Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned několik desítek sportovních klubů z Prostějovska si koncem roku nemálo polepšilo. Krajští zastupitelé totiž na svém jednání v pondělí 16. prosince schvalovali dotace na celoroční sportovní činnost. A to jak pro profesionální kluby, tak pro ty amatérské. Peníze putovaly do všech regionů kraje. Ten prostějovský získal celkem téměř 14 milionů korun.

Jen zanedbatelný počet klubů se ale dostal ve výši podpory nad pět set tisíc. Nejvíce, 1,25 milionu korun, obdrží fotbalový klub 1.SK Prostějov. Těsně následovaný je hokejovými Jestřáby a prostějovským volejbalem. Nad půl milionu se dostal ještě SK Prostějov 1913, oddíl starající se o mládež získá 850 tisíc korun.
Zcela naprázdno ale nevyšla ani celá řada menších klubů. Například orientační běžci, korfbalisté nebo střelci z kuše a luku. „Jsme rádi za jakoukoliv podporu, každá koruna se počítá. Pravda ale je, že i přes nárůst mládežnických členů jsme dostali tentokrát o deset tisíc korun méně,“ nechala se slyšet Magdalena Majarová, předsedkyně prostějovské lukostřelby. Klub obdržel 50 tisíc korun, přičemž disponuje mládeží, má pravidelně úspěchy na celostátní úrovni i reprezentanty. Lépe dopadli fotbalisté v Kostelci na Hané, kterým krajští radní a následně zastupitelé přiřkli 75 tisíc korun. Jak poznamenal sekretář klubu FC Kostelec na Hané Lubomír Baláš, peníze půjdou hlavně na údržbu. „Nedostali jsme ani málo, ani hodně. Náš klub má rozpočet zhruba milion korun. Peníze z kraje použijeme na údržbu areálu, která nás ročně vyjde na zhruba sto padesát tisíc korun.“
Právě na údržbu areálů či nákup sportovního vybavení a pronájmy sportovišť jsou peníze z kraje určené. O peníze mohly kluby žádat do 8. listopadu. „V rámci bodového hodnocení může žadatel získat maximálně 600 bodů. Při dosažení bodového hodnocení v rozpětí od 1 do 200 je návrh administrátora nevyhovět žádosti. Při bodovém rozpětí 201 až 550 bodů je návrh vyhovět, ale může být i kráceno. A při bodovém rozpětí nad 550 je navrhováno vyhovět žádosti zcela,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Eva Knajblová.
Na hejtmanství dorazilo celkem 369 žádostí o finanční podporu, nevyhověl 34. „Jednalo se o storno ze strany žadatele, nevyhovění z důvodu nízkého počtu získaných bodů a vyřazení z důvodu porušení pravidel,“ objasnila mluvčí.
Kraj dotační programy vyhlašuje pravidelně, další se vztahují na sportující mládež a podporu reprezentací. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments