Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejúspěšnější sportovní kluby Prostějovska? Mezi nimi už delší dobu je také Lukostřelba Prostějov. Zejména v mládeži se dlouhodobě prezentuje skvělými výsledky. A zadařilo se také na domácím mistrovství české republiky pro mládež. Turnaj konaný v Kostelci na Hané byl jednak skvěle obsazený, jednak napěchoval halu k prasknutí: Dorazilo totiž 115 závodníků. A organizátoři tak měli po čem odpočívat. „Byly to velmi unavující dva dny, velmi organizačně náročné,“ poznamenala Magdalena Majarová. Zároveň ale byla v neděli po ukončení posledních střeleb spokojená: mládež z Prostějovska potvrdila, že svou kvalitou patří přinejmenším k republikové špičce. „Děcka, od kterých jsme čekali medaili, ji nakonec taky získala,“ uvedla.

Krátce pak vypočítala úspěchy, kterých bylo o víkendu dost a dost. „Získali jsme třikrát zlato, jednou stříbro a jednou bronz. Z kadetek vyhrála Eliška Novotná. Eliška Koleňáková, která po Vánocích neměla nejlepší formu, šla hodně nahoru a skončila druhá. Družstvo pak získalo titul,“ řekla Magdalena Majarová. Ani další omladina ale nezůstala pozadu. „Z juniorů byl Pepa Křesala na třetím místě a junioři zároveň vyhráli jako družstvo,“ řekla třeba k dalším střelcům. Mnoho těch prostějovských skončilo na čtvrtém pátém místě, dařilo se také třeba Michalu Robovi a Lukáši Preclíkovi.
Celkově ale vládne v Prostějově spokojenost. Opět se ukázalo, že na Hané střílet umí. „Úspěšnost byla velká, jsme spokojení. Navíc podobné turnaje šly úrovní hodně nahoru, viděli jsme tak nádherné souboje, z nichž například kadeti skončili na čtvrtém místě. Ve velmi silné konkurenci,“ kvitovala Magdalena Majarová. Jak se ukázalo, po určitém novoročním útlumu spolu s kolegy očekávala od mladých prostějovských lukostřelců velmi kvalitní výkony.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments