkem 369 žádostí o finanční podporu, nevyhověl 34. „Jednalo se o storno ze strany žadatele, nevyhovění z důvodu nízkého počtu získaných bodů a vyřazení z důvodu porušení pravidel,“ objasnila mluvčí.
Kraj dotační programy vyhlašuje pravidelně, další se vztahují na sportující mládež a podporu reprezentací. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-